Novacom Spybox S11 kanal bulamama sorunu çözümü :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Geçenlerde yeğenim aradı,"enişte bu kanal bulmuyor" dedi.Haydaaaa,nasıl olur (onda 16lı diseqc var,16 çanak yani :) )
Uzaktan telefon ile "şöyle yap, böyle yap,şunu yap" diye emirler verdim ama cihaz verdiğim emirleri dinlemedi tabii :haha1
Bu gün bize geldiler,gelirken de S11 getirdiler,ama ne yaptıysak nafile ,"yok,ben kanal bulmam bana ne" modunda cihaz,reset-meset hak getire.Ben de de motorlu çanak var ,ilkere "ver şunu balkondan aşağı atayım" dedim :) Sonra aklıma benim kanal listemi alıp onun cihaza aktarmak geldi "nasılsa hemen hemen aynı dereceleri izliyoruz,atayım sana listemi izle bari" dedim.Bende bir tek 30W hispasat yok, çanağın önüne karşı apartman geliyor,diğer 3 uyduyu merkezi sistem ile alıyorum,yani motor+merkezi sistem :)
Tamam enişte dedi,ve bizim cihazdan alıp ilkerin cihaza attım,bütün kanallar geldi,sonra "dur bakayım bir daha aratayım kanal dedim ve trt kanal frekansını arattım ve biz şok.Aradı ve 6 kanal buldum dedi kaydetti.
Tekrar reset atıp kendi orjinal listesini geri yükledim,yine kanal bulamadı,%93 te takılıp kalıyor.Tekrar benim listeyi attım ,kanal arattım bu kez buldu ve kaydetti.
Yani kısaca eğer böyle bir sorun yaşarsanız farklı cihazdan kanal listesi alıp usb ile yükleyin ,başarı şansınız %99 ,tamamen rastlantı sonucu bulunmuştur :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri