Philips Tv 2020 & 2021

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
evet aynen öyle

bir de OLED ler de sorun çıkma oranları LCD göre genel anlamda çok daha düşüktür!

bana göre asıl sorunları;fiyatları ciddi pahalı hala

ayrıca ben 50/8505 i satıyorum!
yerine henüz tam bulamadım ama 49/55lik IPS panel lazım bana 100Hz lik tabiki

M Çevrimdışı

macerhan

Yeni Üye
23 Eki 2020
7
44
evet aynen öyle

bir de OLED ler de sorun çıkma oranları LCD göre genel anlamda çok daha düşüktür!

bana göre asıl sorunları;fiyatları ciddi pahalı hala

ayrıca ben 50/8505 i satıyorum!
yerine henüz tam bulamadım ama 49/55lik IPS panel lazım bana 100Hz lik tabiki
Bu ülkede sinek ilacı bile dolara endeskli malasef...dolar bu seviyede oldugu sürece bence 10.000 tl bandına gelmesi imkansıza yakın...birde yeni markaların türkiyeye girse bile servis problemleri var.xiaomi mesela tvleri ucuz ama servis sıkıntı

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
iyi de ucuz olsa ne yazar,Xiaomi nin TV leri zaten aman aman değildir!
onların ana işi başka,TV lerini fason yaptırıyor

TCL içlerinde en iyisi gibi sayılabilir ama onunda çıkan serisi kırpılmış! üstelik çok da pahalı

bu yıl ki seriler önümüzdekideki yıla kalırsa ki kalacağı çok aşikar ama bu sefer de indirimler
yine tatlı olmayacak dövize endeksli oldukları için,ancak adam satamıyorsa belki de çok az bir kar la
veya zararına v.s verebilir,piyasa da ciddi sıkıntı var satışlarda!

kısaca iş servise gelinceye kadar bir sürü yer var aşılması gereken yaw:hmm

örneğin ben sıfır ne de yeni model filan kovalamıyorum,hatta iki yılllık da olabilir
ancak ortada adam gibi indirim olan bir panel yok yaw:kiskis

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

TCL içlerinde en iyisi gibi sayılabilir ama onunda çıkan serisi kırpılmış! üstelik çok da pahalı

bu yıl ki seriler önümüzdekideki yıla kalırsa ki kalacağı çok aşikar ama bu sefer de indirimler
yine tatlı olmayacak dövize endeksli oldukları için,ancak adam satamıyorsa belki de çok az bir kar la

örneğin ben sıfır ne de yeni model filan kovalamıyorum,hatta iki yılllık da olabilir
ancak ortada adam gibi indirim olan bir panel yok yaw:kiskis
Sen elindeki panellere iyi bak bence abi, bundan sonra tatlı fiyata denk gelmek zor. :hihi

M Çevrimdışı

macerhan

Yeni Üye
23 Eki 2020
7
44

ancak ortada adam gibi indirim olan bir panel yok yaw

işte ucuz olacak millet bunu alacak , normal son kullanıcı fiyata ve mağazadaki görüntüye bakıyor ama servis de bir etken..şimdi xiomi istediği kadar ucuz olsun servis probleminden dolayı tercih edilmez ( son kullanıcı olarak düşünüyorum, normal vatandaş :) )... bu samsung , tvp , lg ,arçelik .... gibi markaların kök salma nedenlerinden biride bu..servisler kalitesiz o ayrı ama sonuçta servis ağı geniş...birazda çok satmasının sebebi bu...

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
Çin liler den kısa vadede bu işler çok zor ama uzun vade de belki!
siz onlara mal sorun,bakın o konuda herifler 2/24/365 bu herifler mal üretirler
gerisi hikaye onlar için:haha

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
hayatım da gördüğüm en "tipsiz" tasarımlı-bütünleşik sound-bar(sözüm ona)
veya hesap da speaker system! artık ne derseniz deyin:ogg

50li yıllardamıyız yoksa 60 lardamı!

ülen hiç mi yakın geçmişe veya biraz daha yeni(çok az paneller de olan)sürece bakıp da
bir şeyler sözüm ona speaker için geliştirmediniz yaw!

Philips için panel işin de 3 safha geçirildi(panel TV işinde)

1.kendi başlarına yola çıktılar ama çabuk bittiler! buna rağmen ilk PDP leri ve LCD leri(2002-2007 arası gibi)
yine de oldukça iyiydi ancak fiyatlar dan dolayı rekabet edemeyince cortlayıp işi bitirdiler

2.safhaya LGE ile devam ettiler ve yine de oldukça iyi bazı seriler ürettiler ancak ciddi sıkıntılar da beraberinde geldi
marka imajı bile zaten ondan sonra bence iyice cortladı!(2007-2011 arası gibi)

3.safha da ise TPV ile ne yaptıklarını artık kendileri dahil hiç kimseler bilmiyor:hmm

altyapı ve genel bu işlerde ki her türlü imkanlarına rağmen bu kadar gerileyen bir üretici ben hiç
görmedim panel dünyasında!
üstelik zaman içinde özellikle LGE ile evliyken çıkardıkları neredeyse süper başarılı paneller den sonra
bugün buralara düşmek sanırım onlar için çok doğal oluyor!

USA/Canada pazarında "olmayan" bir ana üretici olarak herifler tarihe geçtiler yaw:haha1
++

yıl olmuş 2021 neredeyse!
TPV nin panel TV işindeki durumuna bakın

Ben LCD TV işini de bıraktım dese bence en doğru kararı vermiş olacaklardır,bu zayıf hatta boktan seriler
bu işe yaramaz spec.ler v.s ile sen zaten LCD işinden anca havanı alırsın!

Geriye TPV için tek yol kalıyor o da OLED ler,bakın bu işte bu adamlar oldukça iyiler ama fiyatları rekabetçi
olamadığı için yine hikayeler bu konuda!

Üni.de TEZ konusu olacak duruma geldi "Philips"

++

Not;panel tip LCD TV işinde çok çok az panel de iyi bir ses sistemi/sound-bar türü çalışmalar olmuştur
olmamasının ana sebebi panelin "fiziki alan" boşlukları olduğu için buna dair gelişmler de maliyeti
ciddi arttırdığı için hiç bir üretici bu işte başarılı olmadı!

Ancak ilk örneğini her zaman hemen hemen ilklerin adamı olan Toshiba da gelmiştir
(ses sisteminden bahsediyorum)

yıl 2008 Toshiba ZF/XF serisi(Samsung ve Sharp panelli):okbunlar birkaç seridir o yıllar da
ancak tasarım+ses kalitesi+o zamanaa göre en ince bezel+sound-bar v.s olarak hem ödül
almıştır,hem de o zamanın en iyi paneliydi(özellikle "Gaming" de,Sharp dan bile iyiydi!!!!)
TN ve hatta CRT gibiydi meret HIZ konusunda 100Hz+10bit+14bit video processing ile...
2009 da buna ONKYO 2x10W ilave edilmiştir,2x10W size düşük gelebilir ama dinlemeniz
gerekiyordu! ülen bu ses nereden geliyor diye ciddi hayret ediyordunuz,hem güçlü hem de
çok ciddi bir ONKYO ses kalitesi alıyordunuz,bende o zamanlar bunun ZF355 olanı vardı
Bluray taktığım zaman 5.1 veya Stereo sesler de inanılmaz bir ses alıyordum,herifler
hem tasarım hem de ciddi ses kalitesi yakalamışlardı bu seriyle!

Devamında Sharp 2009 da bir seri çıkarmıştı o zaman ARABA parasına idi bunlar!
ve çok kişiye de TR de bunu aldırmıştım! 30/50bin arası idi o fiyatları! adeta
yok satmıştı(TR ye çok az ithal edildi bunlardan)XS1 idi sanırım serisi,"RGB-LED"
Samsung panel idi bunlar özel üretim Samsung+2x10 veya 20 ses sistemi vardı o da Pioneer dan gelmişti!
kendi stand sistmei vardı öyle tek başına duruyordu,üniteye veya duvara çakılmıyordu!

bu iki panellerden sonra bir daha böyle paneller çıkmadı gitti yaw,daha sonra çakma sistemli
speakerlar koydular v.s ama hepsi hikaye bunların

şimdi 2021 geldik bu ne yaw TPV nin ses sistemi:haha1
hani sesini geçtim bu ne tipsizlik!

zaten heriflerin nerede odukları şu slogan dan belli "THE ONE" serisi:haha
ülen slogan bile hiç oturmamış,bunu yiyecek enayi kaldımı bu dünyada???

img_05.jpg

31WHKPQLWqL._AC_.jpg

125343.jpg

dims.jpg

x05246XF550-f_MT_T.jpg

100000001001052027_10204.jpg

img_03.jpg

Son düzenleme:
H Çevrimdışı

Harun06

Yeni Üye
10 Eki 2020
6
32
50PUS8505 almayı düşünen varsa şu an amazon da indirime girmiş, 5.409TL. Ayrıca 50PUS7505 de 3.899TL, bilginiz olsun

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt