philips 43puk4900/12 4K tv anakart değişimi

Z Çevrimdışı

zivi51

Yeni Üye
6 Tem 2020
19
39
sayın ustalarım elimde philips 43puk4900/12 4K tv var. tv de sorun yok. fakat uydudan kanal araması sorun, kanallar sıralanmıyor, kanal geçiş hızı çok zayıf. harici uydu takmak istemiyorum. benim sorum tv nin anakartını vestelin anakartlarından biri ile değiştirmek istiyorum. vestelin anakartları gerçekten uyuda çok hızlı. soru:
1- panel 4K uyumlu olduğu için hangi anakart daha uyumlu olur?
2- sadece anakartı değiştirmek yetmiyor farkındayım. uygun panel yazılımını bulabilirmiyim? kısacası tam bir uyum için neler yapmam mantıklı olur?

daha önce ekranı kırık 32 inç vestel tv ye(17mb82s HD Ready) hurdacıda bulduğum 32 inç samsung full hd paneli taktım. anakart uyumlu olmadı. anakartı 17mb97 ile değiştirdim. farklı bir Lvds kablosunu modifiye edip (LG to Sam 51 pin) dönüştürücü takıp çalıştırdım. anakarttaki panel yazılımı uyumlu olmadı. forumda anakarta uygun panel yazılımlarını indirdim. deneme yanılma yöntemi ile yükledim. üçüncü yüklememde uyumlu panel yazılımını buldum. kısacası şu an sorunsuz yükledim çalışıyor. bu tür işlemleri bu tv de de yapıp tv ye vestel anakart takmak istiyorum. yardım ve fikirlerinizi bekliyorum.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Yani sıkıntı, ana kart resminize baktım... Ve güc bağlantıları vestelin güç çıkışlarından farklı, bu da değişmeli + kablolar da değişecek, Vestel ana karta göre wifi kartı ve BT kartı+ buna uyacak bir kablo + hadi hoparlör uygulandı bı şekilde...
Ekstra olarak panel yazılımları deneme ile belki olur.
Bu kadar stres enerji ve masraf yerine sat bunu 2. El olarak, git vestel al ?

Z Çevrimdışı

zivi51

Yeni Üye
6 Tem 2020
19
39
elimde vestel besleme kartları var hatta 17mb95s anakartta var fakat eski bir kart takmak istemiyorum. benim tek derdim panele uygun anakart ve yazılımı

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Mevcut panelinizi kullanabilmeniz icin vestel besleme ünitesine baglamaniz gerekli ,philipsin kullandigi baglanti sekili zaten farkli,asil problem orada cikiyor diger kisimlar bir sekilde deneme yanilma ile ayarlanabilir.

Z Çevrimdışı

zivi51

Yeni Üye
6 Tem 2020
19
39
philips in power çıkış soketi vestel anakartlara uymuyor farkındayım fakat vestel power kart var elimde tek merak ettiğim hangi vestel anakart panele daha çok uygun olur? arka kapağı da bir şekilde ayarlarım.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
vestel 4k destekleyen ankart olarak mb100 mb120 mb130 ve mb230 var,mb100 ve mb230 ile ugrasmanizi tavsiye etmem,mb130 yazilim farkliliklari nedeniyle cok ugrastirir ,mb120 bütün ful yazilimlari yükleyebilme avantaji nedeniyle digerlerinden daha avantajli görünüyor..
Sizin ekraniniz ile ayni boyutta ekrani kirik bir vestel ürünü tv de opencell degisimi de yapmaniz mümkün.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt