Deneyim 🔥🔥 Next Start 4K Tv Box ( Özel İnceleme ) Tam Lisanslı Dolby VISION-ATMOS 🔥🔥

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Nordica usb alıcılı kumanda ile cihaz kapanıyor/uyku moduna geçiyor.Ama tekrar açmak istediğimde açılmıyor.Sadece kendi kumandası ile açınca cihaz açılıyor.Nordica kumanda ile açmam için ne yapabilirim?
Anladığım kadarıyla çözmüşsünüz. Lütfen çözümü de paylaşın ve diğer kullanıcılar yararlansın.

M Çevrimdışı

melihyesil

Yasaklı Üye
29 Eyl 2023
6
39
sorunum çözüldü teşekkürler. kusuruma bakmayın.

tavsiye ve incelemeniz için teşekkürler gerçekten iş görecek ve seri bir cihaz emeğinize sağlık

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

mu5tafa 

Aktif Üye
17 Haz 2018
241
36
arkadaşlar sırf xciptv kuracam diye lg tv me tv box aldım. tv box seçerkende bu incelemeyi okuduktan sonra next start a karar verdim aldım. ama play storda çıkmıyor
ilginç olan arkadaşım sıfır tcl tv aldı o yükledi. mutfakta digitsu var orada da çıkıyor yükleniyor ben anlamadım
Hocam tivimate gibi bir nimet varken o uygulama da neden ısrar ettiniz anlamdın. Tivimate tavsiye ederim.

tobacco Çevrimdışı

tobacco 

Aktif Üye
5 Ara 2020
385
36
Hocam tivimate gibi bir nimet varken o uygulama da neden ısrar ettiniz anlamdın. Tivimate tavsiye ederim.
reklam yapmış sorusu bahane yani 2 tv markasını reklamlamış

reklam yapmış sorusu bahane yani 2 tv markasını reklamlamış
hatta nexti de kötülemiş incelemeyi okuduktan sonra almış çünkü nexti :haha

M Çevrimdışı

melihyesil

Yasaklı Üye
29 Eyl 2023
6
39
üstadım pek anlamadığımdan olsa gerek. bahsettiğim uygulamayı biraz kullandım paralı platformlar gibi düzenli ve modern geldi o yüzden takıldım kaldım.
sorun çözüldü buda tamamen yarım yamalak bilgimden kaynaklıymış

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
arkadaş bu cihazı almış(next star 4k) fakat ses alamıyormuş ayarları falan yaptım diyor bir ara ses geldi diyor daha sonra netflixe girmiş orda ses yokmuş sonra çıkmış şimdi hiç ses gelmiyor diyor cihazı yarın bana getirecek ne gibi bir sorun olabilir ayarları nasıl olacak teşekkürler

M Çevrimdışı

mu5tafa 

Aktif Üye
17 Haz 2018
241
36
arkadaş bu cihazı almış(next star 4k) fakat ses alamıyormuş ayarları falan yaptım diyor bir ara ses geldi diyor daha sonra netflixe girmiş orda ses yokmuş sonra çıkmış şimdi hiç ses gelmiyor diyor cihazı yarın bana getirecek ne gibi bir sorun olabilir ayarları nasıl olacak teşekkürler
Sesli komutu kullanarak "sesi maksimum yap " demeyi denesin arkadaşınız

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Sesli komutu kullanarak "sesi maksimum yap " demeyi denesin arkadaşınız
sesi maksimum yaptım diyor en son seste bile çok az ses geliyor diyor daha sonra netflixe girmiş ses tamamen gitmiş cihazı yarın sabahtan getirecek bana başka nelere bakmam gerek cihazı amazondan aldık iadede edebiliriz daha 1 haftalık cihaz.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,263
Next cihazını kutusundan çıkardım biraz kurcalayayım dedim, bir sorunla karşılaştım. BT ile ses bağlantısında devamlı kopma ve tekrar bağlanma sorunu tesbit ettim. Yani devamlı bağlantı kopup tekrar bağlanıyor. Bu sorunu aranızda başka yaşayan var mı? Eğer başkalarıda yaşıyorsa bunu firmaya ileteceğim.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
bu cihazı satanlarda çok bilgisiz amazondan aldığımız ürün için aldığımız satıcıya mesaj atmıştım(ses sorunu için) tv uyumsuz olabilir diye laf olsun diye kısacık cevap gelmiş. ben cihazı 2 televizyonda denedim 2 sindede ses sona kadar açık olduğu halde çok az çıkıyordu.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,263
bu cihazı satanlarda çok bilgisiz amazondan aldığımız ürün için aldığımız satıcıya mesaj atmıştım(ses sorunu için) tv uyumsuz olabilir diye laf olsun diye kısacık cevap gelmiş. ben cihazı 2 televizyonda denedim 2 sindede ses sona kadar açık olduğu halde çok az çıkıyordu.
Normal bağlantıda ses sorunu göremedim ben, sadece BT ile seste sorun yakaladım. Muhtemelen size gelen cihazda sıkıntı olabilir.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Normal bağlantıda ses sorunu göremedim ben, sadece BT ile seste sorun yakaladım. Muhtemelen size gelen cihazda sıkıntı olabilir.
2 kere next aldım 2 side farklı model 2 side sorunlu çıktı (hatta birini değiştirdiler ondada aynı sorun devam ediyordu kumanda sorunu)kısacası bu next bana olmuyor.nerde sorunlu cihaz var beni buluyor.

Freud09 Çevrimdışı

Freud09 

Aktif Üye
26 May 2020
64
25
Philips 40puk6809/12 4K tv için akıllandırmak maksadıyla satın adım. Cihazı bugün kurdum. Ses problemi yaşıyorum. Normalde tvnin sesi son olmasına rağmen az geliyor. Problemi nasıl çözebilirim?

Hdml cec volume control kapalı imiş. Aslında kumanda otomatik tv ile eşleşti. Onu açtım. Sonra gelişmiş ses özelliklerinden otamatik ses olarak gelen sesi none olarak seçtim. Cihazı yeniden başlattım. Ses düzeldi fakat none alınca sorround ses özelliği kapanıyormuş. Tekrar gelişmiş ses ayarlarından otamatik sese getirdim. Şimdilik Ses düzeldi. Fakat tekrar denemek amaçlı yeniden başlatınca tekrar ses azaldı. Sebebi ne olabilir? Yazılımsal bir hata olduğunu düşünüyorum.

Şimdide bir şey farkettim. Gelişmiş ses ayarlarından none seçip ardından tekrar otamatik sesi seçersem düzeliyor. Çok ilginç. Fikirlerinizi bekliyorum. Herseferinde none getiririp tekrar otamatik sese getirmek saçma.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt