Onvo 50f900 ses sorunu

M Çevrimdışı

mesutpeker

Yeni Üye
17 Ocak 2020
16
40
Merhaba Onvo 50f900 tv aldım ve genel anlamda memnunum. Ama kumandası bozuldu ses açma tuşuna basınca takılı kalıyor ve sesi sonuna kadar açıyor bir süre hiç bir tuş işlemiyor. Karaman'daki servise götürdüm ben bir şey yapamam merkeze göndereceğiz dedi. Ben de kumanda arayışına girdim. Yan sanayi bulamadım başka bir ildeki servisten 290 TL'ye aldım. Bu resmi fiyat mı bilmiyorum ama müşteri hizmetlerini aradım cevap bulamadım. Sorum şu; kumandanın teknik sorunu ne olabilir ve bu kumandanın yan sanayisini bulabilir miyiz?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Kumanda kolay iş bence. Fotoğrafını atma şansınız var mı? Ayrıca yeni üründe kumanda bozulması biraz ilginç gelmedi mi? Ürünü satın alalı ne kadar oldu?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Ben bu güne kadar böyle problemde 3 olay gördüm.Genelde ses ve kanal tuşları.
1- Kumanda nemleniyor,tuşun altındaki siyah iletken yapışık kalıyor.
2-Kumandanın ses ve kanal tuşlarının içi kir biriktiriyor,nem de alınca tuş basılı kalıyor
3-Kumandayı naylona sarıyorlar,aynı sebepten tuşlar yapışık kalıyor.
Eskisini güzelce sök,tuşları ve plaketi kolonyalı pamuk ile iyice temizleyip tekrar monte yap kullan,nasılsa yeni bir kumanda almışsın :ok

M Çevrimdışı

mesutpeker

Yeni Üye
17 Ocak 2020
16
40
Kumanda kolay iş bence. Fotoğrafını atma şansınız var mı? Ayrıca yeni üründe kumanda bozulması biraz ilginç gelmedi mi? Ürünü satın alalı ne kadar oldu?
İki ay oldu, Karaman'daki servis sadece adı olsun diye anlaşılmış bir yer bir servis kumandayı da tamir edemiyorsa televizyonum için korkmaya başladım

Hocam önce servise arıza tespiti yaptırıp garanti dahilinde sorunu çözmek daha makul olmaz mı ?🤔
Servise götürdüm üstadım bunu yapamam merkeze gönderirim dedi. Git gel tamir vs 15-20 gün kumandasız kalmamak için başka bir servisten satın aldım ama bozuk olanı bu hafta gönderteceğim

Ben bu güne kadar böyle problemde 3 olay gördüm.Genelde ses ve kanal tuşları.
1- Kumanda nemleniyor,tuşun altındaki siyah iletken yapışık kalıyor.
2-Kumandanın ses ve kanal tuşlarının içi kir biriktiriyor,nem de alınca tuş basılı kalıyor
3-Kumandayı naylona sarıyorlar,aynı sebepten tuşlar yapışık kalıyor.
Eskisini güzelce sök,tuşları ve plaketi kolonyalı pamuk ile iyice temizleyip tekrar monte yap kullan,nasılsa yeni bir kumanda almışsın :ok
Karaman'da hiç nem yok üstad, zaten servis açtı basma kauçuk kısmında değil basma plakasında sorun var dedi

IMG_20220621_111600.jpg

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt