Philips 42pfl6678 led tv icin elinde anakarti olan varmidir

V Çevrimdışı

victory 

Aktif Üye
2 Ara 2017
128
kardesimin tv si yaklasik 1 senedir calismiyor acilip kapaniyor.sorun %99 anakart ve kronik sorun maalesef.

tv atil durumda duruyor aslinda guzel bir resim kalitesi ureten tv.anakart bulursak tekrar tv yi kullanmak istiyoruz.

elinde bu anakarttan olan varmidir acaba.yada elinde ayni tv den ekrani kirik olan varsa benimle irtibata gecebilirmi.

V Çevrimdışı

victory 

Aktif Üye
2 Ara 2017
128
canberi ustanin philips servisi oldugunu ogrendim.sanirim bu ara foruma giremiyor. umarim foruma girince bu actigim konuya birseyler yazar bir akil verir ne yapalim diye.

bu philips 42pfl6678 tv icin elinde anakart varmi fiyati ne olur

yoksa elimizdeki karti tamirmi ettirelim(tamir derse istanbuldayim kime nereye yaptiralim)

yada ayni paneli kullanan lg tv lerde vardi zamaninda modelini bilmiyorum ama o tvnin anakartini beslemesini bulup bu tv yemi uyduralim

V Çevrimdışı

victory 

Aktif Üye
2 Ara 2017
128
arkadaslar tv nin anakartinin bozuk oldugunu teyit edebilmek icin dun arka kapagini acip besleme kartini kontrol ettim.
12v-3.3v- 3.5v cikislari var
led aydinlatmaya icinde kart uzerinde 69.3v yaziyor ama 64v cikiyor.voltajlarda bir sorun varmi.elektronik teknisyeniyim ancak tv tamirinde tecrubem yok

besleme kartinda bir diyotun oldugu kisim kararmisti diyotu incelerken bir bacagindan lehimli alt taraf degilde pcb nin ust kismindan cok cok az kivilcim ciktigini gordum diyotu sokup olctum her iki yondede iletim yoktu geri takinca kivilcim gitti.
diyotun uzerinde d2t24 yaziyor.nette arastirdigimda ozel bir diyot oldunu ogrendim yuksek voltajda iletime geciyormus

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

besleme kartindaki kondansatorlerde şisme deforme falanda yoktu.

tv yi acinca ledler yaklasik 10sn kadar yanik kaliyor sonra tv kapaniyor ledler sonuyor birkac saniye sonra tv acilip tekrar ledler yaniyor boyle devam ediyor.

anakart zaten onceden servis tarafindan degistirilmisti ve takilan yeni kartta revizeli imis islemcisi sökulup yeniden takilmis oldugunu gordum.sorun sanirim yine islemci

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri