Philips 55pus7303 TV panel arızası?

BramStoker Çevrimdışı

BramStoker

Aktif Üye
8 Eki 2018
120
38
Merhabalar herkese... 2018 yılında almış olduğum Philips televizyonumda az önce en üstte böyle şerit halinde bir çizgi çıktı... Arkadaşa sordum, muhtemelen panel arızasıdır dedi ama, bir de sizlere danışayım dedim, malum hem garantisi bitti, hem de Philips servisi biraz sıkıntılıymış diye duydum, eğer çizgiler artmazsa sorun yok, bir şekil idare edilir ama, artma durumu olur mu ?

Olay da şöyle gelişti, Normal Tv açık, arkada X bir kanal izliyoruz, facebooktan ekran yansıtma özelliği ile izlediğim videoyu yansıttım, o an hem arka planda bozuk bir şekilde TV oynamaya devam etti, akabinde benim yansıttığım görüntü de oynamaya başladı, ekran yansıtmayı kapatıp, tekrar denedim, normal şekilde yansıtılan görüntüyü izledim... Sonra netflixten birşeyler bakayım derken en tepede böyle ince çizgi halinde renkler görmeye başladım, menülerde ilerledikçe tv nin ortasında hangi renk varsa tepede ince şekilde o renk çıkıyor, TV yi kapatıp açtım falan, nafile, artık boydan boya ince bir çizgim mevcut:(

(Video yüklemeye çalışıyorum ama, forum izin vermiyor sanırım, sadece resim ekleme var...)

ac8f5fa4-9211-4e0d-8b35-22db1fa5322f.jpg

e6c35ec7-7f08-4dda-ac51-79f9981638b1.jpg

Son düzenleme:
Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Cehaletime verin. Bilmediğimden soruyorum. Böyle bir arızanın arkadaşın bahsettiği gibi ekrana görüntü yansıtma vs gibi ekstra işlemlerle ilgisi var mı? Yoksa tesadüf ilgisi yok 4 yılda olacağı varmış, panel arıza vermiş gibi bir durum mu?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Panel arızası gözüküyor. 55" ortalama onarilabilen panel fiyatı da 1000 lira civarı, oda onarilirsa aksine daha kötü bile olabilir.
Panel arızalarında büyüme çoğalma gibi durumlar kestirilemez kimisinde ömür boyu devam ederken kimisinde sorun olmuyor öyle kalıyor.

BramStoker Çevrimdışı

BramStoker

Aktif Üye
8 Eki 2018
120
38
TV'yi kapatıp açtınız mı? Yazılım hatası olmasın?
Panel hatasıysa gittiği yere kadar gider.
Üzücü olan 4 yılda panelin hata vermesi.
Önce bende yazılımsal diye düşünmüştüm, restart çektim, android yükleme ekranında bile üstte küçük küçük çizgileri gördüm, açıldıktan sonra komple fişten çektim, 1 dakika kadar bekleyip tekrar taktım, sonuç aynı...
Neyse ki alıştım artık, çok belli olmuyor, tam ekran izlenilen şeylerde belli olmuyor, ama üst-alt siyah olan sinematik seyirlerde, çok hafifte olsa yukarıda bir renk dalgalanması oluyor... İşin ilginç tarafı, anladığım kadarıyla stabil bir renk değil, ekranın orta kısmında hangi renk varsa, sanki orayı yansıtıyor gibi.... Yeni bir yazılım falan gelirse bir güncellemeyi düşünüyorum, ya da eski yazılımı tekrar da yükleyebilirim ilerleyen zamanlarda....

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Önce bende yazılımsal diye düşünmüştüm, restart çektim, android yükleme ekranında bile üstte küçük küçük çizgileri gördüm, açıldıktan sonra komple fişten çektim, 1 dakika kadar bekleyip tekrar taktım, sonuç aynı...
Neyse ki alıştım artık, çok belli olmuyor, tam ekran izlenilen şeylerde belli olmuyor, ama üst-alt siyah olan sinematik seyirlerde, çok hafifte olsa yukarıda bir renk dalgalanması oluyor... İşin ilginç tarafı, anladığım kadarıyla stabil bir renk değil, ekranın orta kısmında hangi renk varsa, sanki orayı yansıtıyor gibi.... Yeni bir yazılım falan gelirse bir güncellemeyi düşünüyorum, ya da eski yazılımı tekrar da yükleyebilirim ilerleyen zamanlarda....
Panel arızalandıysa gitmez maalesef.
Bütçe varsa, fiyatlar daha da artmadan yeni bir TV bakın.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt