Philips Pus8505 Dolby Vision Sorunu

M Çevrimdışı

mehmetaliarslan

Yeni Üye
8 Ocak 2021
4
45
Merhaba
Yaklaşık 10 gün önce Philips 70PUS8505/12 tv aldım.
Televizyonla alakalı düşüncelerimi maddeler halinde not alıyorum ve burada paylaşmayı planlıyorum ama aşamadığım bir kaç sorunum var.

Bunlardan ilki Dolby Vision ve HDR+ ile ilgili.
Netflix aboneliğim ULTRA HD ve internetim 50 mb lakin Dolby Vision özellikli bir videoyu izlerken sisli bir havada araba sürüyor gibi ve görüş mesafesi sıfır sanki.
Tüm görüntü ayarlarına baktım tüm kombinasyonları denedim.
Sorunun sağlamasını yapmak için Youtube'deki Dolby Vision ve HDR+destekli videolarda denedim, görüntü mükemmel ve neredeyse hiç sorun yok.
Bu sorun yazılımsal mıdır yoksa Philips'in donanımıyla mı alakalı...

Dolby Vision ve HDR+ sorununun çözümü var mı?

Diğer bir konu da

Youtube de 4K videolardaki inanılmaz görüntü kalitesi malesef canlı yayında (TRT 4K) veya Netflix Ultra Hd videolarda aynı değil.
Uydu olarak Philips'in dahili uydu alıcısını ve Netfilix'in kendi arayüzündeki uygulamasını kullanıyorum....
Defalarca fabrika ayarlarına döndüm ve defalarca görüntü ayarlarıyla alakalı her türlü kombinasyonu denedim.

Bu iki konudaki çözüm önerilerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum...

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
TRT 4K'da oynatılan her içerik 4K çekilmemiş olabilir.
Aynı şey Netflix için de geçerli.
Upscale edilmiş olabilir yapımcı tarafından.

H Çevrimdışı

hakbaba

Yeni Üye
13 Ocak 2021
4
28
Hocam probleminle alakalı değil ama bende aynı tv'yi almayı düşünüyorum. Görüşleriniz nedir rica etsem öğrenebilir miyim acaba buradan?

M Çevrimdışı

mehmetaliarslan

Yeni Üye
8 Ocak 2021
4
45
TRT 4K'da oynatılan her içerik 4K çekilmemiş olabilir.
Aynı şey Netflix için de geçerli.
Upscale edilmiş olabilir yapımcı tarafından.
Aldığım günden beri Netfilix ve Prime Video da denemediğim içerik kalmadı. Bahsettiğim şey piksel saymak değil. Bir sisin içinde olmak gibi bir şey. Görüntü sisler içinde seçilemeyecek kadar kötü...

Hocam probleminle alakalı değil ama bende aynı tv'yi almayı düşünüyorum. Görüşleriniz nedir rica etsem öğrenebilir miyim acaba buradan?
Dolby Vision ve HDR+ ile ilgili sorun çözülürse almanızı tavsiye edebilirim.
Bu sorunu çözebilirsem kendi incelememi maddeler halinde burada yazacağım...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Aldığım günden beri Netfilix ve Prime Video da denemediğim içerik kalmadı. Bahsettiğim şey piksel saymak değil. Bir sisin içinde olmak gibi bir şey. Görüntü sisler içinde seçilemeyecek kadar kötü...
İnternete kablolu bağlamayı denediniz mi?
Parlak panel olması da durumu etkiliyor olabilir.
Açabiliyorsanız eğer istatistiklere bakmayı deneyin, Netflix ve YouTube'da.
Kaç bitrate ile alıyor o önemli.

M Çevrimdışı

mehmetaliarslan

Yeni Üye
8 Ocak 2021
4
45
İnternete kablolu bağlamayı denediniz mi?
Parlak panel olması da durumu etkiliyor olabilir.
Açabiliyorsanız eğer istatistiklere bakmayı deneyin, Netflix ve YouTube'da.
Kaç bitrate ile alıyor o önemli.
Kablo ile bağlanıyorum internete ve İnternet hızım genellikle 40 mb üzeri ama zaman zaman 30 ile 40 mb arasında olduğu anlar da oluyor.
Lakin Netflix test videoaumda Ultra Hd çözünürlük alabiliyorum.
Malesef info tuşu yok ve kaç bitrate olduğunu o şekilde ölçemiyorum

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Youtube'da HDR ve Dolby Vision da sorun olmuyorsa tv nizin özelliklerinde sorun yok demektir,Youtube gerekli koşulları yerine getiriyor ki tv de bu sinyali alınca düzgün bir şekilde gösteriyor.

HDR veya Dolby Vision bir Bluray seyrettiğiniz zaman da sorunsuz seyredeksiniz ama burada Netflix ve Prime Video yapması gerekenleri yapıyor mu esas sorun burada.

Sonuçta tv Netflix lisanslı bir tv.Eğer Philips'in yapması gereken bir şey varsa o da yazılım güncellemesi ile gelecektir.Ama bu yazılım Netflix'in eksiğini kapatmak için yapılan bir güncelleme mi olur onu bilemem.Çünkü Youtube'da sorun yok demişsiniz.

Bence cihazınızı tekrar kurmakla uğraşmayın

M Çevrimdışı

mehmetaliarslan

Yeni Üye
8 Ocak 2021
4
45
Youtube'da HDR ve Dolby Vision da sorun olmuyorsa tv nizin özelliklerinde sorun yok demektir,Youtube gerekli koşulları yerine getiriyor ki tv de bu sinyali alınca düzgün bir şekilde gösteriyor.

HDR veya Dolby Vision bir Bluray seyrettiğiniz zaman da sorunsuz seyredeksiniz ama burada Netflix ve Prime Video yapması gerekenleri yapıyor mu esas sorun burada.

Sonuçta tv Netflix lisanslı bir tv.Eğer Philips'in yapması gereken bir şey varsa o da yazılım güncellemesi ile gelecektir.Ama bu yazılım Netflix'in eksiğini kapatmak için yapılan bir güncelleme mi olur onu bilemem.Çünkü Youtube'da sorun yok demişsiniz.

Bence cihazınızı tekrar kurmakla uğraşmayın
şimdi kontrol ettim ve bir güncelleme gelmiş...
Dolby Vizion ile ilgili bir güncelleme yok malesef...

Güncelleme Notları Şöyle
TPM191E _ 101.001.208.001 - Tarih: 2020/01/25
- Artık USB'den oynatıldığında Dolby Atmos doğru tanımlanıyor
- Subwoofer ön çıkış sorunları için düzeltme
- PlayFi ve AmbiAir iyileştirmeleri
- Kullanıcı arayüzü ve çeviri düzeltmeleri
- PVR HDD biçimlendirme sorunları için düzeltme
- WiFi bağlantı kararlılığı iyileştirmeleri
- Kararlılık iyileştirmeleri
- Genel iyileştirmeler

Son düzenleme:
mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
şimdi kontrol ettim ve bir güncelleme gelmiş...
Dolby Vizion ile ilgili bir güncelleme yok malesef...

Güncelleme Notları Şöyle
TPM191E _ 101.001.208.001 - Tarih: 2020/01/25
- Artık USB'den oynatıldığında Dolby Atmos doğru tanımlanıyor
- Subwoofer ön çıkış sorunları için düzeltme
- PlayFi ve AmbiAir iyileştirmeleri
- Kullanıcı arayüzü ve çeviri düzeltmeleri
- PVR HDD biçimlendirme sorunları için düzeltme
- WiFi bağlantı kararlılığı iyileştirmeleri
- Kararlılık iyileştirmeleri
- Genel iyileştirmeler
Sorununuzu Tp Vision,Philips Türkiye,Netflix'e şikayet olarak bildirmeyi deneyin.Netflix Türkiye alakalı bir sorunmudur merak ettim açıkçası :alalaBu hata ile ilgili ne kadar çok geri bildirim veya şikayet olursa o kadar çok ilgilenirler bence.

E Çevrimdışı

Efrasiyab

Aktif Üye
20 Şub 2018
98
50, 58 ve 70 inç panellerde malesef bahsedilen sorun var. Konu ne internet ne de yayın panelin verip veremediği ile alakalı. Bu da bu boyutları imal eden üreticilerin panel mühendisliği ile ilgili. Dikkat ederseniz bir kaç istisna dışında 50 inç paneller 49 inciten, 58 inç paneller 55 incilten ve 70 inç paneller 65 inçten daha ucuza satılmaktadır. Sonuç olarak yaşadığınız sorunlar panel kalitesinden kaynaklanmaktadır.

F Çevrimdışı

fufu06

Yeni Üye
9 Ocak 2022
39
37

Dolby Vision ve HDR+ ile ilgili sorun çözülürse almanızı tavsiye edebilirim.
Bu sorunu çözebilirsem kendi incelememi maddeler halinde burada yazacağım...
merhaba, sorunu cozebildiniz mi, puslu goruntu bende de mevcut.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt