Philips 40 PUK6400 Led Bar Sorunu

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
A Adem Helvacı üstad selamlar.Öncelikle tüm emekleriniz için teşekkürler.Benim Philips 40 PUK 6400 tvde 1 sene evvel ses var görüntü yok sorunu olmuştu,Philips servise gittiğinde yanlış hatırlamıyorsam 500 tl ye tamir ücreti ödemiştim,içime kurt düşmüştü ama mecbur yaptırmıştım.Şu an aynı sorunu yaşıyorum hatta ilk önce ekranın ortasının biraz altı yatay olarak kararmıştı dün ise tamamen karardı.Bir kaç saat sonra tvyi fişe taktığımda oldukça kararmış şekilde Philips logosunu gördüm sonra android yazısı geldi ve o karanlık kısım yanıp sönüyordu.Tvnin sesini açtığımda ses barı falan yukardan aşağı doğru kararmış şekilde görünüyordu.Herhalde tüm ledler gitmiştir diye düşünüyorum.İlk tamirde de led değişimi falan yapmamışlardır büyük ihtimalle. Şimdi sizin tvparcalariburada.com sitesinden arattığımda ledleri buldum bunlardan satın alıp kendi tanıdığım televizyon tamircisi abimize 100 TL karşılığında taktıracağım.Toplam 4 adet led bar görünüyor,herhalde bir yanlışlık yoktur diye düşünüyorumEkteki fotoğraflardaki halden sonra ekran dediğim gibi tamamen karardı.Bu arıza karşısında yorumunuz nedir?

20200809_110721.jpg
20200809_110734.jpg
20200809_110731.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Evet ledler arızalı ve hatırladığım kadarı ile bulduğunuz ledler de doğru, yine de numune karşılaştırması yapın lütfen.

tvparçalarıburada sahibi Mehmet kardeşimiz çok değerli bir insandır. Selamlarımı da iletin kendisine lütfen :)

Kimsenin günahını almayalım adamlar ledleri belkide değiştirmiştir ama ilginç bir huyları var ki bazen takım değiştirmiyorlar, öyle bir şey olmuş olabilir sizde.

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Evet ledler arızalı ve hatırladığım kadarı ile bulduğunuz ledler de doğru, yine de numune karşılaştırması yapın lütfen.

tvparçalarıburada sahibi Mehmet kardeşimiz çok değerli bir insandır. Selamlarımı da iletin kendisine lütfen :)

Kimsenin günahını almayalım adamlar ledleri belkide değiştirmiştir ama ilginç bir huyları var ki bazen takım değiştirmiyorlar, öyle bir şey olmuş olabilir sizde.
Onda kalmamış.Ben olayı şöyle hallettim.Bizim mahalledeki sürekli elektrik işlerimizi yapan arkadaş geçen gün annemin aldığı avizeyi takarken masanın üstüne koyduğum tvyi görünce bu niye burada duruyor demiş annem de arızalandı oğlum yaptıracak o yüzden çıkardı buraya demiş :haha sonra arkadaş ta ben yaparım zaten esas işim bu dedikten sonra benle de telefon görüşmesi yapıp ben okey verdikten sonra tvyi aldı.Dün akşam tvyi getirdi taktı.Benim 1.5 sene evvel servise 500 TL ye panel arızası yaptırdığım tv nin tüm şerit ledleri muadil ledler ile değişti ayrca cof tarafındaki o ince geniş kablo kısmını da değiştirmiş.Bana panelin o kısmının daha önce tamir gördüğünü ve yine arızalı olduğunu söyledi hatta o parçayı başka bir arkadaşından 50 TL ye aldığını da söyledi.(arkadaşı ne istersen ver demiş o da 50 TL atmış:haha)Dün akşam tüm bu işleme 550 TL verdim.Şimdi televizyonun parlaklığı ve kontrastı ciddi ölçüde arttı.Bu benim için çok iyi oldu çünkü bundan çok şikayetçiydim,renkler ise biraz soğuğa kaçtı ama çok önemli değil.Evdeki herkes görüntü canlılığından memnun kaldı hatta annem görüntü çok net çok güzel oldu dedi.Sadece arka ışığı 80 yaptım bu Philips'de video kontrast diye geçiyor.Rengi kafaya takarsam ayarlardan biraz daha sıcak olacak şekilde ayarlarım.Bu arada ledlere 6 ay garanti verdi.Ben şu an memnun kaldım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri