Philips 55pus 7304 değişim kararı olduğu halde değişim yapılmıyor

D Çevrimdışı

Doğan08

Yeni Üye
2 May 2021
22
27
Philips 55pus 7304 televizyonum ekran arızası nedeniyle tüketici hakem heyeti tarafından yenisiyle değişim kararı verildi ürünü trendyol üzerinden altın tv elektronik limited şirketi isimli satıcıdan temin ederek bana ulaştırması gerekirken bana satıcının iflas ettiğini ürün değişimi yapamayacaklarını beyan ettiler philips Türkiye yi aradığım zaman ürünü aldığım yerden yenisini talep edebilecğimi söyledi o satıcı yok kapanmış elimde değişim kararı var ama muhattap bulamıyorum yardımcı olursanız sevinirim ne yapabilirim bu durumda

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ürünün ithalatçısı kim ise onunla kontak kur sonra üreticisi çıkan karar ile icra dairesine gidip satıcı için icra takibide başlatabilirsiniz 1 satıcı 2 ithalatçı 3 üretici muhatabın bunlar

M Çevrimdışı

metagu

Aktif Üye
26 Şub 2021
136
Ürünün ithalatçısı kim ise onunla kontak kur sonra üreticisi çıkan karar ile icra dairesine gidip satıcı için icra takibide başlatabilirsiniz 1 satıcı 2 ithalatçı 3 üretici muhatabın bunlar

Çok doğru hocam bizde nedense top hep satıcıya atılıyor ama kanunda "satıcı, üretici ve ithalatçı müteselsilen sorumludur" yazıyor. Tabi pratikte nasıl işler bilemiyorum. İthalatçı bozuk ürün ithal etmiş satıcı kapalı kutuyu satmış adam nereden bilsin. Bana kalsa doğrudan ithalatçıyı sorumlu tutmak lazım .

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Müteselsil sorumluluk kavramından kaçmaya çalışıyor olsalar da kaçamazlar.

Üründeki ayıp tescillenmiş, Yüce devletimiz değişime karar vermiş, Maldan Sorumluluk hem satıcı hem de üretici veya ithalatçıdadır.
Ürün ülkemizde üretilmiyor, ithal ediliyor olduğuna göre bu koşullarda muhatabınız TPV dir.

Yasal yoldan ihtar çekin kendilerine noter kanalı ile, 15 gün içinde yükümlülüklerini yerine getirmezler ise icra dairesinde işlem başlatırsınız.

D Çevrimdışı

Doğan08

Yeni Üye
2 May 2021
22
27
Müteselsil sorumluluk kavramından kaçmaya çalışıyor olsalar da kaçamazlar.

Üründeki ayıp tescillenmiş, Yüce devletimiz değişime karar vermiş, Maldan Sorumluluk hem satıcı hem de üretici veya ithalatçıdadır.
Ürün ülkemizde üretilmiyor, ithal ediliyor olduğuna göre bu koşullarda muhatabınız TPV dir.

Yasal yoldan ihtar çekin kendilerine noter kanalı ile, 15 gün içinde yükümlülüklerini yerine getirmezler ise icra dairesinde işlem başlatırsınız.
Anladım adem hocam teşekkür ederim
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Adem hocam bunların bir adresi fax numarası varmı İnternette araştırdım bulamadım notere gittim diyelim hangi adrese alıcıya ihtar göndericem

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Adem hocam bunların bir adresi fax numarası varmı İnternette araştırdım bulamadım notere gittim diyelim hangi adrese alıcıya ihtar göndericem
Resmi tebligat adresi
Atatürk Mah. Ertuğrul Gazi Sok. Metropol İstanbul Sitesi C1 Blok Kat 11 D:191, 34758 Ataşehir/İstanbul

Fax numarası yoktur artık abi :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri