Notebook Soğutucu Tavsiyesi

ERSAN.NET Çevrimdışı

ERSAN.NET 

Aktif Üye
19 Haz 2019
179
41
Notebook soğutucusu almak istiyorum, acilen tavsiyelerinizi belirtirmisiniz?
Bu alttan soğutmamı yoksa sol tarafta yeni nesil dedikleri olay var birisi küçük bir cihaz diğerisi altında çift fanı var. Kimler kullanıyor?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Sota Sota index almadan konu başlığını düzeltirmisin :) klavyem bozuk ondan yanlış yazdım

Moderatör tarafında düzenlendi:
BramStoker Çevrimdışı

BramStoker

Aktif Üye
8 Eki 2018
120
38
Temelde hepsi sadece görüntü, çok efektif birşey bekleme... Ben ucuzundan kullanıyorum, belki ondandır, ama ufak bir araştırma yapmıştım, pahalı olanlar güçlü fanları oluyor, uzun süreli kullanımda sesten baş ağrıtıyor...
Ucuz olanlar genelde sessiz ama kendini soğutuyor... :)
Ben Hadron almıştım, Ledli, 4 fanlı, üflemesi ehh, sesi çok değil, ısı olarak, masaya koyduğunda falan alttan hava almadığı için bir süre sonra çok ısınıyor, fakat bunların yükseltisi sayesinde masadan bi 15 - 20 santim yüksekte kalıyor ve hafif hava üflemesiyle stabil çalıştırıyor.

Tavsiye olarak, sessiz, demir aksanlı (komple plastik olanların diş kısmı çabuk kırılıyor), kademe ayarlı olan tiplere bak...

Vakumluları hiç denemedim, bir fikrim yok o konuda...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bütçe varsa işi soğutma olan firmalara bakın. Zalman, Thermaltake, Cooler Master gibi.
Ben genelde gereksiz gördüğüm için ilgilenmedim bu ürünlerle hiç.
Masa üstünde kullanmamın da payı bolca mevcut tabi.

ERSAN.NET Çevrimdışı

ERSAN.NET 

Aktif Üye
19 Haz 2019
179
41
valla diye birşey buldum aldım. notebook yanıyor tuşlara basamıyorum. tuşlar yerinden çıkıyor a tuşu yok öyle düşün sıcaktan tuşları atmaya başladı :)

S Çevrimdışı

SHADOW

Federal
Aktif Üye
8 Eyl 2018
75
Temelde hepsi sadece görüntü, çok efektif birşey bekleme... Ben ucuzundan kullanıyorum, belki ondandır, ama ufak bir araştırma yapmıştım, pahalı olanlar güçlü fanları oluyor, uzun süreli kullanımda sesten baş ağrıtıyor...
Ucuz olanlar genelde sessiz ama kendini soğutuyor... :)
Ben Hadron almıştım, Ledli, 4 fanlı, üflemesi ehh, sesi çok değil, ısı olarak, masaya koyduğunda falan alttan hava almadığı için bir süre sonra çok ısınıyor, fakat bunların yükseltisi sayesinde masadan bi 15 - 20 santim yüksekte kalıyor ve hafif hava üflemesiyle stabil çalıştırıyor.

Tavsiye olarak, sessiz, demir aksanlı (komple plastik olanların diş kısmı çabuk kırılıyor), kademe ayarlı olan tiplere bak...

Vakumluları hiç denemedim, bir fikrim yok o konuda...
ben de ucuzlarından kullanıyorum, bimden almıştım 10 liraya bi aralar.
benimki hem bi uğultu yapıyo hem de dediğin gibi kendini soğutuyo galiba :kiskis

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
ise yarar yöntemler

22e25d7c4d2782997c93d08d7f54cca3.jpg

egg-carton-laptop-cooler-life-hack.jpg

:hihi

bunlardan alip akadasa yollamistim performans padlere göre daha iyi ama cok ses yapiyor
Ice-Troll-III-Gaming-Laptop-Notebook-Cooling-Pad-Mute-Air-Extracting-Cooling-Fan-Turbo-Heat-Radiator.jpg

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
IMG-20190511-WA0004.jpg

Şöyle bir fan aldım. Elektrik panosu fanı. 220v ile çalışıyor. Erinmesem altına bi stand yapıcam da kısmet olmadı. Baya iyi soğutuyor gibi. 50w gücünde.

ERSAN.NET Çevrimdışı

ERSAN.NET 

Aktif Üye
19 Haz 2019
179
41
Notebook ne yapsin ( 40tane uygulama ayni anda calisiyor :hihi )
valla aldım ya :) kargoya verilmiş baya janjanlı birşeye benziyor şuan ayasda hava durdu. Gece poyraz esecek :) bu arada festivale iyiki gelmedin yokmuş :) fake e geldik kanka :) tabi ortamı söylemeyim sana losangeles yumurtalık olmuşuz :)

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Ben eski notebook' un altına havya ile küçük delikler açtım.. ısı en çok 55 derece.. altına kumandalı 12 lik fan da koydum .. gerektiğinde manuel çalıştırıyorum ama gerek kalmıyor.. Eskiden notebook 105 leri geçiyordu.. Deli gibi fan sesinden de kurtulmuş oldum.. Çalıştığı bile belli değil..

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt