Nordmende 58f351 aldım yorumlar

zafzaf00 Çevrimdışı

zafzaf00

Yeni Üye
7 May 2022
12
50
A101 üzerinden 58f351 Nordmende aldım. Kurulum için 250-260 TL istenince kendim kurulum yaptim. İlk aksilik şu. Ülkemizde genelde TV sehpaları 120 cm bunun ayaklar arası mesafe 123 cm civarı. Dolayısıyla sehpa üzerine uygun parça kesip monte ederek kullanacağım.firma ayaklar arası mesafeyi 118 cm civarı yapmalı.
Android rezalet tablet gibi akıcılık beklemeyin. TV ye direk mouse klavye USB takılıyor ama genelde çok akıcı değil. Google play store yok onuda kursalar bellekte yer kalmayacak uygulamalari APK indirip kurabilirsiniz. Görüntü plazmada sonra çok beyaz ve dönüktü renk ayarlarını kisinca bı nebze düzeldi ama asla bir plazma olamaz. Kumanda kullanışlı değil. Ekran yansıtma bir türlü olmadı. Başka zaman uğraşacağım.tv olarak dizayn framles olması çok şık duruyor. Dolar firlayinca framless 6700 lere çıkmıştı 5700 e inince hemen aldım. Bu fiyat etmez ama herşeyin fiyatı fırladı ve plazmamda logo yanığı olunca mecbur kaldım. Plazmada ps4 e bağladım. Oyunlarda logo yanığı pek farkedilmiyor. Şimdilik incelemelerim böyle. Zaten bilgisayar bağlayıp film seyrettiğimden Android pek kullanmıyorum. Bluetooth olmalıydı ses sistemine bağlantı için hem digital hem siz çıkış var bu iyi. 2usb az. Video kayıt var. Vs vs. Bu fiyata alınabilecek en büyük ekran bu.

Windsun Çevrimdışı

Windsun

Yeni Üye
19 May 2018
7
Sağlık ve mutlulukla kullanın Hocam. Ben de bu ürünle ilgili bir türlü sağlıklı bir bilgi bulamadım. Size birkaç sorum olacak:
- Netflix, Prime Video ya da YouTube gibi yerleşik uygulamalarda 4K yayın izlenebiliyor mu?
- Panel bilgisi var mı? Ya da yan açıdan bakıldığında renk kaymaları oluyor mu?
- Bluetooth özelliği yok demiştiniz. Sonraki kullanım sürecinde buna ve görüntü aktarma sorununa ilişkin olumlu bir gelişme var mı?
- Kurulumu kendinizin yapmış olması garanti açısından bir sorun oluşturuyor mu?
Güzel günlerde kullanmanız dileklerimle yanıtlarınızı merakla bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.

zafzaf00 Çevrimdışı

zafzaf00

Yeni Üye
7 May 2022
12
50
Monitor olarak kullanıyorum zaten. Filmleri USB ye çekip seyrediyorum. Hoparlörler de çok kötü. Anfiye bağladım kolonlar dan alıyorum sesi. Görüntü plazmayla asla kıyaslanamaz ama bu paraya yeterde artar. Biraz ince ayar gerek arka ışık kısılınca idare ediyor. Bluetooth klavye mouse destekliyor. Programları USB ye taşıma gibi bir olay yok sanırım. Android telefon tablet gibi ayar menüsü bulamadım. Ayakları bir dahaki modelde 115 cm gibi yaparlarsa standart ünitelere sığar.
Tv box alıp smart olayını çözebilirsiniz. monitör olarak iş görür ama smart vs kullanışsız anlaşılan

Sağlık ve mutlulukla kullanın Hocam. Ben de bu ürünle ilgili bir türlü sağlıklı bir bilgi bulamadım. Size birkaç sorum olacak:
- Netflix, Prime Video ya da YouTube gibi yerleşik uygulamalarda 4K yayın izlenebiliyor mu?
- Panel bilgisi var mı? Ya da yan açıdan bakıldığında renk kaymaları oluyor mu?
- Bluetooth özelliği yok demiştiniz. Sonraki kullanım sürecinde buna ve görüntü aktarma sorununa ilişkin olumlu bir gelişme var mı?
- Kurulumu kendinizin yapmış olması garanti açısından bir sorun oluşturuyor mu?
Güzel günlerde kullanmanız dileklerimle yanıtlarınızı merakla bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür ederim.
Abonelikli kanalları kullanmıyorum. Bu nedenle bir cevap veremiyorum. YouTube de 4k izleniyor.panel va panel yanlardan izlemede renk solma vs yok. Görüntü aktarma çok uğraştırdı screen mirror diye bir program indirdim telefona o zaman bağlandı. Aktarım kaliteli. Kurulum yasal olarak garantiyi etkilemez sadece panel kırık çıkarsa sıkıntı. Onuda video çekerek çizebilirsiniz. Benim kutunun arkada küçük yırtık vardı ama ekran değil arkaya denk geliyordu birde kutu tutma yeri yırtıkdı. Dedi abi bı şey olmaz işte burası çok önemli sakın inanmayın çok mağdur olan var. Teslim kağıdını kutu üzerinde delik ve üst kısımda yırtık var şeklinde yazarak teslim aldım. Kuryeyide kadraja alacak şekilde foto çekin daha sağlam olur. Gerisi şans kırık çıkarsa servis dahi karışmıyor. O parasını alıyor her türlü saded tutanak tutuyor ve sizi a101 ile başbaşa bırakıyor. Kargocu evin içine kadar soktu dedim gerek yok amacını sonra anladım çıkan plazmayla salça oldu. O PlayStation için artık 😁😁

Son düzenleme:
zafzaf00 Çevrimdışı

zafzaf00

Yeni Üye
7 May 2022
12
50
Güncelleme; TV de bugün smart menüsü altında googleplay sembolü gördüm ama üzerine tıklayınca açılmıyor. Ayrıca videolar için mx player yüklemiştim. Bugün açtığımda başta programın yeni sürüm uyarısı çıktı, güncelle diyorum ama güncellenmiyor. Yani bu Google play hala sıkıntılı. Apk olarak usb den yüklemeyi deneyeceğim. Ayrıca bellek çok az olduğundan sabit bir flashdiske ayrıca kaydedilebilse iyi olurdu. Telefon tabletlerdeki gibi bir sd kart yuvası olabilseydi mesela programlar sd ye kurulabilirdi.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri