Nisan 2023 | ~ 15Bin TL Çamaşır Makinesi Tavsiyesi

E Çevrimdışı

EtnikVeÇağdaş

Yeni Üye
9 Nis 2023
2
34
Herkese selamlar. Fiyatlar sürekli arttığı için Nisan ayı içerisinde satın alınacak.

Açıkcası kendi evimde electrolux perfectcare700 var ve çok memnunuz. Ancak fiyatlar 15bini de aşmış durumda. O yüzden

EW8F161PSTC modeli daha mantıklı diğer electroluxe göre.

Ürünler Avrupa üretimi olması gerekiyor.

Electrolux ;

Electrolux EW7F249PST - 15000TL…

Öncelikli tercihim bu cihaz gibi duruyor. Kendi evimde de perfectcare 700 kullanılıyor ve annem çok memnun açıkcası.
Özellikleri EW8F161PSTC ile hemen hemen aynı o yüzden detaya giremiyorum.

Electrolux EW8F161PSTC 10KG 1600Dev/dak- 17.352TL

-UltraWash ile enerjiden %30 tasarruf ve 30°C'de etkili yıkama verimi elde edin,

-UniversalDose Deterjan Çekmecesi ile kapsül deterjanlarda % 60 ekstra performans

-Wi-Fi üzerinden MyElectroluxCare Uygulaması bağlantısı ile makinenizi akıllı telefonunuzdan kontrol edin

-SteamCare System ile kırışıkları azaltın ve ütü ihtiyacını minimuma indirin

-Antl-Alerji Buharlı Programı yüksek ve sabit sıcaklıkta yıkama ve buhar etkili sıcak durulama ile bakteri ve virüslerin % 99,99'unu yok eder. Deterjan artıklarını etkili şekilde uzaklaştırır.

-

Electrolux EW9F161BT 10KG 1600Dev/dak - 19.949TL

-ColourCare System Çamaşır Makinesi, Benzersiz Su Yumuşatma Sistemi ile, suyu yumuşatır ve deterjanın 30 derecede 60 derecede elde edilen performansı göstermesini sağlar. Renklileriniz korunurken mükemmel temizlik sağlanır.

-UltraWash ile enerjiden %30 tasarruf ve 30°C'de etkili yıkama verimi elde edin

-Wi-Fi üzerinden MyElectroluxCare Uygulaması bağlantısı ile makinenizi akıllı telefonunuzdan kontrol edin

-SensiCare System ile giysileriniz her zaman doğru sürede yıkanır ve gereğinden uzun yıkanmayan giysilerinizin renkleri iki kata kadar daha uzun süre korunur.

-SteamCare System ile kırışıkları azaltın ve ütü ihtiyacını minimuma indirin

-

LG ;

LG F4V5RYP0W - 15.674TL

-TurboWash™ teknolojisi, giysilerinizi 59 dakikada temizler.

-AI DD™, sadece ağırlığı algılamakla kalmaz, aynı zamanda kumaşın yumuşaklığını da algılar ve kumaş için en uygun hareketleri kendisi seçer.

-Güçlendirilmiş, dayanıklı ve zarif temperli dış cam kapı

-Geliştirilmiş hijyenik ve dayanıklı paslanmaz kaldırıcı

-ThinQ™ teknolojisi ile uzaktan çamaşır yıkamadan başka programlar indirme

-Alexa ve Google Asistan

LG uzun zamandır kafamda olan bir model. Kendi motor sistemi cezbediyor. Yorumlar çok olumlu. Ürün sanırım Polonya üretimi.

Bosch WAV28MH0TR - 19.950TL

Bu modeli eklememin sebebi Almanya üretimi olması. WAV ve WAX modelleri öyleymiş sanırım. Yoksa bosch düşünmüyorum.

Siemens

Siemens WA12LPH0TR 10 kg 1200 dev./dak - 17.500TL

Sanırım yerli model. Serdar bey daha hakimdir aydınlatır.

-IQ500

-MultiTouch Dokunmatik Ekran

-WiFi bağlantı

-IQDrive motor

-iDos; kumaşın cinsine, suyun sertliğine ve kirlilik derecesine göre doğru deterjan miktarını belirler

-varioSpeed seçeneğiyle çabucak yıkama

-Amazon Alexa

-waterPerfect Plus; tüm çamaşır kapasitelerinde en verimli su kullanımı için sensör

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
Seçtiğiniz modellerin birbirine göre çok fazla üstünlükleri yok fakat LG kendi tasarımı ve kayışsız motor teknolojisi kullanıyor.
Buda mekanik titreşimli en asgari düzeye indirmekte ayrıca kazan ağırlığını tartabiliyor.

Bu makinayı da listenize ekleyin, listenizdeki diğer makinaların özelliklerine ek olarak, çamaşır ekleme gözü ve 20. Yıl motor garantisi var.

Samsung WW10T754DBH1AH Wi-Fi 10.5 kg 1400 Devir Çamaşır Makinesi

E Çevrimdışı

EtnikVeÇağdaş

Yeni Üye
9 Nis 2023
2
34
Selamlar.

EW7F249PST modeli satın alındı.​

Diğer baktığım modeller çok sıradan ve malzeme kalitesi düşük geldi.

Kendi evimde de perfectcare 800 kullanıyorum memnunum.

Sota Sota beyin söylediği model olan

WW10T754DBH1AH

baktım. Fiyat olarak çok tuzlu. Ayrıca samsungun tüm beyaz eşyalarını kullanıp defalarca beddua etmiş biri olarak çok uzağım.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
Selamlar.

EW7F249PST modeli satın alındı.​

Diğer baktığım modeller çok sıradan ve malzeme kalitesi düşük geldi.

Kendi evimde de perfectcare 800 kullanıyorum memnunum.

Sota Sota beyin söylediği model olan

WW10T754DBH1AH

baktım. Fiyat olarak çok tuzlu. Ayrıca samsungun tüm beyaz eşyalarını kullanıp defalarca beddua etmiş biri olarak çok uzağım.
hayırlı olsun,bahsettiğim samsung modelinin fiyatı 18binde bandındaydı yani sizin listenizde diğer cihazlara denkti.?

T Çevrimdışı

Tabiiİlmühün 

Aktif Üye
24 Kas 2022
85
44
Şimdi baktım LG DD olan makina nın etiketine. Birde Profilo olan denk bir cihaza baktım. Sizde karşılaştırın.

Screenshot_20230702-223936_Tavsiye-forum.jpg
IMG-228288835638583370.jpeg.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,458
Şimdi baktım LG DD olan makina nın etiketine. Birde Profilo olan denk bir cihaza baktım. Sizde karşılaştırın.

Screenshot_20230702-223936_Tavsiye-forum.jpg
IMG-228288835638583370.jpeg.jpg
DD motorlu makina kulağa hoş gelsede çamaşır mak..ilk hareket esnasında yüksek torka ihtiyacı olacak kayışlı sistemler bunu motor dişlisini küçük tanbur dişlini büyük yaparak çözüyor.

DD motora ilk hareket esnasında aşırı yük biteceği çok uzun ömürlü olacağını sanmıyorum bunun için özel motor dizayn edersin ama bu sefere satın alma maliyet çok yükselir.

T Çevrimdışı

Tabiiİlmühün 

Aktif Üye
24 Kas 2022
85
44
DD motorlu makina kulağa hoş gelsede çamaşır mak..ilk hareket esnasında yüksek torka ihtiyacı olacak kayışlı sistemler bunu motor dişlisini küçük tanbur dişlini büyük yaparak çözüyor.

DD motora ilk hareket esnasında aşırı yük biteceği çok uzun ömürlü olacağını sanmıyorum bunun için özel motor dizayn edersin ama bu sefere satın alma maliyet çok yükselir.
Aynen, ayrıca diğer tüketimleri de aynı. Ses konusunda iddialı DD ancak Profilo da aynı değeri vermiş.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt