Pegasus Bilet İptali Rezaleti

S Çevrimdışı

scream123 

Aktif Üye
12 Kas 2019
132
38
Geçen sene kasım ayında 520 TL ödeyerek aldığım 4 adet uçak biletini pandemi dolayısıyla açığa aldım. Dedim ki bilet yanmadan (açık biletlerin kullanım süresi 1 yılmış onu da yeni öğrendik) hazırda açık bilette var farkı neyse vereyim bilet alayım. O da nesi aynı yere olmuş biletin tanesi 500 TL. Alt tarafı 45 dklık aktarmasız bir uçuş. Neyse dedim iptal edeyim biletleri bir baktım ki iade edilecek tutar 91 TL. Şaka gibi. Böyle bir saçmalık böyle bir soygun nasıl olabiliyor anlamış değilim. Sonuç olarak paramın tamamını almanın bir yolu varmıdır bu şekilde sorun yaşayıp parasını kurtarabilen varmı? Ya da ne yapmam gerekir ne önerirsiniz. Teşekkürler.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Dolandırıcılık, başka bir şey değil. Otobüslerde açık bilet güzergah üzerinde 1 yıl boyunca fiyattan bağımsız olarak geçerli oluyor. Ve açık biletin üzerindeki fiyattan para iadesi de alabiliyorsunuz.

Daha gelişmiş olması gereken uçuş sektörüyse dolandırmayı tercih edebiliyor. Çünkü gerekli yasaların çıkmasını engelleyebilecek bütçesi var.

Otobüs firması zavallım rüşvete parası yetmediği için hakkındaki yasalara uymak zorunda kalıyor.

S Çevrimdışı

scream123 

Aktif Üye
12 Kas 2019
132
38
Sormayın hocam gerçekten gözlerime inanamadım. Birde müşteri hizmetleri koymuşlar 0888 li bi numara dakikası 1.5 TL miş ?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Gecen sene Almanya uçak biletim thy pandemi sebebi ile iptal edildi

para iadesini seçtim açığa almanın reklamı çok yapıldı
sivil havacılık iade'ler 6 ay sonra yapılacak diye geçici kanun çıkarmış eyvah dedim
Düşündüm aklıma bankanın harcama itirazı geldi çalıştığım bankaya k.kartı harcama itirazı yaptım
İnceleme başladı 20 gün sonra para hesabıma yatmıştı 6 ay beklemedim iade için
Banka aklıma gelmese 6 ay bekliyecektim. :kiskis

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
Sormayın hocam gerçekten gözlerime inanamadım. Birde müşteri hizmetleri koymuşlar 0888 li bi numara dakikası 1.5 TL miş ?
Pegasus da ücretsiz bol bol üyelik yaparsanız ücretsiz telefon numarasından yararlanabiliyorsunuz.

IMG_20210809_142513abc7cec4e84630a0.jpg

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bayramda hanımı Trabzon'a gönderdim gidiş dönüş bilet aldım ama dönüş tarihi değişti, sigortalı bilet almıştım yanlış hatırlamıyorsam 50 TL fazladan para odemistim, ücretsiz değişim yapmıştım bu işler için sigorta iyi oluyor. Ayrıca Pegasus ta bol üyelik var ona üye olarak ücretsiz hatta bağlanabilirsin.
Bilet açığa alındığında fln sözleşmede yazıyor herşey, iade nasıl olur ne kadar kesinti yapılır fln

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Biletler borsa mantığıyla fiyatlanıyor, talep oldukça koltuklar satıldıkça fiyatlar artıyor. Bu doğal bir durum. Çok kez Pegasus firmasından yurtiçi yurtdışı bilet aldım ve bazısını iptal ettim. Bahsettiğimiz gibi bir kesinti hiç olmadı, misal 200 liralık biletten 180-185 lira iade ettikler. Kaldıki bu biletler ekonomik sınıf. İade etme mecburiyeti de yok ama sanırım iade etmemiz işine geliyor daha güzel bir paraya o koltuğu satıyor. Sizin durum biraz şaşırtıcı geldi, arkadaşların ücretsiz verdiği numarayı arayın derim.

S Çevrimdışı

scream123 

Aktif Üye
12 Kas 2019
132
38
Pegasus da ücretsiz bol bol üyelik yaparsanız ücretsiz telefon numarasından yararlanabiliyorsunuz.

IMG_20210809_142513abc7cec4e84630a0.jpg
Evt hocam görüşmeyi bolbolla hallettim ve müşteri hizmetleriyle görüştüm. Hiçbir şekilde yardımcı olmuyolar 520 TL ödediğim biletlere iptal ettiğim taktirde 91 TL geri ödüyolar. Resmen saçmalık resmen soygun düzeni. Devlet nasıl böyle birşeye müsaade ediyor onu da anlamış değilim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt