Nordmende NM65350 65" Karanlık sahnelerde parlama kararma problemi

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Ben de bundan 1 veya 2 sene önce Sunny'nin 55 inç bir televizyonuna bakmıştım tesadüf eseri.
CSOT vb bir paneli vardı muhtemelen, bana güzel gelmişti. (Kötünün iyisi tabi ama daha kötüleri de var sonuçta.)

2000-2500 lira fiyatı vardı o dönem yanılmıyorsam. Şimdi onlar bile uçmuştur.
Herşey aldı başını gidiyor. En uygun yıllar 2011-2013 yılları arasıydı. Ev araba herşey uygundu. Şimdi ise herşeyin giriş seviyesini dahi alamıyoruz.

P Çevrimdışı

PubA28

Yeni Üye
20 Ağu 2021
11
46
Tekrardan merhaba, İşlerimden dolayı güncelleme yapamadım..

Bugün tv yi tekrar inceledim:
Normal youtube / smart youtube / youbu vanced
Dreamstar a5 4k android uydu alıcısı
Laptop

hepsinde aynı problem! Bazen hiç bir sorun yokmuş gıbı giderken belli sürelerde tekrar başlıyor. Menüde (sistemin vermiş olduğu ölçüde) çeşitli ayarlar denedim. Arka ışık kontrast falan nafile...

TV yi Hepsıburadan da bir satıcıdan aldım 16.08. geldi ve kurulumu 17.08 servisten yapıldı. İlk defa böyle bir sıkıntıyla karşılaşıyorum :(
- İade değil de değişim talep etsem?
- Gelen ürün de aynı sorun var ise iade etsem?
Nasıl bir yol izlemeliyim? haklarım nedir bu durumda? Değisimi Servis mi yapacak? Sitedeki satıcıya mı iade edeceğim? offfff

Telefon ile çekmeye çalıştım tabii pek kaliteli olmadı ve ekran dalgalanma yapıyor gibi ama videodaki siyah giysilere bakınca belirli bölümlerde belli oluyor. Canlı gözle daha da rahatsız edici.

Saniyeler: 17-25 / 1:04-1:15 / 1:57 den sonrasında.. VİDEO şifre istiyormuş: 1234
EDİT: youtube gibi burası da sorun yapmış video açılmıyor....

Son düzenleme:
P Çevrimdışı

PubA28

Yeni Üye
20 Ağu 2021
11
46
İade etmek isteyin, iade kabul etmiyorsa tüketici hakem heyetine verin, karar çıkana kadar da kullanın TV'yi.
Hepsıburada da iade seçeneğine girince ürünü ya belirtilen kargo şirketine teslim etmem ve ya evden aldırmayı seçebiliyorum. Yani TV bende kalmıyor gibi.. Servis bir de kurulum yaptı, yanında gelen kitapcıkta adım soyadım adres gibi bilgileri ve garanti başlangıcını falan işledi imzaladı.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Hepsıburada da iade seçeneğine girince ürünü ya belirtilen kargo şirketine teslim etmem ve ya evden aldırmayı seçebiliyorum. Yani TV bende kalmıyor gibi.. Servis bir de yanında gelen kitapcıkta adım soyadım adres gibi bilgileri ve garanti başlangıcını falan işledi imzaladı.
Kurulum yapınca garanti başlaması normal.
Siz iade için Hepsiburada üzerinden gerekli başvuruyu yapın sonra kargoyu verin.
İade kabul edilmezse tüketici hakem heyetinde hakkınızı ararsınız.

İade'den kastım ücret iadesi.
Bence bu markaya bir daha bulaşmayın.

P Çevrimdışı

PubA28

Yeni Üye
20 Ağu 2021
11
46
Telefon ile çekmeye çalıştım tabii pek kaliteli olmadı ve ekran dalgalanma yapıyor gibi ama videodaki siyah giysilere bakınca belirli bölümlerde belli oluyor. Canlı gözle daha da rahatsız edici.

Saniyeler: 17-25 / 1:04-1:15 / 1:57 den sonrasında..

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623

Saniyeler: 17-25 / 1:04-1:15 / 1:57 den sonrasında..

Anladım. TV'deki tüm ayarları kurcaladığınıza gerçekten eminseniz satıcı veya servis ile görüşün.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
İşlemleri hemen başlat ,elinde bir kaç film mutlaka olsun,en iyi zamanlama ile çek filmleri ki net anlaşılsın olay ,hatta yapabilirsen farklı bir model-marka tv ile de çek ki karşılaştırma yapılsın :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Bahsi geçen durumu bana test amaçlı yollanan tv de tespit etmiştim ama bendeki kontrol altındaydı yani o dcm miydi neyi o ayarı kapatınca deaktif oluyordu.
Hatta yalan değil yani önce amacını tam olarak anlayamayınca Yakup Bey aracılığı ile teknikten bilgi istemiştim.
Oto dimming diye düşünün işte, karanlık sahnelerde ışık yoğunluğu rahatsız etmesin amaçlı düşünülmüş olsa da isteneni veremediği için ben kapatmıştım.
Yani bu durumda sizin iade dışında çıkış yolunuz yok gibi.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Bahsi geçen durumu bana test amaçlı yollanan tv de tespit etmiştim ama bendeki kontrol altındaydı yani o dcm miydi neyi o ayarı kapatınca deaktif oluyordu.
Hatta yalan değil yani önce amacını tam olarak anlayamayınca Yakup Bey aracılığı ile teknikten bilgi istemiştim.
Oto dimming diye düşünün işte, karanlık sahnelerde ışık yoğunluğu rahatsız etmesin amaçlı düşünülmüş olsa da isteneni veremediği için ben kapatmıştım.
Yani bu durumda sizin iade dışında çıkış yolunuz yok gibi.
Bu "servis menü" ile yapılabilrmi acaba ,hatta sevis menüye giriliyormu demek daha doğru olur da ... :)

Geri
Üst Alt