Onvo OV65351 2+1 ses sistemi bağlama

minyak Çevrimdışı

minyak

Yeni Üye
2 Haz 2022
9
34
Arkadaşlar selamlar
yeni Onvo OV65351 model bir tv aldım . F/P ürünü olarak aldım işletim sisteminin l3 lisanslı olduğunu vb gibi durumları biliyorum
ancak tv e birltirli 2+1 ses sistemi bağlayamadım
benim 2+1 imde bildiğimiz 3.5 mm kulaklık çıkışı var ancak tv de bir kulaklık 3.5 mm bir giriş göremediğim için bende onvoyu aradım rc den deneyin dediler.
rc to aux dönüştürücü aldım ancak tv de sesi rc den ver yada optik kısmından ver gibi bir ayar bulamadım yine onvo teknik desteği aradım dönüş sağlayacaklarını söylediler.
Dönerler heralde ancak sizlerin bir bilgisi varmıdır ?
Şimdiden çok teşekkür ederim

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Optik varsa optik dönüştürücü alın ucuz yollu, onunla yapın. Ayarlar > Ses kısmına veya kaynaklar kısmına bakın. Menüyü bilmiyorum.

minyak Çevrimdışı

minyak

Yeni Üye
2 Haz 2022
9
34
Hocam bu olmaz ise onu da deneyeceğim ancak ayarlarda ses kısmında sesi şurdan ver gibi bir ayar yok yada ben bulamadım . optik de alsam sesi optik üstünden alabileceğim garanti değil

D Çevrimdışı

durdurak 

Yeni Üye
24 Ocak 2019
26
33
Epey sitesi bağlantılar kısmında kulaklık çıkışı var gösteriyor. Scroll youtube kanal incelemesi dakika 3:40'da en üstte net olarak görülüyor.

minyak Çevrimdışı

minyak

Yeni Üye
2 Haz 2022
9
34
Hocam supersi,niz vallaha kulaklık simgesi yok ama earphone diye yazmışlar . Bende onu kulaklık olarak algılamamışım :) . şimdi aldığımız ürünü geri iade edicez onvoyu arayana kadar buraya yazsaymışım çoktan çözülmüştü işim :)
Tekrar teşekkürler

Necati_Simsek Çevrimdışı

Necati_Simsek 

Süper Üye
29 Ağu 2018
554
55
Hocam supersi,niz vallaha kulaklık simgesi yok ama earphone diye yazmışlar . Bende onu kulaklık olarak algılamamışım :) . şimdi aldığımız ürünü geri iade edicez onvoyu arayana kadar buraya yazsaymışım çoktan çözülmüştü işim :)
Tekrar teşekkürler
Nasıl oldu, çözebildiniz mi? Sesi, ses sisteminden alabildiniz mi?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Adem Helvacı Adem Helvacı Abi onvolar için custom rom yani ma nın yüklediği yazılımı bulabilirmiyiz ?
Onların anakartlar hazır üretimdir diye düşünüyorum. Aynı şase koduna yazılmış farklı üreticilerin romlarını bulabilirsin ama panel yazılımı ihtiyacın olursa sıkıntı. Görüntü ters veya bozuk olur ya da hiç açılmaz veya panele bir şey olabilir vs. Bence kurcalama. Zaten Android TV donanımları zayıf, yazılım desen telefondaki Android ile kesinlikle aynı değil. Her şeyi yapamazsın yani. Çalışıyorsa kurcalama yazılımı bunlar. ?

minyak Çevrimdışı

minyak

Yeni Üye
2 Haz 2022
9
34
Onların anakartlar hazır üretimdir diye düşünüyorum. Aynı şase koduna yazılmış farklı üreticilerin romlarını bulabilirsin ama panel yazılımı ihtiyacın olursa sıkıntı. Görüntü ters veya bozuk olur ya da hiç açılmaz veya panele bir şey olabilir vs. Bence kurcalama. Zaten Android TV donanımları zayıf, yazılım desen telefondaki Android ile kesinlikle aynı değil. Her şeyi yapamazsın yani. Çalışıyorsa kurcalama yazılımı bunlar. ?
Haklısınız hocam da
Benim işim yazılımcılık az bucuk androidden de anlıyorum :)
Şimdi kurcalamayınca içim kalıyor içindeki gereksiz uygulamaları kaldırıp yer açabilirsem sony den export edilmiş dolby atmos apk ları buldum onları import edicem .
şimdi ben rootlarımda olur olur elektirik gider o anda başka bişeyi yanlış yaparız :) elimde stok bir rom olması lazım

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Haklısınız hocam da
Benim işim yazılımcılık az bucuk androidden de anlıyorum :)
Şimdi kurcalamayınca içim kalıyor içindeki gereksiz uygulamaları kaldırıp yer açabilirsem sony den export edilmiş dolby atmos apk ları buldum onları import edicem .
şimdi ben rootlarımda olur olur elektirik gider o anda başka bişeyi yanlış yaparız :) elimde stok bir rom olması lazım
Adb ile uygulamaları kaldırırsın o zor değil. Dolby Atmos işe yaramayabilir. Ya lisans sorar ya da donanım desteği ister çözmek için.

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
Hazır anakart üzerine hazır yazılımları kullanıyorlar. Aynı anakartla uyumlu olan yazılımlar az çok çalışıyormuş fakat kumanda farklı rom'larla uyumlu olmayabiliyormuş. İşinize yarayacak olursa aynı anakartı kullanan başka tv'lere ait yazılımlar verebilirim fakat nasıl yüklenir, ne kadar uyum sağlar ? bilemem

minyak Çevrimdışı

minyak

Yeni Üye
2 Haz 2022
9
34
Hazır anakart üzerine hazır yazılımları kullanıyorlar. Aynı anakartla uyumlu olan yazılımlar az çok çalışıyormuş fakat kumanda farklı rom'larla uyumlu olmayabiliyormuş. İşinize yarayacak olursa aynı anakartı kullanan başka tv'lere ait yazılımlar verebilirim fakat nasıl yüklenir, ne kadar uyum sağlar ? bilemem
Çok sevinirim hocam en azından elimizde birşeyler olur

Geri
Üst Alt