Nexon TV için yazılım güncelleme nasıl yapılır

GoGoBaBa Çevrimdışı

GoGoBaBa

Yeni Üye
25 May 2018
29
54
Nexon 39226d led tv için ekte resimleri paylaşmaya çalışacağım. TV annebaba evinde, babam rahmetli olunca bir kenarda durdu, annem daha yeni kendini toparladı tv vs izlemek istiyor, yeni yazılım kurmak , güncellemek elden geçirmek istiyorum, biraderimin çocuğu yani yeğenim geliyor arada sırada oyunlonsolu vs de bağlarken HDMI portlarından birinin çalışmadığını, amca zaten sen bunu A101 den vakti zamanında aldığından beri çalışmıyor dedi. Geçmiş zaman çok zaman geçti bende anımsayamadım.

A Ado üstadım ve diğer bu konuya hakim olanlar. Buraya çok basitce hiçbirşey bilmeyen birine uzaktan telefon ile anlatır gibi , hani zaman ayırıpta vakit ayırıpta görsel izahli vs anlatırsanız, ya buranın linkini vereceğim , yada uzaktan hallettirmeye çalışacağım.

Eski bir model resimlerde model ve seri nosu var, umarım panel , hangi yazılım veya yazılımlar yüklenir en iyi sorunsuz sıkıntısız elden geçirme nasıl olur ise artık. Uydu bağlıuyorlar, yiğern konsol takıyormuş oyun oynamak için, arada sırada film vs de izlemek istiyor.

Babam rahmetli olduktan sonra hatırasına binayen iyi ki durmuş, şimdi validemin yanına yiğenim uğrayıp arada sırada kalıcak en azından yaz boyunca, sonrada uğrayacak değerlendirelim istedim.

Güncelleme, yazılım yükleme vs konusunda pek bir bilgimiz yok ama buraya yardımlarınızla bilgilendirmelerinizle , belkide bu model bir dönem çok satmıştı A101 lerde benim gibi birileride ulaşır.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürlerimi sunarım.

J8Li1.jpg

J8Y6H.jpg

J8HyA.jpg

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Şu şekilde yapacaksınız: Fat32 ile formatlanmış bir flash disk gerekli. sitesinden tv nin arkasındaki serial nosunu girerek son yazılımı indireceksiniz O zipli sıkıştırılmış dosya ile geklir Bilgisayarda sıkıştırmayı çözüp içindeki her bir sosyayı flash diske atacaksınız Sonra flash diski en üstteki usb portuna takacaksınız bu sırada tv kapalı ve fişi elektriğe takılmamış olacak. Kumandadan ok yazantuşa basılı olarak bırakmadan fişi elektiriğe takacaksınız Televizyonun açılıkrenki kırmızı ışığı hoızlı hozlı yanıp sönmeye başlayacak Daha parmağınızı ok tuşundan bırakmıuyorsunuz Ne zaman hızlı hızlı yanan kırmızı yavaşlayacak parmağınızı bırakın ve takriben 5 dakika bekleyin tvniz yeni yazılım ile açılacak Kolay gelsin

GoGoBaBa Çevrimdışı

GoGoBaBa

Yeni Üye
25 May 2018
29
54
öncelikle cevap için çok teşekkkür ederim smili72 smili72 ve Sota Sota
ben yalnız neden ise verdiğiniz yerden ilk mesajımda yer alan resimdeki Seri Numarası olabilecek çeşitli numaraları alternatifli şekilde denedim fakat neden ise sorgulama hep çalışmadı.

:oku

ya ben yanlış bişeyler yapıyorum, seri numarası nı rica etsem birisi deneyip yazılım linklini paylaşabilirmi yada çekip paylaşsada sağlamasını yapmış oluruz.

:affet

sizlere tekrar bir zahmet vereceğim ama kilitlendim kaldım maalesef. seri numarası denemeleri var ama siz esas biraderimin yolladığı TV arkası fotosundan doğrusunu yazarsanız bende öğrenmiş olurum, arama yapma usulu mü var yoksa ben mi sorgulayamıyorum aceba. Özel bir şey mi var yapmam lazım gereken ( firefox kullanıyorum olmadı diye chrome da denedim sonuç aynı)

:alala

photo_2018-06-23_00-03-27.jpg

2018-06-24_165616-Atlan_LINUX.jpg

2018-06-24_165648-Atlan_LINUX.jpg

Bu arada ordaki resimli paylaşlımıda buraya ekleyim klavuz olur yardımcı olur

125f0420b60e6b0f9.jpg

26eb9639bec457471.jpg

3fe7bb1578bb98361.jpg

42f83c491ccb5c1b5.jpg

5fc42932681def410.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Selamlar Kardeşim

Aşağıya TV nize ait orijinal full yazılım linkini ekledim.

Yükseltmek istediğinizde ise çekirdek yazılım konumuzdaki 1.37 sürümü indirip rar dosyasından çıkartıp, fat32 olarak formatlanmış hızlı veri aktarımına sahip bir belleğin içerisine yerleştirip tv ye takınız.

TV de MENU1505 kodlayıp ilerlemeniz yeterli.

Fiş çek/tak yöntemi ile de yükleme yapabilirsiniz :ok

GoGoBaBa Çevrimdışı

GoGoBaBa

Yeni Üye
25 May 2018
29
54
MB82 10087477 27098361 V077v.zip.zip adlı dosyanın kopyası yazan dosyayı indirdim sanırım sonunu .zip yaptım yaklaşık 9.11 MB lık bir dosya ve içinde sadece
upgrade_loader_full.pkg
yazan bir dosya var.

teşekkür ederim zahmet verdim. Çok anladığım işler değil ama biraz daha bilen bir kuzenimin validem e uğramasını bekleyip ona hazır tutacağım dosyaları , teşekkürler, saygılar sevgiler.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
MB82 10087477 27098361 V077v.zip.zip adlı dosyanın kopyası yazan dosyayı indirdim sanırım sonunu .zip yaptım yaklaşık 9.11 MB lık bir dosya ve içinde sadece
upgrade_loader_full.pkg
yazan bir dosya var.

teşekkür ederim zahmet verdim. Çok anladığım işler değil ama biraz daha bilen bir kuzenimin validem e uğramasını bekleyip ona hazır tutacağım dosyaları , teşekkürler, saygılar sevgiler.

Çok zorlanırsanız telefonla ulaşın bana, tarif ederim :ok

F Çevrimdışı

Fatih4545

Yeni Üye
12 Ağu 2018
1
33
Selam banada yardımcı olurmusunuz nexon 49xn600 modeli güncelleme nasıl yaparım
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ado bey banada yardımcı olurmusunuz

Son düzenleme:
C Çevrimdışı

cebecielektronik

Yeni Üye
15 Kas 2018
7
67
merabalar kolay gelsin herkese ben siteye yeni üye oldum ondanmı bilmiyorum vestel dirveden seri numarasıyla arama yapamıyoru kullanıcı adı şifre istiyor yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla ekrem

P_20181113_143420.jpg

P_20181113_143438.jpg

tv nexon marka vestel meinbord 17mb82 2b

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
merabalar kolay gelsin herkese ben siteye yeni üye oldum ondanmı bilmiyorum vestel dirveden seri numarasıyla arama yapamıyoru kullanıcı adı şifre istiyor yardımcı olursanız sevinirim saygılarımla ekrem

P_20181113_143420.jpg

P_20181113_143438.jpg

tv nexon marka vestel meinbord 17mb82 2b
öncelikle hoşgeldiniz merhaba,yazılım arama sebebiniz nedir ?
tv de ne arıza vardır ?
yazılım güncellemesi mi yapmak istiyorsunuz ?
en önemlisi televizyonun arkasındaki barkod resmi lazım

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt