philips 42pfl5603D/12 kırmızı ışık 9 kere yanıyor

L Çevrimdışı

linque28

Aktif Üye
29 Haz 2019
60
38
kolay gelsin philips 42pfl5603D/12 kırmızı ışık 9 kere yanıyor sonra bekliyor tekrar 9 kere yanıp sönüyor sürekli bu şekilde ustam dps-279bp b besleme inv bir olan kart var ilk geldiğinde yüksek voltaj kondansatörleri patlamıştı onları değiştirdim ancak düzelmedi , acaba sorun ne olabilir yardımcı olursanız sevininrim

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Büyük ihtimalle flash programlaman gerekecek gibi,cihaz boot olmuyor,arıza durumunda flash silinmiş olabilir çünkü ,tabii benim düşüncemdir :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
C Canberi usta ne diyorsun?

L Çevrimdışı

linque28

Aktif Üye
29 Haz 2019
60
38
ustalar tecrübeli bir arkadaş tüyo verdi rasgeldi bizim dükkana geldi tv nin kapağını tak yada dışardan hoparlör tak yoksa bu tvler çalışmıyor dedi devre tamamlama açısından hoparlörü takılı olması gerekiyormuş yani büyük bobinin orda iki adet kondansatör patlamıştı ilk geldiğinde( 33pf 6kv ) onları değiştirdim çalışmadı halbuki olmuş ancak hoparlör görmediği için sistem açmamış buda bir tecrübe oldu ancak şimdi başka bir sorun var ekranın sol tarafı 5 cm yukardan aşağı komple karanlık florasan olmadığı kanaatindeyim yine devrede sıkıntı görünüyor

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hayatımda ilk defa, hoparlör takılı olmadığı için çalışmayan tv duydum :alala

Karanlıktan kastınız gerçek karanlık mı (Görüntü var mı yani) yoksa simsiyah mı?

L Çevrimdışı

linque28

Aktif Üye
29 Haz 2019
60
38
kapağı takmadan açmıyor usta yada dışardan bağlayınca açılıyor soketi çıkarır çıkarmaz tv kapanıyor tam karanlık ancak sadece ekranın sol 5 cm lik bölümü gerisi normal görüntü sol 5 cm tam karanlık

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Kapakta swiç mi var yoksa ,ve hoparlör omajı mı tutmuyor acaba ,hani bildiğimden değil,merek ettiğimden soruyorum :alala

L Çevrimdışı

linque28

Aktif Üye
29 Haz 2019
60
38
aynen switch gibi temas ediyor iletim oluyor kapağı takınca tabi sürekli kapakla uğraşmak yerine anakarta takıyoruz dışardan o şekilde tamir yapıyoruz

C Çevrimdışı

Canberi

Yeni Üye
16 Kas 2018
29
45
Hayatımda ilk defa, hoparlör takılı olmadığı için çalışmayan tv duydum :alala

Karanlıktan kastınız gerçek karanlık mı (Görüntü var mı yani) yoksa simsiyah mı?
evet bazı modeller hop. olmadığı için calışmaz arıza moduna gecer
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

kapağı takmadan açmıyor usta yada dışardan bağlayınca açılıyor soketi çıkarır çıkarmaz tv kapanıyor tam karanlık ancak sadece ekranın sol 5 cm lik bölümü gerisi normal görüntü sol 5 cm tam karanlık
değiştirmiş oldugun kondansatör aynı değerdemi florasanların tümü parelel bağlı inverter voltajı yeterli seviyede olmadığı için bir tarafı karanlık çıkar yapılması gereken inverter kontrolü panel içi florasan takılı oldugu pcb kontrolü yapın bazı modellerde panel içi florasan pcb kartı üzerinde kondansatörler var bunlar bazen yanmış oluyor

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
evet bazı modeller hop. olmadığı için calışmaz arıza moduna gecer
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

değiştirmiş oldugun kondansatör aynı değerdemi florasanların tümü parelel bağlı inverter voltajı yeterli seviyede olmadığı için bir tarafı karanlık çıkar yapılması gereken inverter kontrolü panel içi florasan takılı oldugu pcb kontrolü yapın bazı modellerde panel içi florasan pcb kartı üzerinde kondansatörler var bunlar bazen yanmış oluyor
Klavyene sağlık Canberi ustacım. Yarın Çay'a geç kalma ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri