Ortanın üstü seviye tv tavsiyesi.

Ü Çevrimdışı

Ümit.

Yeni Üye
30 Tem 2019
19
32
Sanıyorum 55 inch televizyonlarda bu 6-7 bin tl bandına tekabül ediyor. Bu modeller arasında input lagı düşük sayılan seviyelerde, 100hz olup aynı zamanda panel kalitesi/türü iyi olan bir model var mı? Tabi ikinci planda giriş çıkış standartları güncel olmasını hdmi 2.1 gibi ve nit değeri de önemli, nit değeri yüksek olunca zaten beraberinde hdr teknolojisini koyuyorlar herhalde.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Edit yok galiba, yazımın başı düşmemiş. Neyse zamanından harcayıp yorum yapan herkese teşekkür ederim.

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Ado müsait zamanda cevap verecektir bu süreçte
Açı sorunu var mı?
Kullanım amacı?
Daha çok ne izlersiniz?
Oyun konsol kullanılacak mı?
Smart önemli mi ?
Bunları belirtirseniz ado güzel ve çabuk cevap verecektir ?

Ü Çevrimdışı

Ümit.

Yeni Üye
30 Tem 2019
19
32
İlgilendiğiniz için teşekkür ederim. Oturur vaziyetteyken neredeyse sürekli tam karşısından izlenecek fakat yeri geliyor içeriden gelip ayak izliyorsunuz, en uzacık açı değişiminde canımı sıkacak bir panel olmasa güzel olur. Kullanım bakımından çoğunlukla pc'ye bağlayıp film izleyeceğim, ardından oyun oynarım gerisi önemli değil. Üzerindeki smart özellikler, medya oynatıcısı benim için önemli değil ancak panel kalitesi aynı olup da medya yönünden daha güçlü bir model varsa da tabi ki hayır demem.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Kendimi tam ifade edemediğimi düşündüğümdem ekleme yapmak istiyorum. Tek istediğim mümkün olduğunca iyi bir panel kalitesi: bit derinliği, hz, input lag, nit, izleme açısı, siyahlar, beyazlar. Gerisi teferruat 6-7 bin liraya bu özellikleri iyi sunan 55inch tv yoksa mecbur 46'lara düşebilirim. Herhalde istediklerimi kaliteli ips paneller ve oledler. Alt alta kafa karıştırıcı bir yazı oldu kusura bakmayın silinmiyor.

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Aslında güzel yazdiniz ado gerekli cevabı muasit ölünce verecektir. O da yaz yoğunluğu yaşıyor umarım aceleniz yoktur ?

Ü Çevrimdışı

Ümit.

Yeni Üye
30 Tem 2019
19
32
Aslında güzel yazdiniz ado gerekli cevabı muasit ölünce verecektir. O da yaz yoğunluğu yaşıyor umarım aceleniz yoktur ?
Bu acelesi olanları anlamıyorum zaten, en fazla 1-2 hafta televizyon seyretmezsek bir zarar görmeyiz değil mi. Benim için çok önemli diyen de araştırmaya daha önceden başlarsa acele acele diye gelip burada insanları sıkıştırmaz.

Ü Çevrimdışı

Ümit.

Yeni Üye
30 Tem 2019
19
32
Üstadım peki sizin tvler hakkında bir fikriniz var mı? Benim acelem yok fakat bilgilenmek açısından veri toplamaya çalışıyorum, önüme bir kaç model sunulursa araştırma yapmam açısından geçen zamanı faydalı kullanırım. Geçen zaman içinde aslında kendi çapımca araştırmada bulundum fakat cihazların içindeki panelleri tespit etmek biraz güç, işte panel türlerine baktım ön fikir olarak şunu görüyorum ki her panel teknolojisinin kendine göre artıları ve eksileri var, bazıları tabi ki daha avantajlı yönleri daha ağır ve pahalı. Sizler düzeltmeden isteklerimi yenilemek istiyorum yazdığım bütçeme göre panel üzerinde dalgalı dalgalı(ışık sızması mı artık, siyah ve beyaz yüzeylerde çok fark ediliyor ya) olmayan ya da mevcut standartlara göre düşük, 100hz, belirli rakipleri arasında input lagı düşük olan, mümkünse güncel portlar sahip olarak kriterlerimi daha makul seviye indiriyorum(bilgilendikçe uçmuyorum)

Ü Çevrimdışı

Ümit.

Yeni Üye
30 Tem 2019
19
32
Sony KD-55XF9005 modeli dikkatimi çekiyor, 7 bin liraya 100hz oluşu 10bit va panel ama izleme açısını 178 derece denmiş(yakından inceleyeceğim) Kontrast ve nit yeterli seviyede, 6800 ila 7000 tl arasında piyasada bulunuyor, bu fiyata nasıl buluyorsunuz? Galiba bu modele rakip olarak samsunglar var, onlarda qled denen yine va panel üzerine katman oluşturup farklı açılardan görüntü doğruluğunu sağlamışlar sanrım, tabi aynı yöntem lg'de nanocell adıyla var.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt