Philips Tv 2020 & 2021

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
o kişiyi tanıyorum güzel işler çıkarıyor açıkçası,sanırım Polonyalı kendisi ve bu işler de Polaklar
hem iyi hem de sağlam dürüst oluyor yani marketing olayı yok:kiskis

VA oldumu siyahlar elbette iyi ama devamı ne ona bakmak lazım!
CR de iyi ama devamı nedir! oana da ayrıca bakmak lazım

adam var siyah tonların dan anlamıyor ve her tarafı simsiyah görünce abi siyahlar muhteşem diyor yaw:haha
halbuki o sahnede o esnada her yer siyah değildir ve mutlaka hareketli bir resim izliyorsanız ki aynen böyledir
o zaman siyah tonlamasına ihtiyaç vardır ama Sharp ın üst düzey panelleri hariç hiç bir VA panel de (QLED dahil)
öyle doru siyah üretilemiyor tonlamalı olarak,her yer kap karanlık oluyor:kas

ya da adama Pio PDP den o sahneyi açacaksın bak bakalım siyah sahneler nasılmış diye gözüne sokacaksın!

CR ye gelirsem VA da iyidir ama sadece iyidir öyle ne Pio gibi nede PJ gibi CR değerine çıkamazlar!
sadece biraz iyidir o kadar(IPS lere göre)

Not;iyi bir IPS de örneğin benim bu son aldığım Grundig de siyahlar oldukça iyi tonlamalı olarak üretiliyor
VA lara göre ki bu ciddi bir durumdur! NanoCell de öyledir siyah tonlamada!

CR değeri ise bana göre her iki panel de çok başarılı dğeildir! sürekli birilerinin bunları öne sürerek
VA şöyledir VA böyledir .... yaw ikisi de mok aslında! ama birisi onu döver birisi bunu dövere getirip
insanların kafasını mikiyorlar!

IPS ler Nano ile ciddi başarıya ulaştılar ama ben demiyormuki PDP yi de döver,yani o kadar da değil

Konuya gelirsem,ben 8505 için bugün ne abartacak bir resim gördüm ne de tatlı bir fiyat gördüm ama ileride
50/58 olarak F/P gibi bir durum ortaya çıkarsa,ne ala
yoksa bugünden üstüne atlanacak bir durumu yoktur

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
o kişiyi tanıyorum güzel işler çıkarıyor açıkçası,sanırım Polonyalı kendisi ve bu işler de Polaklar
hem iyi hem de sağlam dürüst oluyor yani marketing olayı yok:kiskis

VA oldumu siyahlar elbette iyi ama devamı ne ona bakmak lazım!
CR de iyi ama devamı nedir! oana da ayrıca bakmak lazım

adam var siyah tonların dan anlamıyor ve her tarafı simsiyah görünce abi siyahlar muhteşem diyor yaw:haha
halbuki o sahnede o esnada her yer siyah değildir ve mutlaka hareketli bir resim izliyorsanız ki aynen böyledir
o zaman siyah tonlamasına ihtiyaç vardır ama Sharp ın üst düzey panelleri hariç hiç bir VA panel de (QLED dahil)
öyle doru siyah üretilemiyor tonlamalı olarak,her yer kap karanlık oluyor:kas

ya da adama Pio PDP den o sahneyi açacaksın bak bakalım siyah sahneler nasılmış diye gözüne sokacaksın!

CR ye gelirsem VA da iyidir ama sadece iyidir öyle ne Pio gibi nede PJ gibi CR değerine çıkamazlar!
sadece biraz iyidir o kadar(IPS lere göre)

Not;iyi bir IPS de örneğin benim bu son aldığım Grundig de siyahlar oldukça iyi tonlamalı olarak üretiliyor
VA lara göre ki bu ciddi bir durumdur! NanoCell de öyledir siyah tonlamada!

CR değeri ise bana göre her iki panel de çok başarılı dğeildir! sürekli birilerinin bunları öne sürerek
VA şöyledir VA böyledir .... yaw ikisi de mok aslında! ama birisi onu döver birisi bunu dövere getirip
insanların kafasını mikiyorlar!

IPS ler Nano ile ciddi başarıya ulaştılar ama ben demiyormuki PDP yi de döver,yani o kadar da değil

Konuya gelirsem,ben 8505 için bugün ne abartacak bir resim gördüm ne de tatlı bir fiyat gördüm ama ileride
50/58 olarak F/P gibi bir durum ortaya çıkarsa,ne ala
yoksa bugünden üstüne atlanacak bir durumu yoktur
Tatlı fiyatı da nasıl görürüz onu da bilemiyorum.Ekonomi uçuyor ama kurlar da onunla beraber uçuyor.Ben yine de indirim olacağını düşünüyorum sebebi de Philips'in her zaman olduğu gibi en başta fiyatları yukarı çekmesi,cihazlar ilk çıktığında ederinden daha pahallıya satılıyor anca 7-8 ay sonra indirime giriyor.
Ben incelemedeki 58 liği video da olsa beğendim.Bu mva panelin izleme açıları Samsung'lardan daha iyimidir onu merak ettim.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
-döviz kurlarına göre zaten hepten yandık yaw,bu işleri Reise sormak lazım bence:haha
-zaman içinde indirim elbette bir şekilde olacaktır ama daha erken 8x serisi için

-mVA nın daha geniş izleme açısı vardır ama Samy den iyi değildir!
ayrıca Samy nin kendisine ait ve Patentli bir tekniği olan "geniş izleme" uygulama fonsiyonu(her serisinde bu yoktur!)
VA lar da en geniş açı vermektedir

bu arada IPS/VA olsun öyle sınırsız veya üreticilerin salladığı gibi açı değerleri de yoktur!
siz bunu max.35/45derece gibi kabul edebilirsiniz(max)ama bana göre bu değerler bile falsoları
önleyemiyor,özellikle kullanılan "katmanlar" buna engel oluyor

bunlar LCD paneldirler açı filan vermezler aslında:hmm

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Philips PUS8505 vs Samsung TU8500 Smart TV
Comparison test between 4K Ultra HD Samsung 55TU8500 and Philips 58PUS8505 TVs. Vivid Factory Picture Settings. Edge VS Direct VA LED screen technology, which has better image quality?

Philips direkt led Samsung kenar led aydınlatmaya sahip.İkisi de canlı modda.

Thanks to Techwatcher

Son düzenleme:
albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
both worst!
almost all colour rep&tones incorrect!
-yellow tint!
-blue rep.failed on both panels!
and many other too

D-LED doesnt give correct baclit!
even IPS worst as well for the baclit

concl;I'll never buy

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
bunu ilk kim vermiş ve neyi amaçlıyor ama bildiğim şu var ki ikisi de berbat:deli1
zaten birileri VA/IPS sidik yarışına girmiş ama bilgi yerine milletin aklını alıyorlar yaw!

Baclit sistemlerini kısmen TPV daha iyi beceriyor ama bu panel de iyi bir iş çıkmamış!
D-LED tek başına olmaz! TPV bunu iyi biliyor ama her panele adam gibi D-LED uygulalanmıyor ki
TPV bunu da çok iyi biliyor,çünkü iyisi için,SHARP panel gerekiyor! herifler 50Hz li en ucuz maliyetli
işerin peşindeler yaw:haha

D-LED olup da adam gibi olması için ya FALD olacak,ya da Pro-LED baclit olacak!

Şimdi bu işi TPV biliyor ama sadece "biliyor" çünkü bunları artık üretmiyor!
böyle üst düzey TFT-LCD artık TPV üretmek istemiyor!

ama bol bol çok güzel SLOGAN lar üretiyor>>>"THE ONE" veya PERFORMANCE v.s gibi:mutlu

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
bunu ilk kim vermiş ve neyi amaçlıyor ama bildiğim şu var ki ikisi de berbat:deli1
zaten birileri VA/IPS sidik yarışına girmiş ama bilgi yerine milletin aklını alıyorlar yaw!

Baclit sistemlerini kısmen TPV daha iyi beceriyor ama bu panel de iyi bir iş çıkmamış!
D-LED tek başına olmaz! TPV bunu iyi biliyor ama her panele adam gibi D-LED uygulalanmıyor ki
TPV bunu da çok iyi biliyor,çünkü iyisi için,SHARP panel gerekiyor! herifler 50Hz li en ucuz maliyetli
işerin peşindeler yaw:haha

D-LED olup da adam gibi olması için ya FALD olacak,ya da Pro-LED baclit olacak!

Şimdi bu işi TPV biliyor ama sadece "biliyor" çünkü bunları artık üretmiyor!
böyle üst düzey TFT-LCD artık TPV üretmek istemiyor!

ama bol bol çok güzel SLOGAN lar üretiyor>>>"THE ONE" veya PERFORMANCE v.s gibi:mutlu
İkisini kıyaslarsak sence sonuç nedir hocam?
Bir de 43.saniyede askerlerin çatıda koştuğu sahnede gökyüzünün belli olduğu alanda ekranın ortasında fazla bir parlaklık söz konusu.Ayrıca 7.29 da Beach yazısı Philips'de görünmüyor.Bu büyük ihtimalle kameranın dinamik aralığını zorlayan bir parlaklık olabilir yani gözle görsek belki o yazıyı görebiliriz ama yine de beyaz alanlardaki parlaklıktan kaynaklanan bir kayıpmı var anlamadım.Diğer yandan askerler nişan alırken Samsung'da gözler baya koyu Philips'de ise gayet güzel görünüyor.Galiba olay dönüp dolaşıp senin bahsettiğin panel kalitesine ve Fald olayına dayanıyor.İşte o zaman da ''Performance'' falan kalmıyor.
TPV ile söylediklerine de hak vermemek mümkün değil,en sonunda alıcam çekicimi kafa göz dalıcam fabrikalarına:haha

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
O zaman şöyle başlıyayım;öncelikle net de dünya kadar adamlar var ve bu adamlar da aslında birilerinin "adamları" dır!
ama öyle ama böyle v.s yani bunlar o manada birilerinin "adamları" dır!
dolayısıyla fazla itibar etmeyiniz bunlara

ama bu Polonyalıyı yıllar evvel bir forumdan tanımıştım(sonra adamı BAN ladılar v.s)ama adam "doğruları" yazıyordu ki Polonyalılar
hem bu işleri gerçek manada çok iyi bilirler hem de dürüst adamlardır onun için Forumlarda pek bulunamıyorlar bunlar!

şimdi TPV bana panel filan göndermez,Samsung da hayat da göndermez v.s:haha

Yukarıdaki video ise bana her ikisi de adeta faul yaw,yani neyi ispatlamak istiyorlar bu bile belli değil ikisi de kötü!
şimdi bu videoyu birisi servis etmiş dünya da üzerine atlamış gibi;yaw bununla mal satma derdinde iseler bence
aç kalır bu adamlar,kısaca çok kötü!

++
ayrıca panel değerlerine göre Vivid mode da olsalar bile baclit değerleri farklı+ona göre herkesin bir kendisine mahsus set.değerleri var!
buna göre Samy de baclit yetersiz kalıyor,mavi tonlamalar da eksiği var,sarı her iki panel de(akşam güneş batarken tonlamaları)
her ikisinide de yanlış bunlar kafasına göre işlemişler belli bariz şekilde!

D-LED filan olmasını geç bir kalem bunlar göz boyama işleri yaw,Local-Dimmimg adam gibi yapamıyor kj bunlar
zaten bu sistem yok,dolayısıyla D_LED bana göre tek başına işte burada asıl falsoları verip düzgün giden resim
tonlamalarını yapamıyor neyi nereye basacağına karar veremeyip kafasına göre bunu yapıyor!

ben tek başına bir paneli D-LED olmasını hiç istemiyorum! ama çoğu kullanıcı için bunlar önemli dğeildir örneğin o manzarada
sapsarı bir gözkyüzü gördüğü zaman belki de çok huşuna gidecektir ama doğada böyle tonlama yoktur,"Turuncu" tonlarında
olması gerekiyor ve bunu da yapamıyor!

D-LEd olup da Localdimming VAR denilen paneller de zatne bunu beceremiyor! hatta onu geçtim Sony/Samsung un
çoğu hatta tamamı panelleri bile bunu adam gibi beceremiyor! çünkü üreticiler çakal yaw,FALD olupda+LD de olunca
daha çok çuvallıyorlar,onun için hiç bunlara bulaşmak istemiyorlar

FALD dan sonra(bunu adam gibi beceremedikleri için) "Pro-LED" buldu Philips ama bunu o zamanlar en güzel Panasonic(LCD lerde)
becerdi! sonra sahaya Toshiba çıktı işte tam doğrusunu bu becerdi! Philips ise yarı yolda bıraktı sistemi!
Panasonic hala iyi(üst modellerde bu konuda)Toshiba zaten Dükkan kapadı,şu anda Pro-LED yok artık!

"çakma dimming" ler var örneğin TPV de olduğu üzere veya Samsung da v.s

bu ışık ayarlarını(baclit)doğru yapamadıkları içinde işte böyle renk tonlama hataları çıkıyor!

++
8x lerin yani ben 50 sine biraz para veririm,o da istenen seviyeye düşerse tabiki!
43&65 ler IPS,
43 TR de yok galiba ama görmek gerekiyor,örneğin Monitör gibi iş görebilir!
65 bana göre en iddialı olan ebatı gibi ama tam ne veriyor bilemiyorum,kısa incelemem de,açıkçası beni hiç açmadı!
58(VA) bunuda hiç tutmadım
geriye 50lik olanı kalıyor buna da bir süre sonra bakarım artık

ama bana göre ses getirecek bir panel değil bu seri!

saydin Çevrimdışı

saydin 

Yeni Üye
26 Nis 2020
3
44
O zaman şöyle başlıyayım;öncelikle net de dünya kadar adamlar var ve bu adamlar da aslında birilerinin "adamları" dır!
ama öyle ama böyle v.s yani bunlar o manada birilerinin "adamları" dır!
dolayısıyla fazla itibar etmeyiniz bunlara

ama bu Polonyalıyı yıllar evvel bir forumdan tanımıştım(sonra adamı BAN ladılar v.s)ama adam "doğruları" yazıyordu ki Polonyalılar
hem bu işleri gerçek manada çok iyi bilirler hem de dürüst adamlardır onun için Forumlarda pek bulunamıyorlar bunlar!

şimdi TPV bana panel filan göndermez,Samsung da hayat da göndermez v.s:haha

Yukarıdaki video ise bana her ikisi de adeta faul yaw,yani neyi ispatlamak istiyorlar bu bile belli değil ikisi de kötü!
şimdi bu videoyu birisi servis etmiş dünya da üzerine atlamış gibi;yaw bununla mal satma derdinde iseler bence
aç kalır bu adamlar,kısaca çok kötü!

++
ayrıca panel değerlerine göre Vivid mode da olsalar bile baclit değerleri farklı+ona göre herkesin bir kendisine mahsus set.değerleri var!
buna göre Samy de baclit yetersiz kalıyor,mavi tonlamalar da eksiği var,sarı her iki panel de(akşam güneş batarken tonlamaları)
her ikisinide de yanlış bunlar kafasına göre işlemişler belli bariz şekilde!

D-LED filan olmasını geç bir kalem bunlar göz boyama işleri yaw,Local-Dimmimg adam gibi yapamıyor kj bunlar
zaten bu sistem yok,dolayısıyla D_LED bana göre tek başına işte burada asıl falsoları verip düzgün giden resim
tonlamalarını yapamıyor neyi nereye basacağına karar veremeyip kafasına göre bunu yapıyor!

ben tek başına bir paneli D-LED olmasını hiç istemiyorum! ama çoğu kullanıcı için bunlar önemli dğeildir örneğin o manzarada
sapsarı bir gözkyüzü gördüğü zaman belki de çok huşuna gidecektir ama doğada böyle tonlama yoktur,"Turuncu" tonlarında
olması gerekiyor ve bunu da yapamıyor!

D-LEd olup da Localdimming VAR denilen paneller de zatne bunu beceremiyor! hatta onu geçtim Sony/Samsung un
çoğu hatta tamamı panelleri bile bunu adam gibi beceremiyor! çünkü üreticiler çakal yaw,FALD olupda+LD de olunca
daha çok çuvallıyorlar,onun için hiç bunlara bulaşmak istemiyorlar

FALD dan sonra(bunu adam gibi beceremedikleri için) "Pro-LED" buldu Philips ama bunu o zamanlar en güzel Panasonic(LCD lerde)
becerdi! sonra sahaya Toshiba çıktı işte tam doğrusunu bu becerdi! Philips ise yarı yolda bıraktı sistemi!
Panasonic hala iyi(üst modellerde bu konuda)Toshiba zaten Dükkan kapadı,şu anda Pro-LED yok artık!

"çakma dimming" ler var örneğin TPV de olduğu üzere veya Samsung da v.s

bu ışık ayarlarını(baclit)doğru yapamadıkları içinde işte böyle renk tonlama hataları çıkıyor!

++
8x lerin yani ben 50 sine biraz para veririm,o da istenen seviyeye düşerse tabiki!
43&65 ler IPS,
43 TR de yok galiba ama görmek gerekiyor,örneğin Monitör gibi iş görebilir!
65 bana göre en iddialı olan ebatı gibi ama tam ne veriyor bilemiyorum,kısa incelemem de,açıkçası beni hiç açmadı!
58(VA) bunuda hiç tutmadım
geriye 50lik olanı kalıyor buna da bir süre sonra bakarım artık

ama bana göre ses getirecek bir panel değil bu seri!
Merhabalar, 55PUS7304 yani The One 2019 serisini kullanan biri olarak ben de 6 aylık deneyimimi sizlerle paylaşmak istiyorum.
Öncelikle ilk başlarda 4K deneyimi ve önceki samsung lcd fulhd TV ye kıyasla görüntüdeki akıcılık etkileyiciydi. fakat alıştıkça bu hissi kaybettim ve kusurlar gözüme batmaya başladı. Özellikle aksiyon sahnelerindeki karelenmelere şaşırdım. Turkcell TV+ 4K cihazındaki kanallarında yaşadığım bu deneyim beni üzdü. Anladığım kadarıyla ya yayın sağlayıcılarımız henüz bu teknolojilere hazırlıklı değiller ya da TV'de düzeltilmesi gereken noktalar var. Bunun için 4K bir filmi usb sürücüden takıp izledim, görüntü harika ama aksiyon girince işin içine ne yazık ki hüsran..
Bu da yetmezmiş gibi artı parantez olarak; Turkcell TV+ 4K SAGEM cihazının Philips TV lerle uyum problemi olduğunu 6 ayın sonunda sayısız yayın sorunu, sayısız HDMI bağlantı sorunu, 8 adet TV+ arıza kaydı neticesinde öğrendim ve TV+ Huawei fullhd cihaz ve yayına geri dönmek zorunda kaldım.
Diğer bir deneyimim; TV'yi sehpa ayakları üzerine yetkili servis tarafından kurdurdum. bir kaç gün sonra eşimle TV'nin geriye doğru yatık olduğunu farkettik. test etmek için su terazisi bile kullandım. Gerçekten de bariz bir şekilde TV ekranı bir miktar açıyla yukarı doğru bakıyordu. Servisi aradım ve aldığım cevap tabi ki; bunun normal olduğu, öne doğru düşme riskine karşı bir miktar geriye yaslanması gerektiği vs. vs. idi. Elbette bu cevap beni tahmin etmedi. Geçenlerde Vatan Bilgisayar mağazasında 2020 model Philips serisini gördüm ve o da sehpa ayakları üzerine kurulmuş ve geriye doğru yatık vaziyetteydi. Hemen yanındaki Samsung ve LG cihazlar kesinlikle dik bir şekilde dururken bu Tv lerin böyle olması oldukça şaşırtıcı. Zira yere oturup izlediğim 40 cm sehpa üzerindeki 55 ekran Philips tv de görüntüdeki kayıp- yetersizlik beni rahatsız etmişti.
Açıkçası telefonda uzun uzadıya konuşup, A Adem Helvacı Bey'in tavisyelerini dinlemediğim için pişmanım. Sizler aynı hatayı yapmayın derim.
İyi günler dilerim.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
Diğer bir deneyimim; TV'yi sehpa ayakları üzerine yetkili servis tarafından kurdurdum. bir kaç gün sonra eşimle TV'nin geriye doğru yatık olduğunu farkettik. test etmek için su terazisi bile kullandım. Gerçekten de bariz bir şekilde TV ekranı bir miktar açıyla yukarı doğru bakıyordu. Servisi aradım ve aldığım cevap tabi ki; bunun normal olduğu, öne doğru düşme riskine karşı bir miktar geriye yaslanması gerektiği vs. vs.

hemen buna cevap vereyim,zira biz de hala bazı konular ne Satıcılar ne de Servisler v.s tarafından yeterince iyi bilinmiyor
yada göz ardı ediliyor!

>panelin üst den geriye yatık olması "normaldir" ancak bunun bir de açısı vardır! yani kafana göre geriye paneli
yaslamazsın ve bu AÇI normal de 5derece dir(4-6 arası da normaldir ancak izleyecinin ve doğal olarak diğer
izleyenlerin de "BOY" ları(insan boyundan bahsediyorum!) fiks olarak 5derece demesek bile 4-6derece arası normaldir

>bunun da ana sebebi bu paneller PDP olmayıp,kafanıza göre sağdan soldan açılı veya vertical açılı(üst den alt dan v.s)
kısaca doğru bir izleme oturma noktası oluşturacaksınız ve de oturduğunuz zaman da göz hizanız yere paralel(kafa tam karşıya
bakacak,eğilmeyecek ve de panel 5 derece yukarıya doğru konulacaktır! bu durumda gözler panelin orta çizgisine 3/4parmak
yukarısına gelecek şekilde bakılacaktır işte ideali budur LCd ler için OLED/PDP ler de böyle bir kurallar yoktur,kafanıza göre
takılın bunlarda:clap

Not;ancak sana bunu uygulayanlar,bunu bilerekmi yaptılar veya neye göre yaptılar bilemiyorum orasını ama doğrusu budur!

Hocam inşaatmı yapıyorsun yaw su terazisi şimdi nereden çıktı yaw:haha

ancak da şuna güldüm;doğrusu bizim insanımız bir tuhaf yaw ....bunun normal olduğu, öne doğru düşme riskine karşı bir miktar
geriye yaslanması gerektiği vs. vs.... bu da tam sallama cevap olmuş:haha1

belli ki birileri yani bu işte olanlar bir şeyleri biraz biliyorlar veya duymuşlar bazı şeyleri ama olayı tam çözemedikleri
için böyle abuk cevaplar veriyorlar müşteriye!

gerçi bizim müşteriler de bşraz tuhaf dır şimdi işin doğrusunu anlatırsın ve böyle olacak dersin ama adam sen benim
keyfime neden karışıyorsun diyebilir:hihi

ve son olarak bir soru ben sorayım o zaman,bazı kişiler vardır yere uzanırlar sırt üstü öyle izlerler
veya yüzü koyun yatarlar öyle izlerler v.s bu durum da panel nasıl konuşlanacaktır????

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
hemen buna cevap vereyim,zira biz de hala bazı konular ne Satıcılar ne de Servisler v.s tarafından yeterince iyi bilinmiyor
yada göz ardı ediliyor!

>panelin üst den geriye yatık olması "normaldir" ancak bunun bir de açısı vardır! yani kafana göre geriye paneli
yaslamazsın ve bu AÇI normal de 5derece dir(4-6 arası da normaldir ancak izleyecinin ve doğal olarak diğer
izleyenlerin de "BOY" ları(insan boyundan bahsediyorum!) fiks olarak 5derece demesek bile 4-6derece arası normaldir

>bunun da ana sebebi bu paneller PDP olmayıp,kafanıza göre sağdan soldan açılı veya vertical açılı(üst den alt dan v.s)
kısaca doğru bir izleme oturma noktası oluşturacaksınız ve de oturduğunuz zaman da göz hizanız yere paralel(kafa tam karşıya
bakacak,eğilmeyecek ve de panel 5 derece yukarıya doğru konulacaktır! bu durumda gözler panelin orta çizgisine 3/4parmak
yukarısına gelecek şekilde bakılacaktır işte ideali budur LCd ler için OLED/PDP ler de böyle bir kurallar yoktur,kafanıza göre
takılın bunlarda:clap

Not;ancak sana bunu uygulayanlar,bunu bilerekmi yaptılar veya neye göre yaptılar bilemiyorum orasını ama doğrusu budur!

Hocam inşaatmı yapıyorsun yaw su terazisi şimdi nereden çıktı yaw:haha

ancak da şuna güldüm;doğrusu bizim insanımız bir tuhaf yaw ....bunun normal olduğu, öne doğru düşme riskine karşı bir miktar
geriye yaslanması gerektiği vs. vs.... bu da tam sallama cevap olmuş:haha1

belli ki birileri yani bu işte olanlar bir şeyleri biraz biliyorlar veya duymuşlar bazı şeyleri ama olayı tam çözemedikleri
için böyle abuk cevaplar veriyorlar müşteriye!

gerçi bizim müşteriler de bşraz tuhaf dır şimdi işin doğrusunu anlatırsın ve böyle olacak dersin ama adam sen benim
keyfime neden karışıyorsun diyebilir:hihi

ve son olarak bir soru ben sorayım o zaman,bazı kişiler vardır yere uzanırlar sırt üstü öyle izlerler
veya yüzü koyun yatarlar öyle izlerler v.s bu durum da panel nasıl konuşlanacaktır????
Bazıları var tvyi neredeyse tavana yakın asıyorlar,nasıl izliyorlar şaşıyorum insanın boynu tutulur yahu.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
yaw ben yıllardır öyle komik işler gördüm ki şaşarsın

özellikle TÜRK tipinden başlıyayım hemen

1-duvara asma olayını hala neredeyse hiç kimse bilmiyor! sankim herifler tablo asıyorlar duvara öyle yüksek ki:kiskis
aynen dediğin gibi tavan da evde biraz alçaksa tavana doğru oluyor

2-"TV ünitesi" işi genel de dünyada da iyi bilinmiyor zira herifler hala "Mobilya" gibi görüyorlar üniteleri veya
sehpaları yaw hem üreten hem de müşteri bu bilince henüz gelmemiştir!
hadi PDP neyse ama LCD ler bu konuda çok dikkat istiyor!

++

ben bir ara salona TEPE den ünite bulup aldım,çok ta uyguna aldım tek kalmıştı ciddi de indirim yaptılar
sonra getirip kurdular(demonte geliyor Ankara dan fabrikadan) kurulum bitti sıra ayaklara geldi(25cm li ayakları
vardı 6 adet)ben durun ayakları takmayın,böylece yatırın yere dedim,o sırada yapışkanlı keçe vardı elimde
bunları keserek uygun köşelere yapıştırdım,adamlarda yere yatırp gitmişlerdi,abi ayaksız olurmu yaw demişlerdi:hihi
alın götürün o metal ayaklarıda demiştim,zaten sehpa ancak yere yattımı yükseklik olarak tam istediğim panel
oturum yüksekliğine geliyordu,dolasıyla ayaklar olsaydı işime bozacaktı ve yüksek kalacaktı panel! 8 sene oldu
hala onu kullanıyorum

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

1-duvara asma olayını hala neredeyse hiç kimse bilmiyor! sankim herifler tablo asıyorlar duvara öyle yüksek ki:kiskis

2-"TV ünitesi" işi genel de dünyada da iyi bilinmiyor zira herifler hala "Mobilya" gibi görüyorlar üniteleri veya

++

ben bir ara salona TEPE den ünite bulup aldım,çok ta uyguna aldım tek kalmıştı ciddi de indirim yaptılar
sonra getirip kurdular(demonte geliyor Ankara dan fabrikadan) kurulum bitti sıra ayaklara geldi(25cm li ayakları
vardı 6 adet)ben durun ayakları takmayın,böylece yatırın yere dedim,o sırada yapışkanlı keçe vardı elimde
bunları keserek uygun köşelere yapıştırdım,adamlarda yere yatırp gitmişlerdi,abi ayaksız olurmu yaw demişlerdi:hihi
alın götürün o metal ayaklarıda demiştim,zaten sehpa ancak yere yattımı yükseklik olarak tam istediğim panel
oturum yüksekliğine geliyordu,dolasıyla ayaklar olsaydı işime bozacaktı ve yüksek kalacaktı panel! 8 sene oldu
hala onu kullanıyorum

Abi yıllarca derdimi kimseye anlatamadım bu montaj konusunda. Evlere tv montajına gidiyorum, yerden 150cm alt sınır olacak şekilde montaj isteniyor.

Öyle ottan bir durum ki bu, vatandaşın istediği montajı yaparsan renkleri ve kontrastı sapma yapacağı için arıza talebi ile müşteri hizmetlerine şikayet oluşacak, Vatandaşın istediği yere değil oturma düzeni veya teknik mantığa göre yorum yaparsan bu sefer ''Benim istediğim yere montaj yapmadı'' diye yine müşteri hizmetlerine şikayet kaydı oluşmakla birlikte aynı eve bir kere daha gidip, tv yi alt sınırı 150cm den başlayacak şekilde duvara montaj yapıp, işi gücü bırakıp bir de suçlu olduğunuz için duvardaki önceki montajın deliklerini saten alçı ile kapatıp boya yapacaksınız (Kuşadasında bizzat kedim yaptım)

Yani her ne kadar bilinçli tüketici derneği vs olsak da, ben BİLİNÇLİ diye boşuna bir taraflarımı yırtmıyorum.

Bize cebinde para olan değil, kafasında zeka olan insan lazım dostlar.

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49

++

hala onu kullanıyorum
Hocam ben de televizyonun tam ortasını göz hizama gelecek şekilde ayarladım.Mutlu ve mesudum :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt