PHİLİPS TV Kırık Ekranın Tamiri

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
181
Arkadaşlar İnşaAllah doğru yere açmışımdır konuyu. İş yerimdeki arkadaşın bebeği tv ekranına oyuncak fırlatmak suretiyle ekranı kırmış. Tabirleri tam bilmemekle birlikte iç panelde kırık oluşmuş. Çünkü dış yüzeyde görsel olarak bir hasar yok. Tv nin görüntülerini mesajıma eklemeye çalışacağım. Arkadaşa 1800 tl civarı fiyat vermişler. Sizce tamiri mümkün mü ve maliyeti ne olur? Fotoğraflarda da görüleceği üzere tv çalışıyor sadece sağ tarafta ve altta siyah çizgi oluşmuş.

WhatsApp-Image-2020-06-08-at-21.10.15.jpg
WhatsApp-Image-2020-06-08-at-21.10.16.jpg
WhatsApp-Image-2020-06-08-at-21.23.01.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba, yetkili servis bazında fiyat anormal değil.
Saha fiyatlarına göre yüksek zira 42-43'' gurubu dahi opencell 1315tl fiyatı (Duruma göre istisnai değişkenler oluyor)
Dilerseniz daha ekonomik değişim yapabilecek bir noktaya yönlendirebiliriz ama yine de ne bileyim yetkili servislerin işlem yapması bazen bana daha doğru gelebiliyor :)

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
181
Teşekkür ederim yorumlarınız için. Arkadaşımı servise yönlendirmek mantıklı olacak o zaman. Gördüğüm kadarıyla bebeklerin , küçük çocukların tv ekranına birşey fırlatması gayet olağan hatta çocuklar arasında bir ritüel olmuş.:sirit Çünkü yan komşum da çok severek aldığım televizyonuma yeğenim oyuncak fırlattı ekranı kırık uygun maliyete yaptırabilirsen sana vereyim boş boş duruyor demişti. Bir fırsatını bulunca onuda sorayım size. Benim oğlan da tv ekranını misketle vurduğuna göre çocuklar arasında bu genel kabul görmüş bir eylem. Biz zamanında tüplü televizyonları saatle açar, aman su sıçramasın, aman ekranına toz olmasın patlar haa diye korkarken zamane çocukları işi eğlenceye dökmüş.:sirit

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Teşekkür ederim yorumlarınız için. Arkadaşımı servise yönlendirmek mantıklı olacak o zaman. Gördüğüm kadarıyla bebeklerin , küçük çocukların tv ekranına birşey fırlatması gayet olağan hatta çocuklar arasında bir ritüel olmuş.:sirit Çünkü yan komşum da çok severek aldığım televizyonuma yeğenim oyuncak fırlattı ekranı kırık uygun maliyete yaptırabilirsen sana vereyim boş boş duruyor demişti. Bir fırsatını bulunca onuda sorayım size. Benim oğlan da tv ekranını misketle vurduğuna göre çocuklar arasında bu genel kabul görmüş bir eylem. Biz zamanında tüplü televizyonları saatle açar, aman su sıçramasın, aman ekranına toz olmasın patlar haa diye korkarken zamane çocukları işi eğlenceye dökmüş.:sirit
Biz normal değerlendiriyoruz ☺️

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
181
Aklıma şöyle birşey geldi ne derece mümkün bilemiyorum tabi ustalarımız daha iyi bilir. Şimdi bu tv içinde olabilir ama bunun dışında android işletim sistemli özellik olarak mevcut televizyonumdan daha üstün bir panal/ekran arızalı televizyonun içinden tv kısmını çıkarsak harici bir tv ya da monitöre bağlayabilir miyiz? Yani görüntüyü aktarabilir miyiz? F fikoloji, A Adem Helvacı,
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Birde yukarıda resimlerini paylaştığım televizyonun ekran sorunu böyle kalır mı yoksa devam edip tamamen ekranı götürürmü acaba? Böyle kalırsa kullanılabilir gibi geldi bana.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Birde yukarıda resimlerini paylaştığım televizyonun ekran sorunu böyle kalır mı yoksa devam edip tamamen ekranı götürürmü acaba? Böyle kalırsa kullanılabilir gibi geldi bana.

Son düzenleme:
K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
181
A Adem Helvacı, Bu mesaja bir cevap verilmemişti. Cevap verebilecek birisi var mı acaba? Konunun üstünden de baya zaman geçmiş ama TV yi tekrar gündeme aldık.

Birde yukarıda resimlerini paylaştığım televizyonun ekran sorunu böyle kalır mı yoksa devam edip tamamen ekranı götürürmü acaba? Böyle kalırsa kullanılabilir gibi geldi bana

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
181
Diyelim ki TV den umut kesildi. TV içeriğini kullanma şansımız olmaz mı? Sonuçta Android bir TV idi. Görüntüsnü PC monitorüne vs. aktarabilirmiyiz?

F Çevrimdışı

fifa1978

Yeni Üye
7 Mar 2021
11
45
PHILIPS 40PFK5500/12 LED TV NİN PANEL BULABİLİR MİYİZ.VEYA BU MODELDE KARTI ARIZALI OLUP PANELİ SAĞLAM OLAN VARMİ.??

T Çevrimdışı

Tayfunge

Yeni Üye
17 Şub 2022
3
38
Merhaba;
iki adet televizyonum var, biri philips 65PUS7304, paneli oyuncak ile vurulması sonucu kırıldı. diğeri philips 55PUS6561, Sn. Adem Helvacı'dan aldığım gaz ile kendim led bar değişimi yapmak isterken kenarından kırdım. :) Bu arada kendisinin verdiği bilgiler için teşekkür ederim. Bu iki televizyonun paneli değiştirmek mantıklı mı? Yoksa ikisinide atıp yeni bir TV mi almak lazım. Ayrıca bu tvlerin panel değişimi fiyatı ile ilgili bilgisi olan var ise bilgi vermesini rica ederim. A Adem Helvacı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri