Panel Duayeni Albani Hocamızın Dikkatini Çekmeyi Başaran TV. VESTEL 49UD8800

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaşlar Selam;

Malum yaz moduna geçiyor olmamız nedeniyle oldukça yoğunum, Bazen mesajlarınızı okuyup cevapları geciktirdiğim oluyor kusura bakmayınız. Bu anlamda dün albanez albanez Can abimin yorularını da okumuş, aklıma bu model için konu açmayı koymuş, sonra da uyumuş kalmıştım :kiskis

Bu gün Let's _be_ honest Let's _be_ honest kardeşimin etiketlemesi ile (Sağolsun) konu aklıma geldi ve hemen bir başlık açayım dedim.

Ürünümüz 49UD8800
Ürün kodu V10110506
Üretim tek kod üzerinden yapılmış olsa da Hem LG hem de SAMSUNG panel kullanımı mevcut. Bu nedenle ''Şu panel'' diye net bilgi verebilmem için seri numarası gerekli. Can abim gördüğü panellerin ne olduğunu zaten biliyordur ancak sizlerin sipariş açmayı düşündüğü ürün için her zmanaki yöntemi kullanabiliriz o konuda ben size destek olmaya çalışırım yeter ki satıcıdan bana bilgi almayı başarın :ok

Anakart MB130
49"UHD DLED BMS UNB
DVB HD DVB-T2/C/S2(HEVC)
SCART YOK
HDMI IN 3
CEC_ARC VAR
SPDIF OPTIC OUT
INTERNAL SUBWOOFER YOK
USB 2 USB
SOUND DTS TruSurround+DTS HD
HDR YOK
WCG YOK
HB YOK
HLG YOK
DV YOK
PANEL TYPE D-LED NB
DLNA/AVS VAR(AVS)
NERO MEDIA HOME VAR
POWER SAVE MODE VAR+ERP
WIRELESS_DISPLAY VAR
HBBTV VAR
CONNECTIVITY VAR
WI FI VAR(INTERNAL)
BLUETOOTH VAR
PORTAL VESTEL PORTAL
OPEN BROWSER VAR
NETFLIX VAR
SMR 1000hz

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
Ben bu paneli "F/P" olarak ele aldım! panel uçuyor-kaçıyor şöyledir-böyledir v.s filan demiyorum dalgaya düşmeyin
ayrıca benim iki ayrı yer de; birisi Vatan diğeri de Teknosa da gördüklerim "VA" panel di!

HDR mdr WCG ıvır-zıvır filan ben bunlara hiç bakmam,böyle kriterlerim de yoktur,oturur resme bakarım
gerisi teferruat dır benim için:hoba1

Bence siz de bu panele bir bakın bakalım manzara nedir sizler için de

Not;DirectLED/EdgeLED v.s içinde panele bakmadım,bir ara buna da bakarım(49 dan bahsediyorum sadece)
DLED ise,bu benim için artı dır(49 için yazıyorum!) Dimming-mimming filan işine de bakmıyorum,hepsi çakma
çünkü bunların benim diğer iki Tosh da bunların harbileri vardır yaw:kiskis

"Hakiki Local-Dimming":ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Can abi;

Özellikleri yazarken kendi kendime ''Ulen hdr wcg abs hava yastığı hiç bişii yok demek ki Can abinin o nedenle dikkatini çekmiş'' dedim :kop

Ben de zaten başlıkkısmına bilerek öneriyor vs yazmadım abi, senin dikkatini çekmeyi başardığı için bu tv, başlığı da öyle attım.

Aman abi kimseyi yanıltmayayım iyilik yapalım derken :ok

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
OK dir+

model yılı nedir bu panelin hocam 2016 olabilirmi?
hani benim için modeli önemli değil de millet şimdi sorar! "Son Model mi" diye:kiskis

heee hee son model:clap

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
yaw abi şimdi şu senin üst de yazdıklarına baktım;millet diyecek ki ....yaw bundan hiç bir "özellik" yok...:yeah

veya şunlara bakacak;
HDR YOK
WCG YOK
HB YOK
HLG YOK
DV YOK

ülen alayı yok bunların geç kardeşim kafamı buluyorsunuz bizimle de diyebilirler!

ya da kardeşim ne mok var o zaman panelde de ilginizi çekti bu????

yoksa o malımı pazarlıyorsunuz da diyebilirler

Geçmişte bana Pio cu dediler sonra Sony ci dediler,yetmedi yaw bu herif kesin Samsung cu kardeşim de dediler
ülen her markanın adamı oldum ben,ne kadar marka varsa beni hepsnin adamı yaptılar!

yaw ben aleni olarak bir tek şunu yazdım ben Pio cuyum gerisi hikaye dir dedim bunu da anlamadılar gitti:sirit

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
bu modelin regal markalı muadili hangisidir hocam

Birebir ''Şudur'' demek doğru olmaz bu konuyu çok defa dile getirdim. Lakin hemen hemen aynı özelliklere hazi olan 49R7020 dersek yanlış olmaz (HDR10 mevcut 7020 de) diğer kısımları aynı sayılır. (Smr 1000hz wifi widi vs)

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
Az önce arkadaşa ev aleti bir cihaz almak için yine Vatan a gittik
dün izlediğim 49/8800 panelin yanına 50 olanı da koymuşlar(50Hz/VA panel yine!)
onu da beğenmedim!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
fiyat yaklaşık aynen bu civarda dır birde siz gidip inceleyin

Not;çoğu üretici de panelin üzerine takılan Modül ünitesin den dolayı fark olur

örneğin 49 IPS dir ama 50 VA dır 55 yine VA iken 65 IPS olur/olabiliyor!!

Kısaca örneğin "7777" serisi ve bu seride de 43/49/50/55/65/75 v.s gibi ebatlar var ve
bunlar da aynıdır dersek küllüm yanlış olur!! uyanık olun ltf

Örneğin ben belki de bahsettiğim 8800 serisinin tüm ebatlarını(artık hangi ebatlar varsa bu seri de)
izlemiş olsam 49 u seçeceğim veya buna 55 de dahil olabilir v.s gibi bir durum söz konusudur
ben şu ana kadar sadece 49 olanı gördüm(o da çok basit seviye de) beğendim ama yine VA olan
50 sini beğenmedim!!

Bazı forumlar da bazı tipler yine vardır herif gelir 7777 serisi beş para etmez der veya tam tersi
yaw bu seri süper diyebilir,bu da küllüm yalan-yanlış dır!

Geri
Üst Alt