Petek Bağlantısı Ek Alma (sonuçlandı)

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Arkadaşlar hepinize kucak dolusu selamlar,
Koridorumda petek yok bir arkadaşta 50 cm lik petek verdi. En yakın alabileceğim bağlantı banyo havlupan peteği ama aşağıda eklediğim resim gibi normalde sıva altı hat var bundan nasıl t bağlantısı alabilirim yada alınabilir mi ?
Komşudan kaynak makinesi alabilirim biraz elimden gelir. Çekeceğim hat mecburi sıva üstüne çevireceğim. Biraz araştırma yaptım ama Google amca ya benim aramak istedigimi bulamadı yada ben doğru olanı arayamadim ☺️

16017482177982909858916865045714.jpg

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Tam anlamadim dedigini ama beyaz borularda ki ek baglantilari incelersen senin her türlü isini görür ,arkadasim kalorifer tesiatini yapmisti komple ayni sekilde..

S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
Paylaştığınız resim manuel el paftası demir tesisat borularına diş açmak için kullanılır genelde ustalar artık bunun elektriklisine geçti manuel pafta çok yorar yağlaya yağlaya zorla açarsın boruya ağız elektriklide saniye sürmeden açar boruya ağzı konuya pek hakim değilim ama takıldığın bir nokta varsa tesisatçı arkadaşımın numarasını özelden atarım arayıp ona sorabilirsin anlatır nasıl yapılacağını

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Paylaştığınız resim manuel el paftası demir tesisat borularına diş açmak için kullanılır genelde ustalar artık bunun elektriklisine geçti manuel pafta çok yorar yağlaya yağlaya zorla açarsın boruya ağız elektriklide saniye sürmeden açar boruya ağzı konuya pek hakim değilim ama takıldığın bir nokta varsa tesisatçı arkadaşımın numarasını özelden atarım arayıp ona sorabilirsin anlatır nasıl yapılacağını
sanirim karistirdiniz,ilk resimdeki baglanti parcasina takilan aluminyum boruya press uygulayarak boru montaji icin kullanilan bir alettir.El paftasi ile alakasi yok..

S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
Şimdi daha yakından bakınca anladım plastik kaynağıymış sarı saplı olanda baya modernleşmiş :) benim hep gördüğüm kaynaklar bu şekildeydi

6D9C83FB-0ED3-4526-9490-FB24CBE28BF5.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt