Philips Tv 2020 & 2021

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
Can Abi iyi günler. Benim Emektar toshiba SV685'i dün sattım. Bu TLC'yi beklememi tavsiye edermisiniz?

niye sattın onu anlamadım:hmm

bırak kalsın yaw,gittiği yere kadar da gitsin,ben satmam valla,bazen şöyle bir dalıyorum ülen varmı bundan iyisi diyorum:clap2
geçen bir arkadaş geldi aaa hocam Tosh un sen demekki PDP si varmış dedi:haha
ülen gören paneli ve de tanımayan kafadan Plazma zannediyor ben de heee heee diyorum:kiskis

açıkçası ben artık OLED leri takip ediyorum hem de uzun zamandır ama fiyatlarını da hiç sevmiyorum yaw:hayir

LCD lerden bir cacık olmaz artık,sadece ucuza bir şeyler alıp bir şeyler izlenir o kadar

Sen şimdi sakın Kati/916 yı da satmaya kalkma! varsın o da durusm,ben de 1 seneden fazladır duruyor yedeğe attım dursun
zira ne panellerin dahilileri nede haricileri Receiver lar da beş para etmiyor!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
Beni de ambilight olayı çok etkiledi. Geceleri film izleme keyfini üst düzeye çıkardığından eminim. Dediğin doğru hocam biraz şans işi tabi.

PHİLİPS oled tvlere bayıldım. Teknoloji mağazından canlı olarak da izledim fakat fiyatıda çok abartmışlar be abi. 85 iyi gibi duruyor. Tabi üstadlar daha iyi bilir albanez albanez A Adem Helvacı

Panasonic OLED de açık ara en iyisi!
Sony ve Philips de çok iyiler,ben Philips lerin son iki yıldır olan OLED lerini bir tık daha iyi ve kaliteli buluyorum!
LGE de fena değil ve fiyat skalası bunlar da çok daha uygun oluyor

ÇİN den henüz bize gelen bir OLED yoktur,ama başta TCL olmak üzere bazıları yerel pazarda LGD panelli OLED lerini satıyor!
SkyWorth 240Hz lik OLED üretmeyi başardı(panel olarak)!!!

Ambilight benim işim ve de zevkim değildir,özellikle FILM de! panelin arkasından yanından vs ambiant-lighting olayı
aslın da olmaz ama kimileri için zevk meselesi bu tabiki

Not;bunu çalıştırmak işlemci den biraz yemek demek dir! ayak uydurmak adına işlem yaptığı için LAG değerini yükseltir!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
Abiler selamlar, philips 50pus8505 almayı düşünüyordum. Ama bu baslık altındaki dört sayfayı okuyunca vazgeçtim. ? Yorumlarda da genel anlamda philips hakkında çok şikayet var.

Turizmde olduğumdan dolayı kışın 6 ay televizyon benim için çok değerli. Bundan dolayı herkes gibi iyi düşünüp bütçeme göre en iyi televizyonu almalıyım. 50-55 inç aralığında 5000-10000 arası ne önerirsiniz abi.

50" neyi alsan yaklaşık hepsi aynıdır! zaten aynı paneli kullanıyorlar hemen hemen 50Hz lik
ama 50/58 arasında tercih yapacaksınız da bu sefer 50 liği tercih ediniz,yani ne kadar ufak o kadar
az falso olayı

zira bu panellerin spek.değerleri vasat/düşük v.s dir büyük ebata gelmez!

8505 aman aman alınır bir TV zaten değildir ama parası "çok tatlı" olursa diğer rakiplerine göre
o zaman tercih edilebilir ama TPV nin TR satış sistmei bana gmre tamamen falso!MARKA değeri de kalmayan
panelleri abuk paralara satıyorlar+HiEnd denecek bir tane de serisi yok(OLED leri hariç tabiki bunlar çok iyi bence
ama fiyatı hala biraz yüksek)

"SLOGAN" marketing laflarına hiç itibar etmeyiniz ltf!!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
"Türkiye Cumhuriyeti" deriz kısaca

hatta bunu kendi malımız gibi de görebiliriz

"T.C L" baba bizim bu yaw,bir de gazı veririz millet paso TC li oluverir:haha

C Çevrimdışı

ceritli

Yeni Üye
10 Haz 2018
77
49
niye sattın onu anlamadım:hmm

bırak kalsın yaw,gittiği yere kadar da gitsin,ben satmam valla,bazen şöyle bir dalıyorum ülen varmı bundan iyisi diyorum:clap2
geçen bir arkadaş geldi aaa hocam Tosh un sen demekki PDP si varmış dedi:haha
ülen gören paneli ve de tanımayan kafadan Plazma zannediyor ben de heee heee diyorum:kiskis

açıkçası ben artık OLED leri takip ediyorum hem de uzun zamandır ama fiyatlarını da hiç sevmiyorum yaw:hayir

LCD lerden bir cacık olmaz artık,sadece ucuza bir şeyler alıp bir şeyler izlenir o kadar

Sen şimdi sakın Kati/916 yı da satmaya kalkma! varsın o da durusm,ben de 1 seneden fazladır duruyor yedeğe attım dursun
zira ne panellerin dahilileri nede haricileri Receiver lar da beş para etmiyor!
Abi sen grundig ilana koymuşun ama hiç arayan sana ulaşamıyor. Telefonun ya kapalı,açıksada cevap veren yok.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
evet öyle oldu şu sıralar zira telefon arızalandı yaw,tamire gitti bugün geldi yine+
ilanda öyle kaldı arada birileri arıyor ama anlaşamadık;daha doğrusu ben satayımmı
yoksa kalsınmı diye düşünüyorum,yerini dolduracak bir şey buldum ama henüz bu da netleşmedi
olmadı kalacak artık

Y Çevrimdışı

yigit

Yeni Üye
15 Eki 2018
22
32
Arkadaşlar philips 65oled935/12 modeli tv almayı düşünüyorum vatanda bi arkadaşım var o söyledi 15 güne kadar gelcekmiş yeni bi model sound bar lı fiyatı 13 civarı dedi sizce alınır mı ?

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Yeni gelceği için kampanya fiyatı olcakmış ben pek anlamam tv lerden bilginiz varsa bilgilendirirmisiniz phlipsh hakkında bunlardaki o led lerde de yanma oluyor mu
Tüm Oled tv lerde yanma riski oldukça yüksektir bu tv lerde atv,show gibi tv kanalları seyretmek pek doğru değil uzun izleme sürelrinde statik logo izi kalıcı olablir.2019,2020 ürünlerinde bunları elimine etmek ya da azaltmak için ciddi uğraş veriliyor bunu Philips'de yapıyor özellikle yapay zeka destekli P5 çipiyle.
forumumuzdaki üstad albanez albanez yani Can abi kolay kolay tv beğenmez ama o bile Philips Oled leri başarılı buluyor.Açıkçası günümüzde gerçek tv dediğimiz şey bana göre de Oled dir.Bütçe sorununuz olmaz ise film,netflix vb ağırlık seyredecekseniz normal tv kanallarını bu tv de seyretmeyip başka bir tvde seyredecekseniz (ya da çok kısa sürelerde normal kanalları seyredecekseniz) o zaman kesinlikle tavsiye ederim.Bu arada bir not.Elektronik şans işidir burada tavsiye ettik diye olası arızalarda bizi sorumlu tutmayınız.Servislerde,tv tamircilerinde marka marka arızalı tv ler yatmaktadır.
Her ne alacaksanız şimdiden hayırlı olsun.

C Çevrimdışı

ceritli

Yeni Üye
10 Haz 2018
77
49
Arkadaşlar philips 65oled935/12 modeli tv almayı düşünüyorum vatanda bi arkadaşım var o söyledi 15 güne kadar gelcekmiş yeni bi model sound bar lı fiyatı 13 civarı dedi sizce alınır mı ?
O fiyat kesinlikle yanlıştır Kardeşim. 65 oled 13 bin asla olamaz bide yeni model İnşaallah dediğiniz fiyat olur ben de TV bakıyorum Çünkü

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
basitçe şöyle bir cevap vermek gerekirse...

bu alacağınız bir OLED TV,inanın bana alacağınız bir "LCD" den çok daha az sıkıntısız olacaktır!

ANCAK şunu da unutmayın sakın;bu meretlerin hepsi de RİSK lere açıktır!

...yaw kardeşim ben o zaman parayı basayım rakam da hiç önemli değil bana bir panel gösterin alayım...
derseniz o da hiç bir işe yaramıyor çünkü burada PARA geçmiyor!

Bunu üretenler aetık bu işi teknolojinin ilerlemesi adına veya bir şeyler bulalım da bunu üretelim v.sv.s
bunları hiç kimse artık düşünmüyor,ayrıca sahada ne Alman kaldı nede "capon",Kore li zaten gerçek mana da
bir mok bulduğu yok ama hepsini ben buldum der,yani yerseniz!

"TV" işi artık ayağa düştü,bir tek OLED var burada vaziyeti o da biraz kurtarıyor,TFT-LCD ler ise gebermiş
teknoloji!

OLED de hiç bir ortada yok hala bunu adam gibi on numara üretecek,çünkü böyle teknoloji henüz yok!

Bu işlerin bulucusu/anası-babası v.s yani bu işlerin gerçek Kralı SHARP bile,OLED işine girmedi,NEDEN???

Sony,genel de bilinmez,OLED lerin ilk üreticisi ve de bunun bir başka kralı ama o sonra "yemedi" deyip
sahadan çekildi!

Panasonic kaldı bir tek,ama o daha panelini bile üretemiyor(daha doğrusu o işe yatırım yapmıyor zira Çin li
onun da ağzına mıçar OLED işinde ve "maliyet" sebebiyle zaten Çin li herkesi saha dan siliyor!

"Çin" li,OLED işine yeni girdi ama pir girdi,yakında herifler ucuz OLED ler çıkarabilir! ama artık onlar da uyandı
ucuza mal yok diyorlar!

TCL öyle,SkyWorth öyle bu herifler OLED de kötü geliyorlar ama ben fiyatlarına bakıyorum,istediği kadar kötü gelsinler
fiyatları bana tatlı gelsin

Not;.....LED türü bir sürü yeni nesil paneller geliştirildi ama hiç birisi sahaya çıkamadı çünkü adamların hepsi
Dükkan kapadılar("caponlar" dan bahsediyorum) OLED bunlar içinde tabiri caizse en kolay en dandik en ucuz v.s olanı
ama sahada tek kalınca fiyatı acaip şişti!

++

Oledlerin fiyatını herifler öyle bir dengeliyorlar ki her zaman ciddi pahalı oluyor özellikle bizde!
Oled paneller "TL" bazında,10 kağıdın altında olursa o zaman hemen herkes bir şekilde bu meretleri alır!

Ama öyle olmuyor çünkü üreticiler bir şekilde normal LCD lerden çok dafa fazla malı götürüyorlar!

sonuç da geriye tek ümit çin linin OLEd işine girip fiyatlarını aşağıya çekmesi gerekiyor,bu da görünürde
çok zor yaw,herifler de acaip hırs var,fazla parayı koyacak yer bulamıyorlar bu dünyada,hala paso üretim
paso dolar deposu abi bir yeter yaw:hihi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt