Palio Çıkma Çelik Jant Almak İstiyorum Yardım

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Aynı olay ilk lastik aldığımda başıma gelmişti ,sol arka devamlı iniyordu ,mutlaka şişirirdim ,her yola çıktığımızda ,sonunda pirelli servise gittim ,servisin (tabii benimde) ilk baktığı yer sibob oldu,üzerine su damlatıp baktı ve "ne kadar iniyor test ettin mi" dedi. Evet dedim ,15-20 günde 32 den 22-20 ye iniyordu ,"sıkıntı yok abi ,havalarda da olabilir" dedi.
Biz böyle muhabbet ederken ,bir yandan da ustaya takıldı gözüm,başka bir aracın lastiğini söküp su havuzuna soktu ,oradan eve döndüm(köydeyim o ara) ,hemen anahtarı alıp lastiği söktüm ve 34-36 arası şişirdim ,hanımın tarlada kullandığı leğene su doldurdum ve lastiği batırdım içine ,üstüne de ağırlık koydum lastik çıkmasın diye ,bir süre sonra çok olmayan ama var olan minik minik kabarcıkları gördüm,kabarcık çıkan jantın kenarını kalemle çizdim ,bir de foto ve film çektim ,tekrar servise gidip gösterdim.Kişi bana "abi sert zemine vurdun mu" dedi, vurmadım ama sonradan aklıma geldi ,babam vefat ettiğinde cenaze günü çiğlide lastiğe çivi batırmışlardı ,biz de bunu görmemiştik ve biraz yürüdüm (yaklaşık 15-20 metre) ,uyarı ile durdum o zaman ,bunu söyledim ,tamam şimdi anlaşldı deyip söktü lastiği jantı düzeltmeye verdi ,bir de boya attı (hamerton çabuk kuruyan boya) ,o gündür bu gündür hava hiç inmedi.Bu arada Bayındırda benim kapakları çaldılar ,3çü alındı çatlak olan bırakılmıştı,onu da söktüm attm ,o zamandan beridir kapak yok arabada ,bir kere de siyaha boyadım jantları,kapaksız jantlar yani.
Bir lastikçiye git ,söksün lastiği ,doğrultmaya versin jantını ,ardından zımpara+boya ,tak arabaya mis gibi kullan :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri