Philips 55pus7101 Bootloop Installation Aborted

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Çözüm: klasöre çıkarttığın yazılımın adını autorun.upg diye değiştir

Fat32 formatlı Flaş belleğe klasör olmadan adını autorun.upg diye değiştirdiğin yazılımı flaş belleğin içine at

Ekran-Alintisi435b5378742ba4e2.png

TV fişini çek Flaş belleği TV'ye tak 10 saniye bekle TV fişini tak bekle başka birşey yapma

Yazılım otomatik yüklenmeye başlıyacak

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
çözüm diye yazdım ama önce bir deneyin yükleme başlamazsa nvm lazım olacak eksik dosyalar var tv modelinize uygun NVM.bin dosyası ve NVM.eed dosyası lazım philips müşteri hizmetlerini arayın durumu anlatın nvm dosyalarını talep edin tvnize uyumlu nvm.bin nvm.edd dosyası indirme linkini e posta adresinize gönderecekler nvm.bin nvm.edd dosyasını adını değiştirdiğiniz yazılımı zipli zipsiz hali ile beraber flaş belleğe atın tv ye takın tv yi açın yükleme otomatik başlayacak m. Hizmetleri nvm dosyalarını göndermezse servis çağırmaktan başka çare yok

Moderatör tarafında düzenlendi:
M Çevrimdışı

maykilmaho

Yeni Üye
29 Tem 2021
7
38

çözüm diye yazdım ama önce bir deneyin yükleme başlamazsa nvm lazım olacak eksik dosyalar var tv modelinize uygun NVM.bin dosyası ve NVM.eed dosyası lazım philips müşteri hizmetlerini arayın durumu anlatın nvm dosyalarını talep edin tvnize uyumlu nvm.bin nvm.edd dosyası indirme linkini e posta adresinize gönderecekler nvm.bin nvm.edd dosyasını adını değiştirdiğiniz yazılımı zipli zipsiz hali ile beraber flaş belleğe atın tv ye takın tv yi açın yükleme otomatik başlayacak m. Hizmetleri nvm dosyalarını göndermezse servis çağırmaktan başka çare yok
Aynı olayı maalesef ben de yaşadım. Çözüm yolu bulan varsa ve paylaşırsa sevinirim. Servisle görüştüm. Birkaç senaryo yazıyor ve son olarak anakart tamir veya değişimi konularına değiniyor. Sorunun yazılımsal olduğu aşikarken donanım değişimi nedir anlamadım. Özellikle konuyu açan Batuhan çözüm bulabildiysen paylaşırsan sevinirim.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Aynı olayı maalesef ben de yaşadım. Çözüm yolu bulan varsa ve paylaşırsa sevinirim. Servisle görüştüm. Birkaç senaryo yazıyor ve son olarak anakart tamir veya değişimi konularına değiniyor. Sorunun yazılımsal olduğu aşikarken donanım değişimi nedir anlamadım. Özellikle konuyu açan Batuhan çözüm bulabildiysen paylaşırsan sevinirim.
Gerekli servis kurtarma yazılımları dışarıya kapalı yeterli bilgi yok
satış sonrası para kazanmak adına böyle bir uygulama var malesef..

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
androidss.jpg

Fotoğrafta kırmızı yazı ile hataları belirttim ki biliyorsunuzdur muhtemelen :ok
1- Kendi yazılımı değil veya farklı bir yazılım
2- SD kart ile yazılım yüklenmesi engellenmiş olabilir

Çünkü bellek üzerinde (dev/block/mmcblk0p7 kısmında) "Data" isimli klasör açılıp,içine verilerin yazılması gerekiyor ki izin olmadığından yazılamamış hata vermiş görünüyor,büyük ihtimalle TEKNOwest TEKNOwest in dediği gibi harici aparat ile yazılarak (tv flash üzerine) yapılabilir ,çünkü usb ile yazılmaya kapalı diye düşünüyorum ,çok anlamasam da :)

M Çevrimdışı

maykilmaho

Yeni Üye
29 Tem 2021
7
38
androidss.jpg

Fotoğrafta kırmızı yazı ile hataları belirttim ki biliyorsunuzdur muhtemelen :ok
1- Kendi yazılımı değil veya farklı bir yazılım
2- SD kart ile yazılım yüklenmesi engellenmiş olabilir

Çünkü bellek üzerinde (dev/block/mmcblk0p7 kısmında) "Data" isimli klasör açılıp,içine verilerin yazılması gerekiyor ki izin olmadığından yazılamamış hata vermiş görünüyor,büyük ihtimalle TEKNOwest TEKNOwest in dediği gibi harici aparat ile yazılarak (tv flash üzerine) yapılabilir ,çünkü usb ile yazılmaya kapalı diye düşünüyorum ,çok anlamasam da :)
Alakan için teşekkürler kardeşim. Yazılımı TV serisine göre sağlayıcıdan indirdim.
Teknowest in değindiği konu biraz teknik bir konu. Standart bir kullanıcı olarak konu beni aşıyor acikçası. ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Alakan için teşekkürler kardeşim. Yazılımı TV serisine göre sağlayıcıdan indirdim.
Teknowest in değindiği konu biraz teknik bir konu. Standart bir kullanıcı olarak konu beni aşıyor acikçası. ?
Rica ederim ,ben "neden"i bilinsin istedim ,yani bu sorunu yaşayanların "neden" sorusuna cevap olsun dedim aynı zamanda .Bu durumda bizim "flash" dediğimiz devreye (kolay anlaşılsın diye "devre" dedim) ,direkt yazılma ile sıkıntıdan kurtulunur,tabii o da herkesin yapabileceği iş de değildir maalesef.

M Çevrimdışı

maykilmaho

Yeni Üye
29 Tem 2021
7
38
Rica ederim ,ben "neden"i bilinsin istedim ,yani bu sorunu yaşayanların "neden" sorusuna cevap olsun dedim aynı zamanda .Bu durumda bizim "flash" dediğimiz devreye (kolay anlaşılsın diye "devre" dedim) ,direkt yazılma ile sıkıntıdan kurtulunur,tabii o da herkesin yapabileceği iş de değildir maalesef.
Buradan benim anladığım indirmiş olduğumuz yazılımı nand flashı olarak işletmemiz gerekiyor. TEKNOwest in açıklamalarına göre de nand flashı elinde cihaz bulunan elektronikçiler tarafından hazırlanabiliyor. 3. Senaryo ise servislerde bu flashların mevcut olduğu. Tabi yazılımla işi halledip bizden anakart parası talep etmezlerse.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Buradan benim anladığım indirmiş olduğumuz yazılımı nand flashı olarak işletmemiz gerekiyor. TEKNOwest in açıklamalarına göre de nand flashı elinde cihaz bulunan elektronikçiler tarafından hazırlanabiliyor. 3. Senaryo ise servislerde bu flashların mevcut olduğu. Tabi yazılımla işi halledip bizden anakart parası talep etmezlerse.
Genelde flashlama yapmıyorlar servisler sanki,direkt kart takarlar gibime geliyor :ok

M Çevrimdışı

maykilmaho

Yeni Üye
29 Tem 2021
7
38
Batuhan sen sorunu halledebildin mi. Servis veya kendi imkanlarınla farketmez. En azından yöntemi öğrenelim. Tabi hala forum ile irtibatlıysan

M Çevrimdışı

maykilmaho

Yeni Üye
29 Tem 2021
7
38
açma kapama tuşuna basılı tutup cihaza enerji verin factory reset gelirse resetlemeyi de

açma kapama tuşuna basılı tutup cihaza enerji verin factory reset gelirse resetlemeyi deneyin
Bu söylediğinizi hem TV kumandasından hem de TV arkasındaki joystick ten denedim ama maalesef söylediğiniz ekran gelmedi karşılaştığımız ekran öncekilere aynı.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Peki neden ekranın yarısını çektiniz? :kiskis
Normalde olmaması lazım mantıken, tabi TV Sil seçeneği ne demek onu bilmiyorum, arıza ya da yazılım sorunudur.
Garanti varsa servisi çağırın o halletsin.
Umut başkan konuyu açan Batuhan ile irtibat var mıdır. Çözebildiyse paylaşmasını sağlarsanız sevinirim .

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri