Oyuncu notebook u önerisi en fazla 6 bin tl

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Oynayacağın oyuna bağlı olarak bu bütçeye alacağın pc işini görür ya da görmez. LOL, CS:GO gibi nispeten düşük sistem isteyen oyunlar oynayacaksanız veya tüm oyunları low veya en fazla medium ayarlarla oynayacaksanız, GTX1050 veya GTX1050Ti olan laptoplar - bu bütçeye en fazla o gpu olur. - işinizi görür. Ben masaüstü kullanıyorum, GTX1070 var ve yüksek ayarlarda AAA oyunlar zorlamaya başlıyor artık. GTX1050 ile 30 FPS falan alamazsınız kesinlikle. İlla laptop almanız gerekiyorsa bence "eGPU" işini de göz önüne alın. 3000 liralık bir laptop alırsın güzel bir işlemci ve RAM'i olur, SSD olur. Kalan paraya da GTX1050 ye nazaran çok daha performanslı eGPU yaparsın, GTX1660Ti, RTX2060 vb.

imagesqtbn3AANd9GcR7htTAoFk8m2KINB_zOMwBYFE1fAYIoDLRG1HKo0J5krWC-9JN.jpg

E-GPU yerine masaüstü alsa daha pratik olur.
Ya içinde PSU olan hazır kutu alacak, ya da kutu, psu ve ekran kartı ayrı alacak.
Şöyle bir durum da var, cihazın altını hep açık tutmanız gerekmeyecek mi?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Üniversiteye gideceğim sınav iyi gelirse inşallah bu sene. O yüzden laptop istiyorum

6000 civarı seçenekler belli hocam.
Kafanıza hangisi yatıyorsa seçersiniz birisini.

Ben Acer veya Dell almanızdan yanayım.
Monster'da alt kapağı açma, temizleme garantiye dahil. Yani kendiniz ram, ssd, hdd takabiliyorsunuz.
Onun dışında temizlik ücretsiz. Bu konularda avantajı var.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
6000 civarı seçenekler belli hocam.
Kafanıza hangisi yatıyorsa seçersiniz birisini.

Ben Acer veya Dell almanızdan yanayım.
Monster'da alt kapağı açma, temizleme garantiye dahil. Yani kendiniz ram, ssd, hdd takabiliyorsunuz.
Onun dışında temizlik ücretsiz. Bu konularda avantajı var.
Gecen sene yegene abra almistim.
menteselerin kasaya baglati yerlerini kirmis.

focusbilgisayar sağolsun ucretsiz altkasayi değiştirdi.
verilen hizmet açısından bu bilgiyi ekleme geregi duydum.

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
E-GPU yerine masaüstü alsa daha pratik olur.
Ya içinde PSU olan hazır kutu alacak, ya da kutu, psu ve ekran kartı ayrı alacak.
Şöyle bir durum da var, cihazın altını hep açık tutmanız gerekmeyecek mi?
Bildiğim kadarıyla Thunderbolt gibi bir bağlantıyı kullanıyorlar. Laptopun altının açık olmasına gerek yok. Oyunu sadece evde oynarsa kutuyu evde bırakır taşımasına gerek kalmaz. Gündelik zamanda laptopuyla işini görür.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Bildiğim kadarıyla Thunderbolt gibi bir bağlantıyı kullanıyorlar. Laptopun altının açık olmasına gerek yok. Oyunu sadece evde oynarsa kutuyu evde bırakır taşımasına gerek kalmaz. Gündelik zamanda laptopuyla işini görür.

Thunderbolt bağlantısı olan bilgisayar bulması gerekecek ki bence mantıklı bir çözüm değil.

M Çevrimdışı

Memory42

Yeni Üye
16 Nis 2019
44
35
Bahsedilen cihazlardan alan oldu mu acaba ? Bizde düşünüyoruz ama çıkabilir miyiz bilmiyorum :)

M Çevrimdışı

Memory42

Yeni Üye
16 Nis 2019
44
35
Kim bilir?:bilmiyom

Bu bütçeye en fazla RX560X, GTX 1050 & 1050Ti & 1650 oluyor ekran kartı olarak.
İşlemci olarak da 4 veya 6 çekirdek AMD & Intel.
Peki sizin öneriniz bir cihaz var mı? Belirtilen donanımlarda oyun amaçlı yeğene ve kardeşime alacağız 2 tane notebook lazım paylaşırsanız sevinirim. Bu arada belirtilen ekran kartları arasında performans farkı nedir? İşlemci Intel öi ryzen mi tercih edilmeli 5-6 bin civarına ?

BlackB Çevrimiçi

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
956
40
Peki sizin öneriniz bir cihaz var mı? Belirtilen donanımlarda oyun amaçlı yeğene ve kardeşime alacağız 2 tane notebook lazım paylaşırsanız sevinirim. Bu arada belirtilen ekran kartları arasında performans farkı nedir? İşlemci Intel öi ryzen mi tercih edilmeli 5-6 bin civarına ?

dizüstü şart değilse oyun için masaüstü almanızı tavsiye ederim, daha iyi fiyatlara donanım olarak çok daha iyi bir ürün bulabilirsiniz diye düşünüyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri