Odam için müzik sistemi önerisi

M Çevrimdışı

Metten

Yeni Üye
10 May 2020
5
38
Merhabalar. Çatı katı 9 m[SUP]2[/SUP] odam için ilk öncelik telefon ve laptopa bağlayarak kaliteli müzik dinleyebileceğim 2. Öncelikde netflix ve dmart dan lcd tv aracılığla kaliteli ses alabileceğim ses sistemi tavsiyenize ihtiyacım var. Bütçem max.1500-2000 tl kadar. Boşa para vermek istemiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Açıkçası virüs olmasa gidip ikinci el bakın derdim.
Stereo güzel bir amfi ve hoparlör çifti ile güzelce müzik dinlerdiniz.
Aktif monitör veya raf tipi hoparlörler size göre olabilir sanki.
Tabi bu döviz kuru ile 1500-2000'e bir şey bulunabilir mi bilmiyorum.
Siz hangi şehirdeydiniz?

M Çevrimdışı

Metten

Yeni Üye
10 May 2020
5
38
Açıkçası virüs olmasa gidip ikinci el bakın derdim.
Stereo güzel bir amfi ve hoparlör çifti ile güzelce müzik dinlerdiniz.
Aktif monitör veya raf tipi hoparlörler size göre olabilir sanki.
Tabi bu döviz kuru ile 1500-2000'e bir şey bulunabilir mi bilmiyorum.
Siz hangi şehirdeydiniz?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Kocaelinde yaşıyorum.ses sistemlerinde çok bilgim olmadığından logitech z-607 ile z-906 arasında kalmıştım.film ve oyunlarda iyi fakat müzikte kötü olduğu yorumlarıyla karşılaşınca vazgeçtim.isteğim müzik dinlerken kendimi konserde hissetmek.sennhaiser kulaklıkla dinlediğim müziğe yakın sesleri duymak.oyun oynamam.filmleride keyif veren bir sesle dinlersem tadından yenmez.

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

Kocaelinde yaşıyorum.ses sistemlerinde çok bilgim olmadığından logitech z-607 ile z-906 arasında kalmıştım.film ve oyunlarda iyi fakat müzikte kötü olduğu yorumlarıyla karşılaşınca vazgeçtim.isteğim müzik dinlerken kendimi konserde hissetmek.sennhaiser kulaklıkla dinlediğim müziğe yakın sesleri duymak.oyun oynamam.filmleride keyif veren bir sesle dinlersem tadından yenmez.

Şimdi iş hem film hem müzik olunca değişiyor.
Film için 5.1 güzel olur fakat müzik söz konusu olduğunda, bir de detay istediğinizde, o uydu hoparlörler o performansı veremez maalesef.

Tavsiyem A/V Receiver'ı olan ikinci el bir sistem toplamanız.
Ön sol ve ön sağ hoparlörü müzik için elverişli bir raf tipi & kule tipi hoparlörden seçerseniz hem müzik hem film işini aradan çıkartmış olursunuz.
Tabi bakacağınız AVR'nin Stereo (yani ön sol ve ön sağ çıkış) performansı da önemli tabi ama bu bütçe aralığında o fazla dikkat edebileceğiniz bir şey değil.

Şimdi burada bir dönüm noktası var diyebilir miyiz?
Film ayda yılda bir izlerim, o yüzden 5.1'den vazgeçebilirim diyebilir misiniz?
Diyemezseniz eğer 5.1 sistem bakmanız lazım.
Ama yok filmleri Stereo (2 kanal) izlesem de olur diyorsanız Stereo sistem bakacaksınız derim.

Yakın zamanda bir forum üyemiz AVR sistem almıştı ikinci el. O belki size yardımcı olabilir.
Ben şu iyidir şu kötüdür gibi bir yorumda bulunamam, çünkü ürün modellerine dair bir tecrübem yok.
Sadece böyle teknik tavsiyeler verebilirim.

Şu linkte üyemiz 2200'e sistem almış, ona bir danışın isterseniz;

İşin içinde detay istediğiniz için hoparlörler önemli onu da belirteyim ayrıca.
Amfinin de önemi mevcut tabi ama iş hoparlörde bitiyor o kesin.
Hoparlör kötü olduktan sonra amfi iyi olsa da sonuç hoparlörün potansiyeli kadar oluyor bence.

Kullandığınız Sennheiser kulaklığın modeli neydi acaba?

F Çevrimdışı

filibe

Aktif Üye
26 May 2018
90
58
Selam,nacizane bi tavsiye: 9 m2 bir oda için size çok tefferuata gerek yok diye düşünüyorum.Bence size soundbar yeterli olur fazlasıyla.Küçük bir yönlendirme isterseniz :
LG SL5Y veya Samsung HW-R650,bütçeyi biraz aşarsanız Harman Kardon SB20

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Selam,nacizane bi tavsiye: 9 m2 bir oda için size çok tefferuata gerek yok diye düşünüyorum.Bence size soundbar yeterli olur fazlasıyla.Küçük bir yönlendirme isterseniz :
Söylediğiniz modelleri pek incelemedim ama 3.1 olması nedeniyle Samsung daha mantıklı duruyor. Harman Kardon'da endişe ettiğim şey Bluetooth 3 sürümü kullanılmış olması. Genelde soundbar sistemlere karşı önyargılıyımdır, ciddi firmaların ciddi modelleri dışında bana hep pazarlama stratejisi gibi gelir.

M Çevrimdışı

Metten

Yeni Üye
10 May 2020
5
38
M Metten,
Şimdi iş hem film hem müzik olunca değişiyor.
Film için 5.1 güzel olur fakat müzik söz konusu olduğunda, bir de detay istediğinizde, o uydu hoparlörler o performansı veremez maalesef.

Tavsiyem A/V Receiver'ı olan ikinci el bir sistem toplamanız.
Ön sol ve ön sağ hoparlörü müzik için elverişli bir raf tipi & kule tipi hoparlörden seçerseniz hem müzik hem film işini aradan çıkartmış olursunuz.
Tabi bakacağınız AVR'nin Stereo (yani ön sol ve ön sağ çıkış) performansı da önemli tabi ama bu bütçe aralığında o fazla dikkat edebileceğiniz bir şey değil.

Şimdi burada bir dönüm noktası var diyebilir miyiz?
Film ayda yılda bir izlerim, o yüzden 5.1'den vazgeçebilirim diyebilir misiniz?
Diyemezseniz eğer 5.1 sistem bakmanız lazım.
Ama yok filmleri Stereo (2 kanal) izlesem de olur diyorsanız Stereo sistem bakacaksınız derim.

Yakın zamanda bir forum üyemiz AVR sistem almıştı ikinci el. O belki size yardımcı olabilir.
Ben şu iyidir şu kötüdür gibi bir yorumda bulunamam, çünkü ürün modellerine dair bir tecrübem yok.
Sadece böyle teknik tavsiyeler verebilirim.

Şu linkte üyemiz 2200'e sistem almış, ona bir danışın isterseniz;

İşin içinde detay istediğiniz için hoparlörler önemli onu da belirteyim ayrıca.
Amfinin de önemi mevcut tabi ama iş hoparlörde bitiyor o kesin.
Hoparlör kötü olduktan sonra amfi iyi olsa da sonuç hoparlörün potansiyeli kadar oluyor bence.

Kullandığınız Sennheiser kulaklığın modeli neydi acaba?
Yorum ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.sennheiser hd 300 kullanıyorum.bu durumda ya iyi bir bluetooth kulaküstü alıcam ya da bütçeyi aşıp hazır 2. El bulduğum 5.1 avr harman kardonu alıp geçicem.biraz daha bilgilenmeliyim.

Ömrümün sonuna kadar küçük bir odada yaşamayı düşünmüyorum?ileriki zamanlarda geniş bir salona da taşıyabilirim.bir kere alayım film ve müzik keyfini bozulana kadar yaşayayım istiyorum.bütçeyi biraz daha aşabilirim ses sisteminin değmesine bağlı.

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

Metten

Yeni Üye
10 May 2020
5
38
M Metten,

Yorum ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim.sennheiser hd 300 kullanıyorum.bu durumda ya iyi bir bluetooth kulaküstü alıcam ya da bütçeyi aşıp hazır 2. El bulduğum 5.1 avr harman kardonu alıp geçicem.biraz daha bilgilenmeliyim.

Ömrümün sonuna kadar küçük bir odada yaşamayı düşünmüyorum?ileriki zamanlarda geniş bir salona da taşıyabilirim.bir kere alayım film ve müzik keyfini bozulana kadar yaşayayım istiyorum.bütçeyi biraz daha aşabilirim ses sisteminin değmesine bağlı.
Rica etsem linkteki 2. El ürün hakkında fikir verebilir misiniz? böyle bir sistem kaliteli müzik ve film ikilisinde de ses olarak yeterli mi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Rica etsem linkteki 2. El ürün hakkında fikir verebilir misiniz? böyle bir sistem kaliteli müzik ve film ikilisinde de ses olarak yeterli mi

Bende de HD400S var, açıkçası Logitech ile detay alabilme ihtimaliniz bence yok.
Çünkü en başta Z906'da tiz sürücü (Tweeter) yok.
Z906'yı detaylı inceleme şansım olmadı ama uydu hoparlörleri de öyle full range (tam aralıklı) değildir diye düşünüyorum.

Açıkçası sıfır Z906 almak yerine o Harman/Kardon seti almanı daha isabetli olur.
Hem desteklediği teknoloji hem de ses anlamında daha detaylı olabilir Z906'dan.

Z906'nın sıfırına o paralar asla verilmez.
Z906 ve Z5500'ün ikinci el piyasası ülkemizde balon maalesef.

O Harman Kardon için biraz daha pazarlık yaparsanız iyi olur.
Bunun dışında test etmeden de almayın derim.
Sürücülerde hasar var mı kontrol edin derim. (Özellikle subwoofer.)

Bence biraz daha araştırmaya devam edin derim.
Kule tipi hoparlör denk getirebilirseniz güzel olur. (Pioneer alan arkadaş gibi.)

Bir de televizyonunuz 4K ise eğer, Harman Kardon AVR 4K video sinyalini desteklemiyor olabilir.
HDMI 1.4A ve 3D destekliyor ama 4K video sinyali alıp gönderebiliyor mu onu bilmiyorum.

DTS Master Audio ve DTS HD destekliyor.
Dolby TrueHD destekliyor.
Ses konusunda sıkıntı olmaz ama 4K video sinyalini TV'ye aktarabilir mi bilmiyorum.
1.4a sadece 4K 30 Hertz video sinyali taşıyabiliyor anladığım kadarıyla.

Kule tipi hoparlör veya raf tipi bakmanızı istememdeki amaç daha doygun bir ses alabilmeniz.
Bu Harman Kardon'un uyduları tok ses verir mi emin değilim.
Detay verecektir elbet ama doygun olur mu ondan emin değilim.
4K video sinyali ve doygunluk dışında size bir sıkıntısı çıkmaz o setin. (Tahminim.)
TV'niz Full HD ise 4K video sinyalinin bir önemi olmayacak zaten.
Geriye sadece test etmeniz kalır.

İmkan varsa bir gidip test edin Harman Kardon seti, beğenirseniz pazarlık yaparsa alıp kullanın.
İleride bütçe olduğunda daha iyi sistemlere geçersiniz.
Bu ses işi bir hastalık maalesef. :kiskis

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
Umut Barış Umut Barış bende Philips HTS3164 var, evlenirken bilinçsizce aldığım bir sistem. Sence bu sistem nasıldır? Bir türlü jcv tv'ye bağlayıp bangır bangır bir film izleyemedim. Arada radyo açıp dinliyorum. 10 yılda birkez son ses açtım oda 23 Nisan akşamı İstiklal marşından sonra 10. Yıl marşını açtım tüm sokak beraber söyledik ? siradan bir ürün mü yoksa elimde bir cevher varda kıymetini mi bilmiyorum?:krotey

M Çevrimdışı

Metten

Yeni Üye
10 May 2020
5
38
Bende de HD400S var, açıkçası Logitech ile detay alabilme ihtimaliniz bence yok.
Çünkü en başta Z906'da tiz sürücü (Tweeter) yok.
Z906'yı detaylı inceleme şansım olmadı ama uydu hoparlörleri de öyle full range (tam aralıklı) değildir diye düşünüyorum.

Açıkçası sıfır Z906 almak yerine o Harman/Kardon seti almanı daha isabetli olur.
Hem desteklediği teknoloji hem de ses anlamında daha detaylı olabilir Z906'dan.

Z906'nın sıfırına o paralar asla verilmez.
Z906 ve Z5500'ün ikinci el piyasası ülkemizde balon maalesef.

O Harman Kardon için biraz daha pazarlık yaparsanız iyi olur.
Bunun dışında test etmeden de almayın derim.
Sürücülerde hasar var mı kontrol edin derim. (Özellikle subwoofer.)

Bence biraz daha araştırmaya devam edin derim.
Kule tipi hoparlör denk getirebilirseniz güzel olur. (Pioneer alan arkadaş gibi.)

Bir de televizyonunuz 4K ise eğer, Harman Kardon AVR 4K video sinyalini desteklemiyor olabilir.
HDMI 1.4A ve 3D destekliyor ama 4K video sinyali alıp gönderebiliyor mu onu bilmiyorum.

DTS Master Audio ve DTS HD destekliyor.
Dolby TrueHD destekliyor.
Ses konusunda sıkıntı olmaz ama 4K video sinyalini TV'ye aktarabilir mi bilmiyorum.
1.4a sadece 4K 30 Hertz video sinyali taşıyabiliyor anladığım kadarıyla.

Kule tipi hoparlör veya raf tipi bakmanızı istememdeki amaç daha doygun bir ses alabilmeniz.
Bu Harman Kardon'un uyduları tok ses verir mi emin değilim.
Detay verecektir elbet ama doygun olur mu ondan emin değilim.
4K video sinyali ve doygunluk dışında size bir sıkıntısı çıkmaz o setin. (Tahminim.)
TV'niz Full HD ise 4K video sinyalinin bir önemi olmayacak zaten.
Geriye sadece test etmeniz kalır.

İmkan varsa bir gidip test edin Harman Kardon seti, beğenirseniz pazarlık yaparsa alıp kullanın.
İleride bütçe olduğunda daha iyi sistemlere geçersiniz.
Bu ses işi bir hastalık maalesef. :kiskis
kesinlikle test etmeden almam.H/K sistem 7.1 e kadar destekliyor anladığım kadarıyla.düşüncem daha büyük bir mt 2 ye geçtiğimde 2 kule hoparlör ile desteklemek iyi olur diye düşünüyorum.4K desteğini sorucam satıcıya.aslında ürün 10 yıl önceki teknoloji ama eğer sesi düşük ses seviyesinde bile net ve dengeli vermeyi başarırsa gülümsememle selamlarım?yorumlarınız yol gösterici minnettarım size

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
kesinlikle test etmeden almam.H/K sistem 7.1 e kadar destekliyor anladığım kadarıyla.düşüncem daha büyük bir mt 2 ye geçtiğimde 2 kule hoparlör ile desteklemek iyi olur diye düşünüyorum.4K desteğini sorucam satıcıya.aslında ürün 10 yıl önceki teknoloji ama eğer sesi düşük ses seviyesinde bile net ve dengeli vermeyi başarırsa gülümsememle selamlarım?yorumlarınız yol gösterici minnettarım size

Rica ederim. İnternetten Dolby, DTS demo indirin, film atın gidip bakın sisteme.
Onun dışında dizüstü bilgisayarınız veya medya oynatıcınız varsa götürün, FLAC veya DTS albüm dinleyin.
Tatmin ederse, bingo! :kiskis

F Çevrimdışı

filibe

Aktif Üye
26 May 2018
90
58
Kardeş sen çok kararsızsın ama,bi karar ver.1500-2000 tl yazmışsın,bende ona göre tavsiye verdim sana.Sonra bende Sennheiser 300 var diyorsun.O zaman net ve kulağa hoş müzik ve film dinlemek istiyorsan bunu al- Sennheiser Ambeo Soundbar SK-508682.Ben Bose soundbar 500 kullanıyorum ve bana gayet yeterli.Neyse kararı sen ver.Ama fikir verme babında birgün buyur gel birgün misafirim ol ve test et.Bende İzmit teyim.

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Umut Barış Umut Barış bende Philips HTS3164 var, evlenirken bilinçsizce aldığım bir sistem. Sence bu sistem nasıldır? Bir türlü jcv tv'ye bağlayıp bangır bangır bir film izleyemedim. Arada radyo açıp dinliyorum. 10 yılda birkez son ses açtım oda 23 Nisan akşamı İstiklal marşından sonra 10. Yıl marşını açtım tüm sokak beraber söyledik ? siradan bir ürün mü yoksa elimde bir cevher varda kıymetini mi bilmiyorum?:krotey

Sesini bilmem, sizi memnun ediyorsa sıkıntı yok.
Ses bağlantısını yapmanın üç yolu var;

1) İki ucu 3.5 mm dişi stereo ses kablosu alıp bir ucunu TV'nin kulaklık çıkışına, diğer ucunu da cihazın önündeki MP3 Link girişine takın.
Sonra kumandadan AUX (MP3 Link) tuşuna arka arkaya basın. (Cihazın ekranında "MP3 Link yazana kadar")

2) Cihazın Scart çıkışından TV'nin SCART girişine bir SCART kablosu takın.
Sonra yine kumandadan AUX(MP3 Link) tuşuna arka arkaya basıp "SCART IN" seçeneğini seçin.

3) Bir ucu dişi RCA diğer ucu dişi 3.5 mm stereo kablo alıp, cihazın arkasındaki Audio IN yazan yere kırmızı beyaz RCA jakları takın. TV'nin kulaklık çıkışına da 3.5 mm olan tarafı takın. Yine AUX(MP3 Link) tuşuna basın. (Ön panelde "AUX" yazana kadar.)

TV'nin arka veya yan tarafında kulaklık çıkışı var mı bir bakın derim.
Ya da kırmızı beyaz renklerde Line Out yazan bir çıkış.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt