Philips 55pfs8xxx Android tv bootloop sorunu cözümü

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
**Philips Android TV 48pfs8159 Android de denenmistir,belki diger android modellerde de cözüm olabilir.
Tv anakarti yazilimsal bir problem nedeniyle bozulmakta tv boot logosuna kadar geldikten sonra kapanip kendisi tekrar acilmaktadir.

Hatayi , recovery modusa girip Philips'ten en son TV güncellemesini indirdigimiz dosyayı bir USB bellek araciligi ile tv ye yükleyip hatayi düzeltmek mümkün.
Önemli: Fat32 4gb USB belleğin icinde yalnızca güncelleme dosyası klasör olmadan bellekte olmalıdır. USB yi TV'ye takip ,fisi cekiyoruz . Aynı anda TV'nin sağ alt tarafındaki joyistige alt tarafa dogru itin ve basılı tutun ve ardından gücü tekrar takın (bunun için iki kişi gerekli olabilir). TV açılırken joyistigi tutun. Android logosu görünür görünmez "Komut yok" mesajı görüntülendiğinde, android kurtarma modundasınız.
Şimdi önce uzaktan kumandada "önbelleği sil" seçeneğini seçip ve uzaktan kumandadaki ok ile onayliyoruz. Ardından "fabrika varsayılanlarını sıfırla" yı seçin. Son adım olarak, "yazılım güncellemesini harici depolamadan yükle" yi seçin. USB çubuğundaki güncelleme dosyası şimdi ekranda görüntülenecek.. Dosyayi kumanda ile secip ok tusuna bastiginizda tüm işletim sistemi yeniden yüklenecektir. Islem tamamlandıktan sonra menüden "yeniden başlat" ı seçin. TV yeniden başlayacak ve tekrar normal şekilde çalışacaktır. Şimdi tüm ayarların yeniden yapılması gerekiyor, artik tv niz calisir hale gelmistir,güle güle kullanin.

20201205_210039.jpg
20201205_210210.jpg
20201205_210223.jpg
20201205_210807.jpg

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

arteka

Yeni Üye
12 Tem 2019
18
42
ben resetleme işlemini yaptım fakat görüntü bozuldu düzeltemiyorum 49pus7909 servis menüsünün içindede bulamadım 062596 info nun haricinde panel ayarlarını nereden yapıyoruz bilgisi olan varmı

B Çevrimdışı

boras06

Yeni Üye
19 May 2018
5
36
Merhaba bahsettiğiniz şekilde tv yi kurtardım açabildim ama farklı bir sorun oluştu. Tv hdmi 1den açılıyor uyduya geçiş yapamıyorum tv içerisinde kurulum yapacağım uydu kanal vs. Bir türlü tv işlem yaptırmiyor dönen bir imleç çıkıyor ve bulunduğum menüden atıyor. Tv üzerinde kontrolü bir türlü bırakmıyor ne yapacağım bilemedim.

Edit: Menüden fabrika ayarlarına dönerek bu imleç çıkma sorununu çözdüm tv daha da stabil hale geldi teşekkürler =)

IMG_20220426_050505.jpg

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri