onvo 50F900 ve samsung A-450 soundbar sorunsalı....

B Çevrimdışı

benbarbaros

Yeni Üye
10 Haz 2022
10
43
herkese selamlar ..

arkadaşlar geçen hafta 50F900 model bir ürün almış bulunmaktayım.. cihazın ses performansını hiç beğenmediğim için bu gün media markt tan samsung A-450 soundbar sistemi aldım...

şimdi işin benim açımdan iki ürünün bağlantı sisteminde yaşadığım durumlar şu şekilde... bu konularda bilgisi olan arkadaşlarımdan yardım istiyorum...

cihazın iki şekilde bağlantı sistemi var... 1. olarak bluetooth .... 2. olarak optik kablo...

tv-ses sistemini bluetooth ile sisteme bağladığımda: her defasında bt. bağlantısını yeniden eşlemem gerekiyor. ses seviyesi ise düşük bir frekansta kalıyor..
sistemi optik kablo ile bağladığımda ise hem tv den hemde ses sisteminden ses çıkışı oluyor... bu sebepten iki kumanda kullanmak durumunda kalınıyor...

benim düşünceme göre optik ses bağlantısı sağlandığın da tv den sesi kesmesi ve tv nin kumandası ile sesi kontrol edebilmem gerekli ..

acaba ben mi ayarlarda bir hata yapıyorum.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Optik kablo ile sesi kesmez diye biliyorum,çünkü ayırıcı bulunmaz optik kabloda,ama BT ile her defasında eşleşme yapmak biraz acaip :) Firmaya mail atıp sor bakalım "neden her defasında eşleşme yapmak zorunda kalıyorum" diye,o zaman WİFİ varsa,her defasında şifre girmek gerekir ,lahavleeee :)

B Çevrimdışı

benbarbaros

Yeni Üye
10 Haz 2022
10
43
tv nin ses ayarlarından çıkış ayarlarını yapıyorum ama olmadı...
Ses ayar menüsünü kontrol edin.

Optik kablo ile sesi kesmez diye biliyorum,çünkü ayırıcı bulunmaz optik kabloda,ama BT ile her defasında eşleşme yapmak biraz acaip :) Firmaya mail atıp sor bakalım "neden her defasında eşleşme yapmak zorunda kalıyorum" diye,o zaman WİFİ varsa,her defasında şifre girmek gerekir ,lahavleeee :)

wifi de böyle bir sorun yok ...
ama yarın firmaya bir yazayım .. belki bir çözüm vardır..

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
aynen tv den mute yapıyorum ama buda çift kumanda kullanmama sebep oluyor... can sıkıcı bir durum...

tv den mute yaptığında optik çıkışa etki etmiyor.. ses sisteminden ses alabiliyorum..
Demek onu ayırabilmişler :) ,o zaman her tv açıldığında "mute" yapmalısın sevgili benbarbaros,çözüm bu olacak demek ki :)

B Çevrimdışı

benbarbaros

Yeni Üye
10 Haz 2022
10
43
2 gündür yaşadığım sorunları bu gün firmaya ve A Adem Helvacı ustamın mail adresine gönderdim bakalım ne olacak ... yazdığım mail .....

-------------------------------------------------------------------------------------------
Teknik Servis Bölümü Dikkatine

Sayın yetkili; Yaklaşık bir hafta önce almış olduğum 50F900 model ONVO marka televizyonun ses performansından memnun olmadığım için ünite ile beraber kullanmak üzere Samsung marka A450 model soundbar ses ünitesi aldım. Ünite ve sistem bağlantılarını yapıp kullanmak istediğimde; aşağıda tespit edilebilmiş olduğum sıkıntılar hasıl oldu..

1- Televizyonun bluetooth bağlantısı ile soundbarı eşleştirdiğim zaman tv de kasılmalar seste takılmalar oluyor..(sanki bilgisayarda video izlerken spacebar tuşuna devamlı basılması gibi)

2- Üniteyi kapatıp tekrar açıp bt ile bağlanmak istediğimde cihaz bağlanmıyor. ana menü - ayarlar - cihaz ekle bölümünden eşleştirilmiş olan aygıtı kaldırıp yeniden eşleştirme gerekiyor.

3- Cihaz kullanımı sırasında menü "SES" ayarlarına gidip "cihaz hoparlörü yada BT seçeneği arasında değişim yapmak istediğimde bir değişiklik olmuyor.

4- Son olarak optik kablo bağlantısı ile ses ünitesine bağlandığımda hem televizyonun hoparlöründen hem de ses sisteminden aynı anda ses geliyor tv nin ses çıkış ayarını optik yaptığım zaman dahili hoparlöre giden sesi kesmesi gerekir diye düşünüyorum... bu sebep yüzünden çift kumanda kullanımı gereksinimi oluyor.

Tespit edebildiğim bu sorunlar için çözüm önerilerinizi önemle rica ediyorum. eğer gerekli görmeniz durumunda konu ile ilgili olarak durum tespitinin tam olarak anlaşılması için video çekimi yapabilirim...

Çalışmalarınızda kolaylıklar ve başarılar dilerim
---------------------------------------------------------------------------------------------

benim canımı sıkan olay... tv ile sound barı eşleştirmeden sonra sistemi kapatıp yeniden bağlanmak istediğimde tekrardan eşleştirmeyi silip yeniden eşleştirme gerekiyor..
Televizyonun bluetooth bağlantısı ile soundbarı eşleştirdiğim zaman tv de kasılmalar seste takılmalar oluyor..(sanki bilgisayarda video izlerken spacebar tuşuna devamlı basılması gibi)..

çözüm önerisi olan...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
2 gündür yaşadığım sorunları bu gün firmaya ve A Adem Helvacı ustamın mail adresine gönderdim bakalım ne olacak ... yazdığım mail .....

-------------------------------------------------------------------------------------------
Teknik Servis Bölümü Dikkatine

Sayın yetkili; Yaklaşık bir hafta önce almış olduğum 50F900 model ONVO marka televizyonun ses performansından memnun olmadığım için ünite ile beraber kullanmak üzere Samsung marka A450 model soundbar ses ünitesi aldım. Ünite ve sistem bağlantılarını yapıp kullanmak istediğimde; aşağıda tespit edilebilmiş olduğum sıkıntılar hasıl oldu..

1- Televizyonun bluetooth bağlantısı ile soundbarı eşleştirdiğim zaman tv de kasılmalar seste takılmalar oluyor..(sanki bilgisayarda video izlerken spacebar tuşuna devamlı basılması gibi)

2- Üniteyi kapatıp tekrar açıp bt ile bağlanmak istediğimde cihaz bağlanmıyor. ana menü - ayarlar - cihaz ekle bölümünden eşleştirilmiş olan aygıtı kaldırıp yeniden eşleştirme gerekiyor.

3- Cihaz kullanımı sırasında menü "SES" ayarlarına gidip "cihaz hoparlörü yada BT seçeneği arasında değişim yapmak istediğimde bir değişiklik olmuyor.

4- Son olarak optik kablo bağlantısı ile ses ünitesine bağlandığımda hem televizyonun hoparlöründen hem de ses sisteminden aynı anda ses geliyor tv nin ses çıkış ayarını optik yaptığım zaman dahili hoparlöre giden sesi kesmesi gerekir diye düşünüyorum... bu sebep yüzünden çift kumanda kullanımı gereksinimi oluyor.

Tespit edebildiğim bu sorunlar için çözüm önerilerinizi önemle rica ediyorum. eğer gerekli görmeniz durumunda konu ile ilgili olarak durum tespitinin tam olarak anlaşılması için video çekimi yapabilirim...

Çalışmalarınızda kolaylıklar ve başarılar dilerim
---------------------------------------------------------------------------------------------

benim canımı sıkan olay... tv ile sound barı eşleştirmeden sonra sistemi kapatıp yeniden bağlanmak istediğimde tekrardan eşleştirmeyi silip yeniden eşleştirme gerekiyor..
Televizyonun bluetooth bağlantısı ile soundbarı eşleştirdiğim zaman tv de kasılmalar seste takılmalar oluyor..(sanki bilgisayarda video izlerken spacebar tuşuna devamlı basılması gibi)..

çözüm önerisi olan...
Keşke "video çekimi yapabilirim" yazacağına yapıp,link verseydin ,elinde veri olurdu en azından.
Bu arada çözüm önerisi olacağını sanmıyorum,ama bana göre tüm bu çeşit tvlerde sıkıntı aynıdır muhtemelen.

B Çevrimdışı

benbarbaros

Yeni Üye
10 Haz 2022
10
43
büyük ihtimalle biliyordur... bilmemesinin imkanı yok... bir zamanlar bende teknik servis hizmetlerinde bulunmuştum... kullanıcının ilk kelimesinden anlıyorsun zaten arızayı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri