ONVO OV55F350 İADE MAĞDURİYETİ

E Çevrimdışı

Erdal47

Yeni Üye
16 Mar 2023
3
41
Merhaba;

Ne yazık ki şahlanan ekonomimiz ve Uçuşa geçen Ülkemizin minicik yan etkileri bunlar.
Yapacağınız işlem gayet basit, hakkınızı yine alırsınız lakin uğraşmanız gerekecek.
Öncelikle hakem heyetine tüm süreci detaylı yazın ve yazdıklarınızı ispat eden belgelerin KOPYALARINI dilekçenize ekleyin, ücret iadesi değil ürün değişimi talep ettiğinizi belirtin zira bu karşı taraın dayatmasına değil sizin tercihinize göre şekil alması gereken bir süreç

Heyet sizi haklı bulduğunda kararı o SATICIYA tebliğ edin (Zaten satıcıdan şikayetçi olacaksınız)
Eğer gereğini yerine getirmezler ise bu sefer cebri İcra yoluna kadar gidebilme olanağınız var.
Sürecin uzun ve sıkıcı olduğunu bildikleri için bilerek bu şekilde davranıyorlar.

Lütfen yılmayın, geç olsun güç olsun ama mutlaka olsun.

Olsun ki bu ÇAKALLIK yapan firmalara da ders olsun.

O tv muhtemelen SATICI tarafından YENİDEN paketlenip satılmış zira kumanda o tv ye ait değil.
Adem bey, sizin videoları izledikten sonra onvo F950 almaya karar verdim. Evkur dan getirdiler. Kendim kurdum. Fakat ürünün ses ve görüntü kalitesini beğenmediğim için iade etmek istedim. Evkur servisten iade raporu olmadan alamam diyor. Servisi arıyorum arıza dışında bizim rapor verme yetkimiz yok diyor. Onvo müşteri hizmetlerini aradım satın aldığınız yer ile sorunu çözün diyor. Ne yapmam gerek.

E Çevrimdışı

Erdal47

Yeni Üye
16 Mar 2023
3
41
Adem bey, sizin videoları izledikten sonra onvo F950 almaya karar verdim. Evkur dan getirdiler. Kendim kurdum. Fakat ürünün ses ve görüntü kalitesini beğenmediğim için iade etmek istedim. Evkur servisten iade raporu olmadan alamam diyor. Servisi arıyorum arıza dışında bizim rapor verme yetkimiz yok diyor. Onvo müşteri hizmetlerini aradım satın aldığınız yer ile sorunu çözün diyor. Ne yapmam gerek. Bu konuda yardımcı olacakmısınız?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Adem bey, sizin videoları izledikten sonra onvo F950 almaya karar verdim. Evkur dan getirdiler. Kendim kurdum. Fakat ürünün ses ve görüntü kalitesini beğenmediğim için iade etmek istedim. Evkur servisten iade raporu olmadan alamam diyor. Servisi arıyorum arıza dışında bizim rapor verme yetkimiz yok diyor. Onvo müşteri hizmetlerini aradım satın aldığınız yer ile sorunu çözün diyor. Ne yapmam gerek. Bu konuda yardımcı olacakmısınız?
Erdal bey, firma bu aşamada topu taça atmaya çalışacaktır. Forum içi arama sistemini kullanırsanız marka özelinde çok fazla şikayet olduğunu görürsünüz. Zaman kaybetmeden konuyu tüketici hakem heyetine taşıyın.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
onvonun serviside müşteri hizmetleride beş para etmez 10 günlük tvnin panelini bile bulamadılar yok dediler çıktılar işin içinden onvo pişmanlıktır.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Erdal bey, firma bu aşamada topu taça atmaya çalışacaktır. Zaman kaybetmeden konuyu tüketici hakem heyetine taşıyın.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
onvonun serviside müşteri hizmetleride beş para etmez 10 günlük tvnin panelini bile bulamadılar yok dediler çıktılar işin içinden onvo pişmanlıktır.
Asıl soru şu olmalı. Bu kadar başarısız bir firma (ürün, hizmet kalitesi) pofpoflanarak kullanıcılara nasıl pazarlandı. Bu işi yapanların hiç mi suçu yok.!

G Çevrimdışı

Grkntx

Yeni Üye
16 Tem 2022
25
39
Adem bey, sizin videoları izledikten sonra onvo F950 almaya karar verdim. Evkur dan getirdiler. Kendim kurdum. Fakat ürünün ses ve görüntü kalitesini beğenmediğim için iade etmek istedim. Evkur servisten iade raporu olmadan alamam diyor. Servisi arıyorum arıza dışında bizim rapor verme yetkimiz yok diyor. Onvo müşteri hizmetlerini aradım satın aldığınız yer ile sorunu çözün diyor. Ne yapmam gerek.
bu onvo nasıl bir firmaymış ya çıldırmamak elde değil. servisleride kendileri gibi

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
bu onvo nasıl bir firmaymış ya çıldırmamak elde değil. servisleride kendileri gibi
kurumsal firmalardan alışveriş yapın diye boşa demedik.
Patron şirketlerde bu tarz durumların yaşanması normal çünkü herkes patronun ağzına bakar.!

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
onvo servis ücretli kuruyor geldi 5 dakikada kurdu başka yere yetişeceğim dedi tv hakkında bilgi vermeden parayı kaptı kaçtı.daha sonra ekran kazayla kırılınca defalarca kuran servisi aradım panel yok dediler hiç uğraşma yeni tv al dediler ben ısrar edince fabrikayı aradık sorduk ordada panel yokmuş dediler kısacası bende adem beyi methetti diye almıştım ama bir daha onvonun yanından bile geçmem.

G Çevrimdışı

Grkntx

Yeni Üye
16 Tem 2022
25
39
onvo servis ücretli kuruyor geldi 5 dakikada kurdu başka yere yetişeceğim dedi tv hakkında bilgi vermeden parayı kaptı kaçtı.daha sonra ekran kazayla kırılınca defalarca kuran servisi aradım panel yok dediler hiç uğraşma yeni tv al dediler ben ısrar edince fabrikayı aradık sorduk ordada panel yokmuş dediler kısacası bende adem beyi methetti diye almıştım ama bir daha onvonun yanından bile geçmem.
hakem heyetine ver hocam nasıl olsa bekleyeceksin ya da yenisini alacaksın kazandığında panel yoksa çeksinler cezalarını

G Çevrimdışı

Grkntx

Yeni Üye
16 Tem 2022
25
39
paneli kazayla ben kırdım ücretli paneli değiştirin diyorum yok diyorlar yeni tv al uğraşma diyorlar kısacası berbat bir firma.
bulundurmak zorunda bulamıyorlarsa başka çözüm yaratmak zorunda senin bir suçun yok. kazadır olur böyle şeyler.

ürünün yedek parçası ellerinde yoksa sana tazminat ödemeleri lazım

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Bir otomobil alıyorsun. Gidip kaza yapıyorsun. Radyatörü, hortumları, bazı parçaları dağılıyor. Götürüyorsun servise; bunun parçaları yok, hiç uğraşma, git yeni oto al denilmesinden farkı yok bu durumun.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri