Oled siparişimi iptal ettim Neo Qled aldım değdi mi sizce?

T Çevrimdışı

televolehahaha

Yeni Üye
31 May 2023
3
54
55 inç Philips Oled almıştım 7k indirimle 27200 liraya gelmişti model bu 55oled707

oled yanma mevzusu beni sitrese soktu o nedenle güzel fiyata almama rağmen gidip Samsung Neo Qled aldım 42000 liraya :(

aradaki 15k fiyata değermi bilmem hem ekran 55 den 65 e çıktı hemde miniled oldu kafam rahat edecek ekran yanma sorunu kalktı ortadan ama mağazada oled olanı çok beğenmiştim ekranı efsaneydi

oled yanma mevzusu beni mahfetti kimileri oled illaki yanacak diyor kimileride yanma mevzusu bitti artık diyor!

neyse 42k az para değil bunun yerine ne alınabilirdi? bu tv nin bilinen sorunu varmı? inş mutlu eder ps5 tv netflix aktif kullanılacak.

bu arada 65qn85b ve 65qn85c arasında 4k fark vardı biri 2022 biri 2023 model 4k daha vermeye gerek görmedim özellikleri aynı görünüyor.

A Çevrimdışı

aeronics 

Süper Üye
15 Kas 2020
581
44
"OLED yanığı bitti" diyenler ya firmanın satış temsilcisidir ya da firma güzellemesi yapandır.
Her teknolojinin artıları olduğu gibi eksileri de mevcut. OLED'lerin görüntü kalitesi gerçekten muazzam ve hatta son kullanıcı ürünlerinde en iyisidir. Ancak buna karşı da ömür ve parlaklık da zayıf noktası.
Yurtdışında fiyatlar ve insanların alım gücüne bağlı olarak 3 yılda bir televizyonu değiştirmek adama problem yaratmıyorsa ve yanık oluşma durumu dördüncü yılda oluşuyorsa "yanık problemi bitti" dersiniz ama bu ülkemiz şartlarına uygun bir söylem olmayacaktır şu an için.

Samurai Çevrimiçi

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,290
39
Oled yanma mevzusu bittiği falan yok, onları söyleyen ya doğru konuşmuyor ya da yanlış bilgi veriyor. En iyi görüntüyü Oled verir, siyahlar muhteşemdir bu bir gerçek ama parlaklık konusunda zayıflar çünkü yanma riskinden dolayı parlaklığı sınırlayıcı yazılım kullanıyorlar.
OLED_707_2022.jpg

QN85B'nin bilinen bir sorunu yok, IPS panel olarak piyasadaki en iyi televizyonlardan biri hatta bana göre en iyisi. Her fald panel tv gibi biraz çiçeklenme yapıyor, yapmayan bir tv de yok. QN90B olsa daha da iyi olurdu ama QN85B'nin de renkleri daha canlı. Hayırlı olsun.

T Çevrimdışı

televolehahaha

Yeni Üye
31 May 2023
3
54
QE65QN90C yi sadece 3000 tl farkla buldum ve amazon siparişimi QE65QN85B yi iptal ettim hemen para iadesi yaptılar bende QE65QN90C aldım 42 bin tl verdik madem 3 bin daha verip hem 2023 model hemde va panelli üst seriden almış oldum.

tek kafama takılan satıcı firma mediamarkt teknosa vatan yada amazon.comtr değilde yerel bir satıcı araştırma yaptım samsung yetkili bayisi çıktı tv piyasaya gireli 1 ay olmuş teşhir değildir heralde 2 yıl samsung türkiye garantili yazıyor sorun olmaz sanırım.

QN90B olsa daha da iyi olurdu ama QN85B'nin de renkleri daha canlı. Hayırlı olsun.
QN90C için ne dersiniz?

Samurai Çevrimiçi

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,290
39
QE65QN90C yi sadece 3000 tl farkla buldum ve amazon siparişimi QE65QN85B yi iptal ettim hemen para iadesi yaptılar bende QE65QN90C aldım 42 bin tl verdik madem 3 bin daha verip hem 2023 model hemde va panelli üst seriden almış oldum.

tek kafama takılan satıcı firma mediamarkt teknosa vatan yada amazon.comtr değilde yerel bir satıcı araştırma yaptım samsung yetkili bayisi çıktı tv piyasaya gireli 1 ay olmuş teşhir değildir heralde 2 yıl samsung türkiye garantili yazıyor sorun olmaz sanırım.

QN90C için ne dersiniz?
TV geldiğinde servis menüye girip teşhir mi değil mi diye kontrol edebilirsiniz, teşhir olduğunu sanmıyorum.

Yeni model olan QN90C'de daha az renk saçılması olduğu, gökkuşağı efekti sorununun çözüldüğü ve oyun modunda daha başarılı resim sunduğu söyleniyor.
Şurada çok güzel bir karşılaştırılması yapılmış, özellikle blooming denilen parlak nesnelerin etrafındaki saçılmayı çok azaltmışlar. Gerçi buradaki 90C ADS panel ama olsun.

Son düzenleme:
turkomans Çevrimdışı

turkomans 

Aktif Üye
8 Ara 2019
148
31
TV kanalı seyrediyorsan OLED almayacaksın 2x2=4 kadar kesin bir şey bu. AMA ben gittim OLED aldım. Hiç TV kanalı seyretmiyorum. Parlaklığına SDR 500 nit, HDR 800 nit diyorlar az diyorlar umrumda değil çünkü ben parlaklığı %30’da kullanıyorum. Böylece panelin ömründen de tasarruf etmiş oluyorum. Son dönem LG EVO oled paneller 1000 nit’i geçiyormuş, gerek yok benim için parlaklığa. Yanık olmasını beklemiyorum ama bakıp göreceğiz tabi. 7 ay oldu daha.

IMG_6521.jpg

Samurai Çevrimiçi

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,290
39
TV kanalı seyrediyorsan OLED almayacaksın 2x2=4 kadar kesin bir şey bu. AMA ben gittim OLED aldım. Hiç TV kanalı seyretmiyorum. Parlaklığına SDR 500 nit, HDR 800 nit diyorlar az diyorlar umrumda değil çünkü ben parlaklığı %30’da kullanıyorum. Böylece panelin ömründen de tasarruf etmiş oluyorum. Son dönem LG EVO oled paneller 1000 nit’i geçiyormuş, gerek yok benim için parlaklığa. Yanık olmasını beklemiyorum ama bakıp göreceğiz tabi. 7 ay oldu daha.

IMG_6521.jpg
Hocam, bahsettiğiniz parlaklık değerleri hiç de az değil, Oled için çok çok iyi. Sorun şurada, bu değerleri uzun süre devam ettiremiyorlar, 1-2 dakika sonra 150 nit civarına düşüyor, HDR için konuşuyorum.

Televizyon kanalı izlemiyorsanız en iyi tercihi yapmışsınız, sadece film dizi izliyorsanız uzun süre sorunsuz kullanırsınız. Oled panel için risk yaratan etmen statik görüntü, kanal logosu falan olmayacağı için öyle bir sorununuz yok.

Bütçe müsaitse evde 2 tv olacak, günlük kullanım için normal led, film izlemek için de Oled. Filmci adam için Oled en iyi tercih.

turkomans Çevrimdışı

turkomans 

Aktif Üye
8 Ara 2019
148
31
Hocam, bahsettiğiniz parlaklık değerleri hiç de az değil, Oled için çok çok iyi. Sorun şurada, bu değerleri uzun süre devam ettiremiyorlar, 1-2 dakika sonra 150 nit civarına düşüyor, HDR için konuşuyorum.

Televizyon kanalı izlemiyorsanız en iyi tercihi yapmışsınız, sadece film dizi izliyorsanız uzun süre sorunsuz kullanırsınız. Oled panel için risk yaratan etmen statik görüntü, kanal logosu falan olmayacağı için öyle bir sorununuz yok.

Bütçe müsaitse evde 2 tv olacak, günlük kullanım için normal led, film izlemek için de Oled. Filmci adam için Oled en iyi tercih.

Hocam bakar mısın Dolby Vision ile OLED birleşince kendini filmin içinde hissediyorsun yok böyle bir şey gerçekten.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri