Nordmende NM65350 65" Karanlık sahnelerde parlama kararma problemi

P Çevrimdışı

PubA28

Yeni Üye
20 Ağu 2021
11
46
Kontrastı düşür ,renk 30 yap mesela,netlik 25 getir,bu ayarlar ile oynaman lazım biraz,50 standart ayar zaten.
yok değişmiyor.... ayarlaı düşürdükçe de resim kalitesi vesat.. hiç izlemeyim daha iyi gibi ;)
Sanki aydınlatma geride kalıyor yanı resime yetişemiyor. Iade ya da değişime doğru gıdıyor sorun..

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
yok değişmiyor.... ayarlaı düşürdükçe de resim kalitesi vesat.. hiç izlemeyim daha iyi gibi ;)
Sanki aydınlatma geride kalıyor yanı resime yetişemiyor. Iade ya da değişime doğru gıdıyor sorun..
Direk iade o zaman ,hiç uğraşma kendin de film çek yayınlardan,elinde bulunsun bence.Bu arada artık iyice uykum geldi :) sana kolaylıklar diliyorum sevgili PubA28 :ok

P Çevrimdışı

PubA28

Yeni Üye
20 Ağu 2021
11
46
Direk iade o zaman ,hiç uğraşma kendin de film çek yayınlardan,elinde bulunsun bence.Bu arada artık iyice uykum geldi :) sana kolaylıklar diliyorum sevgili PubA28 :ok
ALLAH razı olsun..
evet uyku vakti benim de gözler yoruldu gibi :) Belki gün içinde biri o aydınlatıcı çözümü bulur bakalım..olmazsa iade
Hayırlı geceler

E Çevrimdışı

En!gma

Yeni Üye
21 Ağu 2021
6
32
Değerli hocalarım bende TV alma arefesindeyim. Adem abimin videolarını da izleyerek iyice bu TV yi alma yoluna girdim:) fakat bu tarz sorunlar olduğunda firma sonuç odaklı bir çalışma mı sağlıyor garantide acaba ürünlerinin arkasındalar mı diye sormak istiyorum. Birde kafama takılan diğer bir soru da 8gb olan hafızası acaba 1 2 yıl sonra telefonlardaki gibi güncellemeler sonucu TV yede yetersiz gelip donma kasma gibi bir durum yaratır mı? Yaratır ise bu sorunları android box ile çözebilir Miyiz? Bu konularda bana da yardımcı olabilirseniz bu tvyi almayındüşünüyorum:) teşekkürler şimdiden

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Değerli hocalarım bende TV alma arefesindeyim. Adem abimin videolarını da izleyerek iyice bu TV yi alma yoluna girdim:) fakat bu tarz sorunlar olduğunda firma sonuç odaklı bir çalışma mı sağlıyor garantide acaba ürünlerinin arkasındalar mı diye sormak istiyorum. Birde kafama takılan diğer bir soru da 8gb olan hafızası acaba 1 2 yıl sonra telefonlardaki gibi güncellemeler sonucu TV yede yetersiz gelip donma kasma gibi bir durum yaratır mı? Yaratır ise bu sorunları android box ile çözebilir Miyiz? Bu konularda bana da yardımcı olabilirseniz bu tvyi almayındüşünüyorum:) teşekkürler şimdiden
Android TV alacaksanız Sony veya Philips bakın derim.
(Tabi Philips'in son dönem yaptıkları sonrası bence alınmamalı ama. )

Ama benim tavsiyem paneli güzel bir TV alın, yanına da bir tane Mi Box S, oldu bitti.

Android TV işi bence istediğimiz düzeyde değil.
Hele ki bu 1.5 GB RAM, 8 depolama olanlara hiç bulaşmayın.
İleride sürüm bile yükseltemeyebilirler.

Hayır şunu da anlamıyorum, ben Netflix'ten dizi indirmek istesem bu televizyonların depolama yetmez ki?
Bölüm bölüm indirecem anca, hey gidi.

Smart'ta en iyisi Samsung Tizen sanırım, hiç ilgilenmediğim bir konu olduğu için net bir şey diyemiyorum kendimce.
İlla hepsi bir arada olsun diyorsanız en azından adam gibi üreticilerden alın.

Bir de Android TV alacaksanız illa Lisans seviyesi L3 olanları alın derim.
Sonra 4K panelde 4K video açamıyorum vs derdi olmasın. (Özellikle Netflix ve YouTube)

Bence en iyi smart harici kutu veya bilgisayar ile olandır.
TV kendi işini yapsın.

Tabi para çokomel ilişkisi olduğu için bütçe baya önemli.
Çünkü güzel paneller çok para.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Bu tv bir gün favori 65 modelimdi...
Ben de bundan 1 veya 2 sene önce Sunny'nin 55 inç bir televizyonuna bakmıştım tesadüf eseri.
CSOT vb bir paneli vardı muhtemelen, bana güzel gelmişti. (Kötünün iyisi tabi ama daha kötüleri de var sonuçta.)

2000-2500 lira fiyatı vardı o dönem yanılmıyorsam. Şimdi onlar bile uçmuştur.

E Çevrimdışı

En!gma

Yeni Üye
21 Ağu 2021
6
32
Android TV alacaksanız Sony veya Philips bakın derim.
(Tabi Philips'in son dönem yaptıkları sonrası bence alınmamalı ama. )

Ama benim tavsiyem paneli güzel bir TV alın, yanına da bir tane Mi Box S, oldu bitti.

Android TV işi bence istediğimiz düzeyde değil.
Hele ki bu 1.5 GB RAM, 8 depolama olanlara hiç bulaşmayın.
İleride sürüm bile yükseltemeyebilirler.

Hayır şunu da anlamıyorum, ben Netflix'ten dizi indirmek istesem bu televizyonların depolama yetmez ki?
Bölüm bölüm indirecem anca, hey gidi.

Smart'ta en iyisi Samsung Tizen sanırım, hiç ilgilenmediğim bir konu olduğu için net bir şey diyemiyorum kendimce.
İlla hepsi bir arada olsun diyorsanız en azından adam gibi üreticilerden alın.

Bir de Android TV alacaksanız illa Lisans seviyesi L3 olanları alın derim.
Sonra 4K panelde 4K video açamıyorum vs derdi olmasın. (Özellikle Netflix ve YouTube)

Bence en iyi smart harici kutu veya bilgisayar ile olandır.
TV kendi işini yapsın.

Tabi para çokomel ilişkisi olduğu için bütçe baya önemli.
Çünkü güzel paneller çok para.
Evet hocam normal bir TV alıp ekstra android box alma işini de düşündüm fakat ben bu konularda tabiri caizse cahil kalmış durumdayım ne nedir nasıl çalışır tam bilmiyorum. O yüzden kafam karışık. 5 bin 6 bin arasında 55 inç bir TV de olabilir alacağım. Şuan indirim olduğu için Sonylerde var hb de fakat 55inç 7000 üstünde normal smart ve Android de. Sizin şu ürünlere baak panelleri güzel diyebileceğiniz ürünler var mıdır acaba

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Evet hocam normal bir TV alıp ekstra android box alma işini de düşündüm fakat ben bu konularda tabiri caizse cahil kalmış durumdayım ne nedir nasıl çalışır tam bilmiyorum. O yüzden kafam karışık. 5 bin 6 bin arasında 55 inç bir TV de olabilir alacağım. Şuan indirim olduğu için Sonylerde var hb de fakat 55inç 7000 üstünde normal smart ve Android de. Sizin şu ürünlere baak panelleri güzel diyebileceğiniz ürünler var mıdır acaba
Ben tavsiye veremem ama o fiyata Samsung Q60 bakılabilir gibi.
50 Hz ama QLED olması sebebiyle TU serisine göre tercih edilebilir.
Tizen zaten işinizi görür temel uygulamalarda. (Netflix, Spotify, YouTube vs.)

Ayrı kutu olayı da yazılım desteği olan bir ürün aldıktan sonra sorun olmaz bence.
Xiaomi en bilineni işte. Bizde fiyatı uçtu ama sağlam alternatifi yok.

E Çevrimdışı

En!gma

Yeni Üye
21 Ağu 2021
6
32
Ben tavsiye veremem ama o fiyata Samsung Q60 bakılabilir gibi.
50 Hz ama QLED olması sebebiyle TU serisine göre tercih edilebilir.
Tizen zaten işinizi görür temel uygulamalarda. (Netflix, Spotify, YouTube vs.)

Ayrı kutu olayı da yazılım desteği olan bir ürün aldıktan sonra sorun olmaz bence.
Xiaomi en bilineni işte. Bizde fiyatı uçtu ama sağlam alternatifi yok.
Hocam q60 falan 7000 bandında maalesef 55 inç leri gerçekten çok pahalı lar bütçe beni zorluyor ya da 49 50 inç alacağım o da evdeki de 49 inç o yüzden biraz daha büyük olsun istiyorum

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Hocam q60 falan 7000 bandında maalesef 55 inç leri gerçekten çok pahalı lar bütçe beni zorluyor ya da 49 50 inç alacağım o da evdeki de 49 inç o yüzden biraz daha büyük olsun istiyorum
6 inç 15 cm yapıyor, tabi çok tercih edilen panel boyutu tercih etmek daha iyi olur ama 6 inç için değmez bence.
49Q60 nasıldır bilmiyorum tabi.

Hepsi bir arada çözüm istiyorsanız, yan açılardan da izleme olmayacaksa Samsung bakın derim.
Hiç yoktan Tizen sizi memnun eder bence. Tabi nasıl kullanacaksınız onu bilmiyorum.

E Çevrimdışı

En!gma

Yeni Üye
21 Ağu 2021
6
32
  • 6 inç 15 cm yapıyor, tabi çok tercih edilen panel boyutu tercih etmek daha iyi olur ama 6 inç için değmez bence.
    49Q60 nasıldır bilmiyorum tabi.

Hepsi bir arada çözüm istiyorsanız, yan açılardan da izleme olmayacaksa Samsung bakın derim.
    Hiç yoktan Tizen sizi memnun eder bence. Tabi nasıl kullanacaksınız onu bilmiyorum.
    Yüksek ihtimalle 4 metre uzaklıktan genelde karşıdan yandan da gene 3m çaprazdan izlenecek netflix YouTube genelde kullanılacak hocam

Geri
Üst Alt