Oppo Realme Powerbank 2 İncelemesi

lemon Çevrimdışı

lemon

Aktif Üye
31 Eki 2020
416
37
powerbanklarda iyon pil ve polimer lityum pil kullanıldığını görüyorum iyon pil diğerine göre daha ağır dimi, bunun dışında kullanım ömürleri ve performansı hemen hemen aynı mıdır mesela turust marka hızlı şarj cihazı gördüm dikkatimi çekti 18 w olarak belirtmiş iyon pil kullanmış anladığım kadarıyla, recharge cycles
şarj döngüsünde 500 yazmış yani bu şu demek mi oluyor bu powerbankı 500 kere full doldurabilirsin daha sonrasında artık performansı dolum konusunda düşmeyemi başlar oluyor yoksa powerbanktan telefonunu 500 kere güzel şarj edersin daha sonrasında artık verimliliği düşmeye başlar mı demek oluyor :)
polymer dolma boşalma işlemlerinde uzun süre sağlığını korur
iyonlar kısa sürede ilk verdikleri değeri verememye başlar

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
powerbanklarda iyon pil ve polimer lityum pil kullanıldığını görüyorum iyon pil diğerine göre daha ağır dimi, bunun dışında kullanım ömürleri ve performansı hemen hemen aynı mıdır mesela turust marka hızlı şarj cihazı gördüm dikkatimi çekti 18 w olarak belirtmiş iyon pil kullanmış anladığım kadarıyla, recharge cycles
şarj döngüsünde 500 yazmış yani bu şu demek mi oluyor bu powerbankı 500 kere full doldurabilirsin daha sonrasında artık performansı dolum konusunda düşmeyemi başlar oluyor yoksa powerbanktan telefonunu 500 kere güzel şarj edersin daha sonrasında artık verimliliği düşmeye başlar mı demek oluyor :)

500 döngü sonra ne halt edeceği belli olmaz demek. 500 kere doldurabilirsin demek.

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Powerbankler pahalı şeyler değil ki zaten kullandıkça güç kaybına uğrayan cihazlar . En az bir yıl garanti süreleri oluyor ki o lehimler 1yildan fazla dayanır. Tavsiyem imkan olsa dahi açarak garanti dışı bırakmayın. Bir power bank yoğun kullanım ile 1-2 yil görevini yapıyorsa zaten iyidir. Bu süre zarfında zaten garantili olacaktır. Değerlendirme için ayrıca teşekkür ederim

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109

Aynı kalitede üretilmiş iki tipi karşılaştırırsak, polimer olan daha verimli ve daha uzun ömürlü.

Ama piyasada bol bol noname paketler kullanılıyor. Kalitesiz polimer yerine, orta kalite ion her zaman daha iyidir. O bakımdan alacağınız cihazların incelemelerine bakıp, içindeki bataryaların markalarını öğrenmek önemli.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
merhaba, hem siyah hemde sarı realme powerbankın recharge cycles şarj döngü ömrü hakkında bilgi rica edebilir miyim buradaki şarj döngü suresi powerbankı kaç defa şarj edebilirsin demek mi oluyor yoksa powerbanktan telefonunu kaç defa şarj edebilirsin demek mi oluyor
Merhaba yeniden sarj döngüsü
power bankınızı kaç defa doldurduğunuz anlamına gelir.

pilin kalitesine bağlı olarak ilk 100-200 döndüğüde birşey hissedilmez.

sonrasında kademeli kapasite düşümü başlar burada ki önemli ayrıntı
powerbankı nekadar derin deşarj ettiğinizdir.

Nekadar çok bitine kadar boşaltır sonrasında şarja tabi tutarsanız okadar çok yıpranır.
li-ion, li-po yani lityum grubu pilleri %15 altına pek düşürmeyin zaten pil hafızası yoktur.
Baktınız 1. kademe kalmış hemen şarja tabi tutun

şarj işleminize yüksek amper değilde atıyorum 5v 1-2a adaptörle yaparsanız
ömrüne ömür katarsınız.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Yav sen daha powerbank almadın mı? ömrü kısa olsun kaliteli iyon pil olsun powerbank'ta diyorum
Kaliteli Sony vtc6 iyon pillerden aşağıdaki kutu ile kendi powerbank'nı kendin yapacaksın
Çok kaliteli olur ama biraz tuzlu olur iyon pil iyide piyasada satılan iyon pilli powerbankların çoğu
Geri dönüşümden elde edilen pillerden yapılıyor o neden ile kalitesiz oluyor .

H14715b2507d14b71a32d7322ef27714aMc6bc97ca6f0d0429.jpg

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
51
bende gmax iyon 10 000 var alalı da 5 sene olmustur hala taş gibi. ama ağırlığı ve boyutları da öyle

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri