Pahalı TV alıp riske girmeye değer mi?

Najaz Çevrimdışı

Najaz

Aktif Üye
7 Ağu 2019
84
46
Merhaba,

Kendime bir TV satın alma arayışına girdiğim şu son 1 ay zarfında, çeşitli forumlarda farklı marka ve model TV'lerle ilgili yorumları takip ediyordum. Bu süreçte gözüme çarpan nokta, TV'lerde panel arızalarına eskisine nazaran çok daha sık rastlanması oldu.

Özellikle 5000 TL ve üzeri fiyatlarla satılan TV'lerin panellerinde arıza çıktığında, hele bir de garanti süresi dolmuşsa oldukça can sıkıcı durumlarla karşılaşıyor insanlar. "TV bir kere alınıyor. Almışken en iyisini alalım, uzun süre idare etsin" düşüncesiyle binlerce, hatta onbinlerce TL ödenerek alınmış bir TV, 2 yıllık garanti süresinin bitişinden hemen sonra panel arızası veriyor ve servisin onarım için önünüze koyduğu fatura çoğu zaman TV için ödediğiniz paraya denk geliyor.

Ürün ömür döngülerinin bu denli kısaldığı, üreticilerin eskilerin deyimiyle "evladiyelik" cihazlar üretmekten bilerek kaçındığı şu durumda, atıyorum 10 bin TL'ye OLED TV alıp 2 sene sonra arıza durumunda bu riski almaya değer mi sizce?

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Memlekette parasının karşılığını veren hiçbir şey yok. Araştırıp en iyi f/p sunan ürünü almak en mantıklı seçenek.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Selamlar; İşin merkez noktasına ulaşmışsınız. Nirvanaya hoş geldiniz diyorum :ok

Az kaldı, çok kısa zaman içerisinde forumda bir canlı yayın yapıp panel üretimi, eski panel kaliteleri ve yeni panellerin içler acısı halleri ile ilgili bir çok konuya aydınlık getireceğiz. Bu işin markası modeli kalitesi kalmadı artık.

Plug&Play&Put mantığı var

Tak kullan ve at. Alacağınız en kral tv maximum 5 sene işinizi görecek ama nedense özellikle DH üyeleri içerisinde çok para verip pahalı marka tv alıp 20 sene kullanacağını zannediyor. Bunun yanlış bilgi olduğunu bir türlü anlatamadık :ok

Siz yine pahalı tv alın, yüksek özellikli olsun ama beklentiniz uzun yıllar kullanmak ise hayal kırıklığına uğrarsınız. Bu bilinçle satın alın, ne alırsanız alın :ok

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Değmez tabiki... Yani bizim ülkede almaya değmez.. Dandik olanları hepsi otomobil dahil hepsi bizim ülkede.. Bir ara Almanya'da satılan seg marka ile ilgili bir yazı yazmıştım.. O tüplü tv türkiyede satılmıyor. Özellikli iyisi olan yerli bile dışarı daha iyisini kalitelisini gönderiyor.. Meyve sebzenin en iyisinin dışarı satılması gibi.. Tv olarak ne çok ucuzunu ne çok pahalısını alın... Ucuzun derdi de ayrı konu... Yok yerliymiş yok bilmem ne bu da hikaye... Biz yerli konumda hala başarılı değiliz.. Domestos Ariel kullanmayın İsrail diyor ama sende onun gibi kalitelisini yapamıyorsun be kardeşim... Aynı kalitede kullanmayan varsa o zaman haklısın...
Tv olarak Hala iyi bir plazma almadığıma pişmanım....

Geri
Üst Alt