Çözüldü ONVO OV75F500 renk ayarı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M Çevrimdışı

morpheous

Yeni Üye
8 Ara 2022
15
34

Arkadaşlar vatandan​

OV75F500 aldım bugün netflixte dizi film açmadan siyah gayet güzel dururken oynatınca gri soluk bi ekran oluyor benim bilmediğim bi ayarımı var acil yardımcı olurmusunuz?​

12d53a81a32986457.jpg

25dd9b8c75f6f32da.jpg

Arkadaşlar bilgisi olan varmı

Moderatör tarafında düzenlendi:
M Çevrimdışı

morpheous

Yeni Üye
8 Ara 2022
15
34
Dolby Vision ve HDR ile ilgili sorunu var gibi duruyor, Netflix lisansında sorun olabilir. Harici bir medya oynatıcısı varsa (Mi Box gibi) oradan deneyin.
Başka uygulamada mesela youtubeda vs sorun yok gayet renkler iyi

Dolby Vision ve HDR ile ilgili sorunu var gibi duruyor, Netflix lisansında sorun olabilir. Harici bir medya oynatıcısı varsa (Mi Box gibi) oradan deneyin.
Şimdi youtubede hdr bi video açtım ordada aynı solukluk oldu

youtubeb1adda62c3b46033.jpg

Son düzenleme:
Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,346
39
Benim cihazımda lisans varmı yokmu nereden bakabilirim youtubedede aynı sorunu yaptı
Android cihazlarda ''DRM'' info diye bir program kurularak bakılıyordu ama Webos için bilgi sahibi değilim, nasıl bakabilirsiniz bilmiyorum.

Bir yakınınızda lisanslı kutu varsa (Mi box, Apple TV gibi), o kutudan Netflix'i açarak kontrol edebilirsiniz. Veya televizyonu bilgisayara bağlayıp, Windows 10'daki Netflix uygulamasından çalıştırmayı deneyin.

* Netflix'te içerik oynatırken tv'nin kumandasındaki ''info'' tuşuna basın bakalım çözünürlükle ilgili detay verecek mi. Eğer çözünürlük gösterirse ve o çözünürlük FHD ve altındaysa lisans sorunu vardır, tabi Netflix hesabınız sınırsız paketteyse.

M Çevrimdışı

morpheous

Yeni Üye
8 Ara 2022
15
34
Android cihazlarda ''DRM'' info diye bir program kurularak bakılıyordu ama Webos için bilgi sahibi değilim, nasıl bakabilirsiniz bilmiyorum.

Bir yakınınızda lisanslı kutu varsa (Mi box, Apple TV gibi), o kutudan Netflix'i açarak kontrol edebilirsiniz. Veya televizyonu bilgisayara bağlayıp, Windows 10'daki Netflix uygulamasından çalıştırmayı deneyin.

* Netflix'te içerik oynatırken tv'nin kumandasındaki ''info'' tuşuna basın bakalım çözünürlükle ilgili detay verecek mi. Eğer çözünürlük gösterirse ve o çözünürlük FHD ve altındaysa lisans sorunu vardır, tabi Netflix hesabınız sınırsız paketteyse.

Parlaklık 100deydi şimdi şu ayarları yaptım o solukluk gitti gibi en doğru ayar kaç olmalı

n2baead26f90083d00.jpg

n15965ad9fc21dab16.jpg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt