Oyun Konsolu İçin TV Tavsiyesi 06.2018

Hangi marka fiyat/performans açısından iyidir?

• SAMSUNG

• LG

• PHILIPS

• VESTEL

• AWOX

• GRUNDING

• TELEFUNKEN

• BEKO

• SONY

• DİĞERLERİ

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Merhaba arkadaşlar.

PS4 oyun konsolu sahibiyim. Aynı zamanda masaüstü bilgisayarım ve AOC G2460P 24" 1080p 144Hz 1ms monitörüm var. PC ve PS4'ü bu monitörde kullanıyorum ama monitör ekranı nispeten küçük olduğu için PS4'ün gerçek deneyimini veremiyor diye düşünüyorum. Konsol için TV alayım dedim.

TV'yi kullanım amacım konsolda oyun oynamak, Youtube'dan vidyo izlemek ve film/dizi izlemek olur. Uydu kanallarıyla işim yok. Kanal geçiş hızı vs. önemli değil. 6 veya 10w hoparlörü olması da önemli değil çünkü Creative 2+1 ses sistemi var onu takarım.

40-50" arası bir ekranı olsa yeterli olur. Tv ile 1,5-2 metre mesafeli oturmayı düşünüyorum.
PS4'üm 1080p ve HDR özelliğine sahip ama 4k TV almayı düşünüyorum çünkü ileride PS4 PRO alıp 4K kullanabilirim ayrıca Youtube ve film/dizileri 4k izlerim.
Smart TV özelliklerine sahip olması da şart değil bir Android TV veya ChromeCast cihazı bağlayıp işimi görebilirim. Gerçi 4k olup smart tv özelliği olmayan kalmadı sanırım.
Bütçe olarak en az 1500 TL en fazla 2500 TL düşünüyorum.
Hangi marka hangi panele sahip, tepki süreleri nedir, hangi servis iyidir hiç bilmiyorum. İlk defa televizyon alacağım bu yüzden sizin deneyimlerinize ve tecrübelerinize güveniyorum.

Göz ucuyla araştırıp öne çıkardığım 3 model var.

*Awox AWX-10943ST 43" FullHD 1150 TL
*LG 43UJ630V 43" ULTRAHD 2100 TL
*Samsung UE43MU7000 43" ULTRAHD 2400 TL

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Abiler tavsiyesi olan yok mu?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Kardeşim Bütçen yeterse NU8000, Yetmez dersen SONY den bütenin yetti modellere bakıp beüendiklerini söyle değerlendirelim.

''Daha da ekonomik olsun'' dersen ona uygun bir şeytler bakalım :ok

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Kardeşim Bütçen yeterse NU8000, Yetmez dersen SONY den bütenin yetti modellere bakıp beüendiklerini söyle değerlendirelim.

''Daha da ekonomik olsun'' dersen ona uygun bir şeytler bakalım :ok

NU8000 olarak Türkiye'de satan yer göremedim MU8000 var 55" o da 4850 TL'den başlıyor abi. Ben en fazla 2500 TL düşünüyorum. Ucuza halledersem daha iyi olur tabi param cebimde kalır.

SONY Bravialar var. 4k olsun HDR olsun dersek fiyat en düşük 2850 TL olarak Sony KD-43XE7005 modelinde oluyor. Diğer markalarla kıyasladığım zaman,

*Sony KD-43XE7005 43" ULTRAHD 2850 TL

Bu üç markanın televizyonları kağıt üzerinde benzer fiyat olarak farklılıklar gösteriyor. Bu üç cihaz da bu markaların giriş seviyesi 4k ve HDR televizyonları sanırım.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
NU8000 olarak Türkiye'de satan yer göremedim MU8000 var 55" o da 4850 TL'den başlıyor abi. Ben en fazla 2500 TL düşünüyorum. Ucuza halledersem daha iyi olur tabi param cebimde kalır.

SONY Bravialar var. 4k olsun HDR olsun dersek fiyat en düşük 2850 TL olarak Sony KD-43XE7005 modelinde oluyor. Diğer markalarla kıyasladığım zaman,

*Sony KD-43XE7005 43" ULTRAHD 2850 TL

Bu üç markanın televizyonları kağıt üzerinde benzer fiyat olarak farklılıklar gösteriyor. Bu üç cihaz da bu markaların giriş seviyesi 4k ve HDR televizyonları sanırım.

2 saat kadar önce NU8000 inceledim SAMSUNG bayilerinde, Daha dün açılmıştı tv, Ciddi deli gösteriyor v 10bit paele ilaveten 1000nit ile belli oranda yan açılardaki kayıbın dahi önüne geçmeyi kısmen başarmışlar. QLED inceledim doğal olarak onda dahi yan açı kaybı vardı her ne kadar mağaza görevlileri kabul etmesede :kiskis

Ancak mağazalarda o demolardaki renkleri görüp de o tv leri almamak imkansız :kop

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
.

Moderatör tarafında düzenlendi:
M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
2 saat kadar önce NU8000 inceledim SAMSUNG bayilerinde, Daha dün açılmıştı tv, Ciddi deli gösteriyor v 10bit paele ilaveten 1000nit ile belli oranda yan açılardaki kayıbın dahi önüne geçmeyi kısmen başarmışlar. QLED inceledim doğal olarak onda dahi yan açı kaybı vardı her ne kadar mağaza görevlileri kabul etmesede :kiskis

Ancak mağazalarda o demolardaki renkleri görüp de o tv leri almamak imkansız :kop

O bütçe olarak beni ikiye katlar abi şuan :alala Ortalama 2000 TL'ye fiyatına göre en iyi performansı verecek bir tv olursa benim işimi görür. Yanından bakmam ben :hihi

G Çevrimdışı

gilamaniac

Yeni Üye
22 May 2018
16
43
O bütçe olarak beni ikiye katlar abi şuan :alala Ortalama 2000 TL'ye fiyatına göre en iyi performansı verecek bir tv olursa benim işimi görür. Yanından bakmam ben :hihi

Ben netten philips pus7303 aldım daha grlmedi grlince zaten ps4 pro ile kullanacağım eğer memnun kalırsam takılma vs olmazsa saba da öneririrm bence bekle 1-2 gün

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ben netten philips pus7303 aldım daha grlmedi grlince zaten ps4 pro ile kullanacağım eğer memnun kalırsam takılma vs olmazsa saba da öneririrm bence bekle 1-2 gün

1 ay daha sürem var almak için. Dene haber et hocam philips 49pus6262 yi takip ediyorum ben de.

G Çevrimdışı

gilamaniac

Yeni Üye
22 May 2018
16
43
Televizyon bugün kuruldu ps4 pro da denedim maşallah bir sorun görmedim 4k da oldu hdr yi de otomatik gördü akıcılık sıkıntısı da yaşamadım ayrıca amblight ile oynamak da keyifliymiş senin modeli bilemiyorum ama benim modelde uyum sorunu yaşamadım

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Televizyon bugün kuruldu ps4 pro da denedim maşallah bir sorun görmedim 4k da oldu hdr yi de otomatik gördü akıcılık sıkıntısı da yaşamadım ayrıca amblight ile oynamak da keyifliymiş senin modeli bilemiyorum ama benim modelde uyum sorunu yaşamadım

Kaça aldın?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri