Oyun ve müzik için kulaklık tavsiye

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Var var biraz seenheiser ucundan var sende, söyle bakem ne kadar prim:kop

Son eklemem araştırmalarım devam ediyor; Mikrofon ikinci plana attım, yazarak anlaşırız artık oyunda :krotey

Audio Technica ATH-AD700X

Prim 3 milyar 750 milyon, milyar-milyon, sen bu parayı ne yaptın? :kop
İşi ses olan firmalara yönelmeniz güzel. :hihi
Audio Techica THD değerini vermemiş ama yüksek empedans nedeniyle GSP300'e göre yüksek seste daha az bozulma yaşatabilir.

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Prim 3 milyar 750 milyon, milyar-milyon, sen bu parayı ne yaptın? :kop
İşi ses olan firmalara yönelmeniz güzel. :hihi
Audio Techica THD değerini vermemiş ama yüksek empedans nedeniyle GSP300'e göre yüksek seste daha az bozulma yaşatabilir.
Heheheh şaka yahu, okuduğum kadarıyla ad900x in sürücülerine sahipmiş, fakat bass konusunda çok zayıf demişler. Yine gitti kafalar :))

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Kulaklığı aldık, Allah'ın izniyle.Şimdilik anakart üzerinden yazılımla idare edeceğim, Ayrıca bütcemi aştğımdan dolayı, mikrofon da alamadım. Bu rodaj döneminden bahsettiniz , nedir bu rodaj ve nasıl yapilmali? Araba ve motosiklet gibi araçlarda tamam rodaj anlarımda, kulaklıkla ilk defa duydum, mazur görün.

Marka önerisi için teşekkürler Agababangida Agababangida

Ayrıca sorularıma, sıkılmadan cevap veren , öncesi ve sonrası süreçte desteğini esirgemeyen Umut Barış Umut Barış arkadaşıma da buradan teşekkürü bir borç bilirim.

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Kulaklığı aldık, Allah'ın izniyle.Şimdilik anakart üzerinden yazılımla idare edeceğim, Ayrıca bütcemi aştğımdan dolayı, mikrofon da alamadım. Bu rodaj döneminden bahsettiniz , nedir bu rodaj ve nasıl yapilmali? Araba ve motosiklet gibi araçlarda tamam rodaj anlarımda, kulaklıkla ilk defa duydum, mazur görün.

Marka önerisi için teşekkürler Agababangida Agababangida

Ayrıca sorularıma, sıkılmadan cevap veren , öncesi ve sonrası süreçte desteğini esirgemeyen Umut Barış Umut Barış arkadaşıma da buradan teşekkürü bir borç bilirim.

Rodaj dediği şey burn-in sanırım.

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Rodaj dediği şey burn-in sanırım.
Burn-ın için kısa bir araştırma yaptım, kimisi var diyor, kimisi uydurma diyor, kimi de olabilir de olmayabilirde diyor. Kesin bir görüş yok yani. Fakat olsa bile bunun için bir şey yapmaya gerek yok, normal kullanımınıza devam edin diyorlar (hani bazıları 200 saat çalıştırma falan yapmış, geceden pc yi sürekli açık bırakıp kulaklığı çalıştırıyorlarmış. )

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Burn-ın için kısa bir araştırma yaptım, kimisi var diyor, kimisi uydurma diyor, kimi de olabilir de olmayabilirde diyor. Kesin bir görüş yok yani. Fakat olsa bile bunun için bir şey yapmaya gerek yok, normal kullanımınıza devam edin diyorlar (hani bazıları 200 saat çalıştırma falan yapmış, geceden pc yi sürekli açık bırakıp kulaklığı çalıştırıyorlarmış. )

Olayı o zaten bildiğim kadarıyla. Kulaklığı yüksek performansta uzun süre çalıştırmak.
Sürücü zaten git gel yapa yapa esnekliğini kaybederek ömrünü tamamlıyor. Eskisi gibi rahat salınım yapamıyor yani.
Bence durum biraz psikolojik ve üreticiye göre değişen bir durum olabilir. :sirit

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Olayı o zaten bildiğim kadarıyla. Kulaklığı yüksek performansta uzun süre çalıştırmak.
Sürücü zaten git gel yapa yapa esnekliğini kaybederek ömrünü tamamlıyor. Eskisi gibi rahat salınım yapamıyor yani.
Bence durum biraz psikolojik ve üreticiye göre değişen bir durum olabilir. :sirit

Yüksek seste açıp dinlemeyin diyorlar :) Normal akışında, yani siz normalde müzikleri veya film seslerini nasıl ve hangi şiddette dinliyorsanız o tonda devam etsin demişler.

Bu arada yazılım sorunun çözdüm:kas Şahane bir şey bu yahu,:clap:clap2:rock istediğim gibi ayarlarım şimdi, 2 tane creative ucuz yollu hoparlör var, onları bile bas mas ayarlayabileceğim şimdi:kiskis Hoparlörler sınıf atladı :)) Squad mod kendi ayarlıyor sanırım, otomatik.

2 program var şimdi
1-Realteak Hd Audio Yöneticisi
2-Sound Blaster X-Fi Mb3

Şu link ile, belki faydası olur başkasına şuraya bırakayım.

X-Fi MB3 yazılım tamamen silme kaldırma ;

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

tyfngkt 

Aktif Üye
1 Eyl 2018
59
33
asus-rog-strix-fusion-300.jpg

Bende bu kulaklığı alacağım para biriktiriyorum. Birde efsane kulaklıkları tanıtmışlar mutlaka bakın en azından bir fikir olur sizlere.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
asus-rog-strix-fusion-300.jpg

Bende bu kulaklığı alacağım para biriktiriyorum. Birde efsane kulaklıkları tanıtmışlar mutlaka bakın en azından bir fikir olur sizlere.

Konu ses olunca bu tip üreticilere bu kadar para sayasım gelmiyor.
Oyun için konu başka tabi ama o da ses kartı yazılımıyla hallediliyor bence.
Ben Asus, Steelseries, HyperX gibi firmalara çok para saymam açıkçası. (1000 TL ve üstü.)
Gider Sony, Sennheiser, Beyerdynamics gibi firmalara bakarım.
Tabi ses kartının da besleyebilmesi önemli.

Ben müzik ağırlıklı düşünüyorum tabi, sanal 7.1 gibi şeylerle işim olmaz.

S Çevrimdışı

Shiki 

Yeni Üye
17 Mar 2022
42
32
Epey vakit geçmiş ama belki şuan ihtiyacı olup araştırma yapanlar görür.Razer Blackshark modelleri kesinlikle çok iyi,kendim kullanıyorum tavsiye ederim,ses izolasyonu,ses kalitesi,kullanım kolaylığı ve özellikle *sağlamlığı çok iyi,defalarca yere düşürmeme rağmen 0 sıkıntı.Bu modelin 3 çeşit versiyonu var,ben en ucuz modeli olan Blackshark V2 X'i kullanıyorum.
Ana görevi oyunlar için ama video-müzik vb.şeylerde de gayet iyi.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt