Otomatik araç tavsiyesi

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Selamün aleyküm arkadaşlar. Allah nasip ederse araba almaya niyetlendim.

Aradığım kriterlerden olmazsa olmaz kriter otomatik olması en önce.

Yaris gibi çok küçük araç istemyorum. Daha çok şehir içi işe git gelde kullanılacak. 5-10 km . Çekirdek aileye yetecek bir araç olmalı, bazen kır, deniz gideriz kısmetse.

Sorunsuz araç yoktur ama kronik sorunları olan araç olmasın, sorun olursa da nisbeten maliyetli olmasın ( gidip bu fiyata Audi , BMW düşük model yüksek kilometre alacak halimiz yok, parçaları da malum zaten :) )

Fiyat araligim ilk önce bir 50000 TL düşündüm ama , değer görülürse Allah ta nasip ederse bir 60000 TL ye kadar çıkmaya çalışırım.

Bana önerilen araçlar ( bulunur bulunmaz bilemiyorum)
Citroen C5 ?
Citroen C4 ?
Toyota Auris ?
Toyota Corolla?
Kia Ceed ?
Mazda 3 ?
Ford Fiesta ?
Opel H kasa ?

Bu araçlar veya farklı araçlardan önerileriniz model yılı ve km aralığı da belirterek öneriniz var mı? Belki içinizde kullananlar da vardır?

Boya takintim yok ( Tabi parça parca bir kaç yerinde olmak şartıyla, komple boyalı istemiyorum açıkçası )

Değişen takintim nispeten var, çamurluk değişmiştir , yada farzı misal kapı serviste değişmiştir sıkıntı yok.

Kaza takintim ise kesinlikle var, Allah biliyor, çünkü 10 gündür izlediğim ekspertiz videolarında neredeyse babası oğluna kazık atıyor. Ekspertize açık araç olmalı

[SUP]( Kazadan kasıt yine olabilecek ufak tefek kayıtlı kazalar olur ama, aracın kaput gitmiş, bagaj tavan hak getire büyük kazalı araç olmamalı) [/SUP]

Son düzenleme:
muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Opel astra h kasanın kronik cim modül sorunları var. Mazda 3 güzeldir ama yorumu Domestos Domestos yapsın. Ford fiesta da güzeldir ama bana göre biraz ufak. Yıl olarak 2015 öncesi vag grubunun otomatik araçlarına bulaşmayın derim. Kavramaya ek olarak mekatronik lerinde de sıkıntı çıkıyor. Konu vag grubuna döndü ama piyasada Abi DSG alınmaz DSG çöp diyen at gözlüklü arkadaşlar var. DSG alınır babalar gibi binilir. Manuelde debriyaj baskı balata nasıl bitiyosa bu arkadaşın da kavraması bitiyor. 2. El alınırsa 2015 sonrası garantili ya da iyi niyet garantili dsg şanzumanlı vag grubu arabalar alınabilir. Tabii bütçeniz yetmeyebilir

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Opel astra h kasanın kronik cim modül sorunları var. Mazda 3 güzeldir ama yorumu Domestos Domestos yapsın. Ford fiesta da güzeldir ama bana göre biraz ufak. Yıl olarak 2015 öncesi vag grubunun otomatik araçlarına bulaşmayın derim. Kavramaya ek olarak mekatronik lerinde de sıkıntı çıkıyor. Konu vag grubuna döndü ama piyasada Abi DSG alınmaz DSG çöp diyen at gözlüklü arkadaşlar var. DSG alınır babalar gibi binilir. Manuelde debriyaj baskı balata nasıl bitiyosa bu arkadaşın da kavraması bitiyor. 2. El alınırsa 2015 sonrası garantili ya da iyi niyet garantili dsg şanzumanlı vag grubu arabalar alınabilir. Tabii bütçeniz yetmeyebilir
Teşekkürler cevaplar icin. Afedersiniz bu Vag grubu ne oluyor? Birde bu fiyatlara 2015 ve sonrası bulmak çölde şu bulmaya benzer gibi sanki :)

tarikk Çevrimdışı

tarikk 

Süper Üye
6 Ocak 2018
1,631
33
Otomatiği her marka yapamıyor net. Bir de tam otomatik olmalı. Vw dsg hep problemliydi. Accent blue kullanıyoruz otomatik, hasar kayıtlı aldık aracı iki senedir insan gibi kullanmıyoruz bir problem yaşamadık. Bulabilirseniz öneririm.Manuel fiesta kullandım 4 sene direksiyon kutusu arızası vardı kronik onun dışında bir problem yaşamadım.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Teşekkürler cevaplar icin. Afedersiniz bu Vag grubu ne oluyor? Birde bu fiyatlara 2015 ve sonrası bulmak çölde şu bulmaya benzer gibi sanki :)
Volkswagen audi seat skoda man scania porsche volvo. Dsg sadece Volkswagen audi seat skoda da kullanılıyor 60000 tl ye alamazsınız zaten. Belki ileride siz yada arkadaşınız alırsa bilgi diye bulunsun

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Mazda ve Japon grubu araçların şanzımanları sağlamdır, bakımsız olmadıktan sonra kolay kolay sıkıntı vermez.

Jeopol Çevrimdışı

Jeopol

Aktif Üye
6 Ocak 2018
432
35
Otomatik arıyorsan tam otomatikten şaşmamak gerek.

Cift kavramalılardan uzak durmakta fayda var. Dsg özellikle bilinen örneği. Genelde mekatronik olarak sorunlu olduğu firma tarafından dahi kabul edilmiş. Bu olmadı, ama yine sana 4-5 bin baskı balata parası çıkarır. Diğer otomatikler de arıza yapabilir ama dsgnin sorunu garanti.

Verdiğin listeden ben mazda3 almak isterdim. Ama o da bildiğin gibi al satçılara gelmez. 1-2 yıl kullanıp satayım dersen bulaşma. bu nedenle en mantıklısı auris ya da corolla.

Not:308 kullanıcısı.(belirlediğin paraya uygun bulursan tavsiye ederim)

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Let's _be_ honest Let's _be_ honest verdiğin listede otomatık alıyorsan Japon’dan şaşma derim. Alman araçları sorunludur. Arkadaslar zaten yazmış DSG nin kronik sorununu.
Abimde mazda3 sedan vardı 2013 model. Ve çok memnundu. Kaza yaptı ve yine 2015 model mazda 3 aldı ve ömürlük binerim Allah ın izniyle dedi ( kaza bela olmazsa)
Araç bakımlı olsun yeterki

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Teşekkürler arkadaşlar, hayırlısı bakalım, bir kaç arkadaşa söyledim, bakıyoruz.

İlerde yine satmayı düşünüyorum kısmetse arabadan farklı bir yatırım düşüncem var.

O yüzden mazdayi eledim.
Auris ve Corolla dan hangi motor ve şanzıman , hangi model yılına bakayım.

Citroen grubu da yarı otomatik, kullananlar memnun ama onu da ikinci tercihe atalım.

Honda dan da bu bütçelerle Jazz var , Civic yok gibi bir şey.

Bu arada acelem yok , Allah ne nasip ederse, temiz düzgün araç olmadıktan sonra almayı düşünmüyorum, ya nasip.( Şöyle yani, orası burası 10 çeşit kazaya karışmış sorunlu araç alacağıma, hiç almam param cebimde kalsın :) )

Bu Opelin H kasalarını da önerdiler ama , otomatiği hakkında bilgim yok.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Teşekkürler arkadaşlar, hayırlısı bakalım, bir kaç arkadaşa söyledim, bakıyoruz.

İlerde yine satmayı düşünüyorum kısmetse arabadan farklı bir yatırım düşüncem var.

O yüzden mazdayi eledim.
Auris ve Corolla dan hangi motor ve şanzıman , hangi model yılına bakayım.

Citroen grubu da yarı otomatik, kullananlar memnun ama onu da ikinci tercihe atalım.

Honda dan da bu bütçelerle Jazz var , Civic yok gibi bir şey.

Bu arada acelem yok , Allah ne nasip ederse, temiz düzgün araç olmadıktan sonra almayı düşünmüyorum, ya nasip.( Şöyle yani, orası burası 10 çeşit kazaya karışmış sorunlu araç alacağıma, hiç almam param cebimde kalsın :) )

Bu Opelin H kasalarını da önerdiler ama , otomatiği hakkında bilgim yok.
Opelin h kasaları güzel ama cim modülü sorun çıkarıyor o da pahalı bir cihaz

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666

Opelin h kasaları güzel ama cim modülü sorun çıkarıyor o da pahalı bir cihaz
Şimdi eski galerici arkadaşla ayak üstü çok kısa sohbetimiz oldu, araba ile giderken söyledim durdurup. Eylül Ekimi bekle biraz dedi, gene konuşuruz onunla da . Fiyatlar düşer dedi. O arada da uygun fırsat çıkarsa yine Allah kısmet ederse değerlendiririz inşallah. Bu Cim modül ne bir araştırayım internetten. Teşekkürler.

Baktım 1700 kusur fiyatı var o elektronik kartın. O değilde, Opelin bu sorun için müşterilerine sunduğu hizmet!!! midemi bulandırdı ve Opeli eledim.

Son düzenleme:
muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
[Gizli İçerik]

Şimdi eski galerici arkadaşla ayak üstü çok kısa sohbetimiz oldu, araba ile giderken söyledim durdurup. Eylül Ekimi bekle biraz dedi, gene konuşuruz onunla da . Fiyatlar düşer dedi. O arada da uygun fırsat çıkarsa yine Allah kısmet ederse değerlendiririz inşallah. Bu Cim modül ne bir araştırayım internetten. Teşekkürler.
Korna içinde bişey kafasına göre korna basıyor yada basmıyor saçma ama kronik bir sorun

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Korna içinde bişey kafasına göre korna basıyor yada basmıyor saçma ama kronik bir sorun
Yukarıda ki mesajıma şimdi ekledim ve Opeli eledim dostum sağol uyarı niçin. Baştan kabul etmemiş, sonra kabul etmiş kronik sorunları oldugunu, fakat bu seferde ücretsiz değiştireceğine, maliyeti kullanıcıya yüklemiş. Yanlış şeyler bunlar, zaten otimatikte de ilk tercih edilecekler arasında değildi.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt