next playbox mı ? next mediabox mı?

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
Playbox, Android TV OS'un saf arayüzü orijinal ve lisanslı hali.
Mediabox, Açık kaynak kodlu Android'in üzerine yapılmış gibi.

İşlemci ve İşletim Sistemi hariç fark göremedim.
Mediabox'a Lisanssız Android diyemedim. Fakat Netflix'te 4K vermiyormuş. Çok da önemli değil derseniz fark etmez fakat Playbox daha yeni sanırım. Playbox'un Mediabox'tan fazlası vardır. Eksiği de şu olabilir lisanslı android olduğu için bazı dandik ayarlar daha kısıtlıdır. Ben olsam Playbox alırdım kafa rahat olur en azından.

yanındaki çakı, çakmak, ayna, tarak, 10'lu iğne ve de vergi iade bildirim zarfı gibi eşantiyonları da aynı :deli1 (Garip ve Tokatçı filmlerini anıyoruz)

1 Yıl Ücretsiz Next Free I.P.T.V.
3 Ay Hediye D-Smart Go Üyeliği
3 Ay Hediye Exxen Üyeliği
3 Ay Hediye FiLBOX Üyeliği

Bunlardan bahsediyorum.

Aradaki fark 100-150 TL ise Playbox tercih ederdim, ciddi fark varsa Mediabox'ta yeterince iş görür fakat Netflix'te FHD, 4K vermez. Netflix'i çok kullanmıyorsanız sorun etmenize gerek yok. İkisi de 2 GB RAM, 16 GB ROM. Elbette ilk tercihim lisanslı android olan playbox olurdu.

Bunlarda uydu anteni girişi yokmuş yahu, antenli sanıyordum ben bunları. Bi tuner de koysalar da Androidli uydu alıcısı olsa ya.

burakcnnar Çevrimdışı

burakcnnar

Yeni Üye
11 Ara 2022
7
22
playbox aldım hocam netlix vs pek bir önemi yok sadece 1 2 uygulama kullanılacak

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Media Box Allwinner H313 işlemciye sahip Android 10 işletim sistemi kullanan lisanssız ve alınmaması gereken bir cihazdır. Daha fazla detayına girmeye gerek bile görmüyorum.

Playbox a gelirsek S905X3 işlemcili Mali G-31 gpu barındıran, Android 10 işletim sistemine sahip Google L1 sertifikası bulunan, Netflix sertifikası bulunmayan bir cihazdır. Netflix te alınabilecek en yüksek çözünürlük 480p dir. Yani Netflix 4K paketiniz olsa dahi bu cihazla 480p den yukarı çıkamazsınız. Kısacası Netflix kullananların uzak durmasını tavsiye ederim. Netflix harici kullanım için Google L1 sertifikası barındırdığından alınabilir bir cihazdır.

burakcnnar Çevrimdışı

burakcnnar

Yeni Üye
11 Ara 2022
7
22
Media Box Allwinner H313 işlemciye sahip Android 10 işletim sistemi kullanan lisanssız ve alınmaması gereken bir cihazdır. Daha fazla detayına girmeye gerek bile görmüyorum.

Playbox a gelirsek S905X3 işlemcili Mali G-31 gpu barındıran, Android 10 işletim sistemine sahip Google L1 sertifikası bulunan, Netflix sertifikası bulunmayan bir cihazdır. Netflix te alınabilecek en yüksek çözünürlük 480p dir. Yani Netflix 4K paketiniz olsa dahi bu cihazla 480p den yukarı çıkamazsınız. Kısacası Netflix kullananların uzak durmasını tavsiye ederim. Netflix harici kullanım için Google L1 sertifikası barındırdığından alınabilir bir cihazdır.
apk sunup 1080p olarak kullanılabiliyor diyorlar playbox satın alanlar

N Çevrimdışı

NBKpro 

Aktif Üye
15 May 2021
191
netflix yok diye cihazı yerlebir etmişler sinirden :)

Dreamstar Tribün, Master gibi modeller veya Sungate Titan gibi övülen modeller de dahil çoğu Linux cihazlara göre kat kat iyidir bence. Bir de korsan yayıncılar tarafından çok tutulan Linux demeye bin şahit cihazlar var, Bunlar Youtube'a kağnı hızıyla girer. Bir an makine dial-up sesleri çıkaracak sanarsın, USB WiFi zımbırtısı almak gerek bir de, Yahu madem öyle, 50 TL daha fazla yap fiyatını, hadi anakarta entegre de etme, kutunun içine bir USB girişi koyup ucuna USB WiFi bağla o da kutunun içinde kalsın görünmesin. Android'in özgürlüğü var kullanmasını bilene. İllaki lisanslı olacak diye de bir takıntım yok. Yapma kasa androidler de güzel olduktan sonra iş görüyor. Apk kısıtı olmadıktan sonra düzgün bir şeyler yapılıyor. Çoğu kişi zaten menüden anlıyor olayı. Lisanslı Android Launcher'i koysalar 2-3 kişi anca anlar aradaki farkı.

İki yaz önce 55 ekran tüplü TV'ye uydu alıcısı almak için Çankaya'da rastgele bir dükkan gözüme kestirip girmiştim, Scartlı uydu lazım dedim, aklımda o en dandiklerinden mini uydu alıcısı denen önüne kabloyla alıcı göz uzatmak zorunda olduğun şeylerden almak vardı. Adamın elinde sadece Scartlı olarak Dreamstar DS-4000 varmış, istersen başka yerleri gez dedi, baktım kutunun üstünde YouTube falan yazıyor, alayım dedim. Tamam uydu kısmı fena değil ama, WiFi alıcı lazımmış. Uğraşmadım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt