Philips Tv 2020 & 2021

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
normal de Full-Led de böyle homojetine sorunu olmaması gerekiyor
düzensiz arka ışık çalışması var ama buna sebeb katmanlar!
montaj hatası(eleman bozukluğu)

üstelik bir full-led panel için bu manzara ciddi kötü+zaten tam bir sorundur!

ilk tavsiyem hemen Servisi arayıp bu göstermekdir!

not;açılı bakmayın panele!

Not;bakınız bu mVA panellerin bir huyu vardır,getirip kurarsınız paneli herşey normaldir
şu malum klasik çıkan sorunlar da yoktur v.s
yarın veya öbürgün bir bakmışsınız pixel hatası(örneğin bende ertesi gün çıkmıştı:kiskis)
veya homojenite bozulmuş! veya ışık kaçırma bir şekilde var(yeni çıkmış) gibi

tipik mVA panel sorunları vardır

ancak senin olayın panelle ilgili değildir!

O Çevrimdışı

Omers

Yeni Üye
9 Kas 2020
15
43
albanez albanez Sanırım en iyisi biraz daha para ayırıp 100hz bir oled alacağım.

Ekran ayarlarıyla epey oynamama rağmen hareketli görüntülerdeki karelenme sorunu çözülmüyor.

Bir de bu panel işi canımı sıktı. Allahtan televizyonu amazondan almıştım. İade sürecini başlatacağım

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
albanez albanez Sanırım en iyisi biraz daha para ayırıp 100hz bir oled alacağım.

Ekran ayarlarıyla epey oynamama rağmen hareketli görüntülerdeki karelenme sorunu çözülmüyor.

Bir de bu panel işi canımı sıktı. Allahtan televizyonu amazondan almıştım. İade sürecini başlatacağım
bazı sorunları anlıyorum ama tam şudur demem için paneli çıplak gözle izlemem gerekiyor veya bazı
ext.cihazlar takıp izlemek gerekiyor!

not;olası bir panel/işletim sıkıntısı var zaten sen de yani böyle bir şey de aklıma geliyor

++
örneğin karelenme en basitiyle şöyle olur ki ben de var bu sıkıntı ama her panel de olur az/çok gibi!

SD yayınlar vardır çamur gibi ve Türksat da böyle bir sürü yerel kanallar v.s vardır şimdi bunu açarsan
karelenme dahil her bir musibet çıkar yaw:haha
yayın kısmen çamur değildir ama bit-rate çok düşüktür al sana karelenme!!

Not;panelin "Upscaling" işlemi bana göre çok kötüdür ve en ufak düşük kalite yayınlarda tırtlıyor resim!

çoğu panel de böyledir(UHD olanlar)her türlü düşük kalite içerik de bunlar falso yapar!

Ekran ayarlarıyla alakası yoktur! boşuna kurcalama,hepsini OFF yap dedim sana

bu arada karelenme tam hangi içeriklerde oluyor ya da nerede v.s???

UHD panelin esprisi şudur;oturup ya 1080 ya da 2160 içerik izleyeceksin,720 leri de kurtarır diyeyim
UHD ler de işi götürürler olsa bile 1080/720 de bile bu paneller istenen seviyeye çıkamıyorlar!

Philips ler de bu arada resim kalitesi olarak "iyi" sınıfındadır!

++

Amazon işi dediğin gibiyse o zaman salla geriye gitsin ama bence servisi de mutlaka eve getirt bakalım ne diyecekler!
++

OLED benim herkese her zaman tavsiyemdir artık! tek sorun pahalı olmaları sebebiyle herkese hitap edemiyor olmasıdır

E Çevrimdışı

eseno

Yeni Üye
25 Kas 2020
4
36
albanez albanez

Üstat sana ve diğer tüm arkadaşlara iyi forumlar,
Bir sorum olacak , sanırım bizim tr de satılan 8505 lerde görüntü ayarlarında colour gamut seçeneği yokmuş bu doğrumudur ?
Eğer doğru ise bu yurtdışı satılan panellerde wide colour gamut varken bizim ülkede satılan panellerde olmadığı anlamına gelmez mi?
Selamlar.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,217
O Omers

kardeş sana her paneli tavsiye edemem!
ancak LG dedinmi tek bir seçenek geriye kalıyor o da NANOCell paneller

NanoCell derken de içlerinden çok çok azı özellikle IPS isteyen&bilen adama gider!
aksi halde VA lara takılacaksın veya bütçeni arttırıp Samy/Sony lere gideceksin

LGE den Nano lu ben sadece 866 için alınabilir diyorum,ciddi pahalı ama!
diğeri ise daha da pahalı bir üst serisi 916 olan model

"değmeyecek" kadar pahalı!

ben de 866 kolluyorum IPS-Monitör kullanımı için,teşhir olmalı! fiyat da ciddi düşük olursa kesin alırım
ama bir "TV" olarak değil de TV+Monitör ve ufak ebat olmalıdır!

Samy QLED leri incele ama 10 kağıtlara kadar çıkacaksın!

++

E eseno
kardeş bana bu soruyu bir kaç kişi daha sormuştu hatta AVF den bile soranlar oldu ve cevapladım!

teknik olarak bu panel den WCG olmaz! çünkü panel bir kere 10bit bile değilki!
8+FRC hesap da "çakma10bit"

WCG olsa bile panelin prof.calibration servisleri yapılmadan bunu adam etmek imkansızdır!

"Menü" var veya yok,iyide menüde bir çok şey daha vardır ama bunları ON yaparsan daha kötü
oluyor veya resmi bozuyor veya resmi natural halden yalnış renk düzenine sokuyor!

yani iş kala kala panelin WCG olup-olmadığınamı kalıyor!

ayrıca kişi bunu "Monitör" olarakmı kullanıyor??
kişi WEB/Photo/Design v.s prof.işlermi yapıyor??

hadi diyelim ki bunları da yapmak istiyor,yaw bu panelden zaten bunlar yapılmazki:haha

50Hz+8bit ile çoğu prof.resim işleri OLAMAZ

şimdi kişi bana daha spesifik olarak ve teknik olarak şu şu veya bu yapılacak diye sorarsa ona göre de cevaplarım!

Bakınız ben 50lik paneli kullanıyorum,58 lik olanı zaten almazdım,sadece "Televizyon" olarak kullanmak istesem
bile 58 yine almazdım! hatta olsa bunun en fazla 48 olanını alırdım!

çünkü bu malzemeden bu kadarı çıkar daha fazlası çıkamaz,ebatı büyültürseniz bu malzeme ile falsolar/sorunlar
v.s çok daha fazla çıkar veya göze batar veya benim gibi bu işi bilen adamı da tam hasta eder yaw

Forumların içine edeyim! birileri bir şeyleri atıyor ortaya sonra gel de çıkar

Daha evvel de defalarca yazdım ve yazmaya devam ediyorum,50lik olanı aldım ve "ciddi memnunum"
ama ben bunu Monitör olarak da kullandığım için bir o kadar da berbat diye sürekşi yazıyorum,çünkü
AÇI berbat! bu yüzden aynen yolcu bu panel,piyasada adam gibi ne 42 kaldı ne de 48,zira bana bu ebatlar
gerekiyor daha büyükleri "falso demektir!

Kathrein Receiver kullanıyorum hem SD hem de HD izliyorum,4K ile işim yok,zaten 4K yayın mı var yaw
TRT-4K haricinde???? o da sürekli 720/1080 ortaya karışık içerikler sunuyor
Astra/HotBird bir kaç tane daha var,sürekli Demo v.s ile günleri geçiriyorlar!

Panel 4K ama içi boş

HD içinde zaten UHD panel gerekmiyor! tam tersi bu içerikler FHD paneller de çok daha iyi veya falsosuz v.s!

8505 özeline gelirsem,ben paneli prof.calibration yapmadım ve gerek de görmedim,net den yabancı forumlardan bulduğum
bazı değerleri girip denedim ama hepsi bozuk!!!
Çünkü panelin Movie mode(esas referance mod budur!)gayet iyi,Standard/Natural de gayet doğru ve yeniden bir şeyleri
ayarlamaya gerek kalmıyor! ama ben Natural mod da kullanıyorum,Standard mod da güzel ama keskinlik bunda daha düşük
olduğu için ben Natural moda geçtim

"Movie mode" ise güzel ama bunu anlamak için panele Bluray(veya DVD) bağlamak gerekiyor!
bazı kişiler Dahiliden veya ext.Receiver dan veya ext.PC/v.s çeşitli cihazlardan FILM izliyorum deyip
Movie moda alıyor ama bu "YALNIŞ"!

Movie mode>>ext.Bluray için geçerlidir ve buna göre set ediliyor fabrikada!!!

Not;PC den de olur ama öncelikle 24fps seçimi yapılacaktır GCard dan! sonra içerik RIP filan olmayan
RAW Bluray içerik olmalıdır v.s

"Renk ayarları" öncelikle bu konuda Philips hemen her serisi iyi değil çok iyidir eskiden beri!
"Natural" resim sevenler için çok doğru ve güzel resim verir ama adam vivid/sature/aşırı parlak v.s
resim istiyorsa bu kişiler Philips den uzak dursunlar!

"Renkler doğrluğu" konusun da Philips(siz bunu 8505 serisi 50/58 VA olarak kabul edin)
Samy QLED dahil veya Sony den daha natural ve doğrudur!

Samy Blueish dir
Sony ise Redish dir

bu adeta bir kuraldır bunlarda ama Philips ise daha orta/natural tonlamada dır!

Hangi ext.cihazlar benim panele bağlıdır?

-PC
-TV-Box
-Receiver
-arada Bluray de bağlıyorum(bazı şeylere bakmak için)

Pict.mode; "Natural" de duruyor ancak hiç bir ext.cihaz da falso vermiyor panel özellikle
"renk" ve tonlama v.s olarak!

"Motion" da sorun görmedim! (ancak prof.gözlem de 50Hz/8bit sebebiyle bazı falsolar zaten her panel de vardır)
bir de çoğu insanın göremeyeceği falsolar vardır buna bağlı olarak ki bunlar da fazla rahatsızlık vermiyor!

Ama bundan daha fazlası bana gerekiyor diyen adam varsa ona da bir şey diyemem,ama böyle bir panel de benim
bildiğim artık yok! varsa siz söyleyin ona takılalım hep birlikte

Ancak UHD paneller de şu ana sorun vardır;SD&HD içerikler de yeteri kadar "upscaling" yapmıyorlar
dolayısıyla bu panellerden SD izlemek rezil oluyor! HD ler de aman aman değildir,kısaca böyle kısaca
"düzeltmeler" bu UHD paneller yapamıyor! benim bildiğim bu konuda eskiden beri bir tek Panasonic
TV ler çok başarılı diğerleri vasat dır
Veya 2013 de son UHD paneli çıkaran Toshiba L/M serileri ise Pany den çok çok daha başarılı
SD&HD upscaling işlemi yapıyordu,hem de şaşılacak biçimde örneğin UHD/65lik panelden son derece başarılı
"SD" izleniyordu:ok

Günümüzde böyle bir panel yoktur(Pany hariç)

UHD bir panelden "4K" içerik bile izleseniz,bu paneller hala faul yaw

Çünkü böyle başarılı özellikle "scaling" işlemi yapabilen bir panel yok(TV olarak)
bunu becerecek bir üretici ise zaten yok bu dünyada(Sharp/Panasonic hariç)

Peki ne var;her bir şeyi açabilen veya bir şekilde oynatan v.s v.s paneller çok bol miktarda vardır
yani aslında her bir şeyi yapıyorlar ama tek birini bile olması gereken adam gibi yapamıyorlar
çünkü günümüz pazarı böyle değil artık! dolayısıyla ne görüyorsanız eyvallah diyeceksiniz

O Çevrimdışı

Omers

Yeni Üye
9 Kas 2020
15
43
Philips 58PUS8505 ile olan maceram bugün itibariyle sona erdi. Televizyonu kutusuna koydum ve yarın amazona geri gönderiyorum. Amazon iade konusunda gerçekten iyi. Mail attığım konuya 5 dakika sonra telefonla dönüp "31 aralığa kadar bize televizyonu gönderebilirsiniz içiniz rahat olsun" diye döndüler.

Şu anda LG Oled Cx/Gx den birisini almayı düşünüyorum. Philipsten sonra ciddi bir bütçe artışı olacak. Ancak philipste yaşadığım sıkıntıların önemli kısmını led tvlerin çoğunda yaşayacağım kanaatindeyim.

Not: Teknosa biraz önce televizyonlarda ek kampanya yapmış. Oled 55cx6la modelini sipariş geçtim. Bakalım bunda yüzümüz gülecek mi?

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

Brtenz

Yeni Üye
6 Ara 2020
8
39
Merhaba hocam 4-5 arası önerdiğiniz televizyon var mı şuan Philips 50PUS8505/62 Teknosa ve vatan da 5.123 TL bu fiyat aralığında Philips en iyi tercih mi olur

M Çevrimdışı

mbaydar76

Yeni Üye
6 Eki 2020
22
48
Philips 58PUS8505 ile olan maceram bugün itibariyle sona erdi. Televizyonu kutusuna koydum ve yarın amazona geri gönderiyorum. Amazon iade konusunda gerçekten iyi. Mail attığım konuya 5 dakika sonra telefonla dönüp "31 aralığa kadar bize televizyonu gönderebilirsiniz içiniz rahat olsun" diye döndüler.

Şu anda LG Oled Cx/Gx den birisini almayı düşünüyorum. Philipsten sonra ciddi bir bütçe artışı olacak. Ancak philipste yaşadığım sıkıntıların önemli kısmını led tvlerin çoğunda yaşayacağım kanaatindeyim.

Not: Teknosa biraz önce televizyonlarda ek kampanya yapmış. Oled 55cx6la modelini sipariş geçtim. Bakalım bunda yüzümüz gülecek mi?
8505 ile ne gibi sorunlar yaşadınız

Oneknown Çevrimdışı

Oneknown 

Yeni Üye
7 Ara 2020
3
32
IMG_20201225_041136.jpg
IMG_20201225_041040.jpg

Yaklaşık 20 günlük 58pus8505 modeli için full karanlikta çektiğim siyah ekran fotoğrafları. Birini kameranın diyaframimi kısarak giderini açarak çektim. Özellikle sağ üst köşedeki gözüme batıyor. Bu manzara için yorumunuzu alabilir miyim? Teknik servisi çağırsam mi?

C Çevrimdışı

ceritli

Yeni Üye
10 Haz 2018
77
49
Üstad incelemelerin için teşekkürler.Light Sensor nasıl çalışıyor sende?Bizdeki Philips'de boktan çalışıyor,kapalı tutuyorum ben onu yoksa kendi kendine pat diye aydınlatıyor aslında bunu bize hissettirmeden yapması lazım ama çok dandik bir şekilde çalışıyor.Yenilerde durum nedir bilmiyorum bendeki 2015 model.Bir de yazılım güncellemesi vs durumlarda kapandıktan sonra kırmızı ışık yanıp sönüyorsa bunun bitmesi 3,5 - 5 dakika kadar sürebiliyor.
İyi akşamlar diliyorum. philips 58pus8505 ile Avrupa montajı olan philips 55pus9435 arasında acaba ses kalitesi dışında kullanılan panel vb kalite farkı varmıdır acaba?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt