netflix ücretsiz kullanım süresi nedir ?

K Çevrimdışı

kurzawa

Aktif Üye
11 Ocak 2020
73
44
1 ay sürüyor. "Üyeliği iptal et" butonuna basarsanız abonelik sona erer ancak hakkınız olan 1 aylık süreyi sonuna kadar kullanabilirsiniz. Süre sonunda ücret kesmez.

J Çevrimdışı

jomily

Aktif Üye
1 Eki 2018
177
34
Tam 30 Gün Ücretsiz Daha Sonra Uyarı Verir Diye tahmin ediyorum.
kayıt olurken üç gün önceden haber vereceğiz gibi birşeyler yazıyordu.mail adresime giremediğimden gelen mesajları göremiyorum
bugün iptal talebi gönderdim bakalım ücret alacaklarmı

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
bende birşey sormak istiyorum.netflix daha önce deneme hesabı kullandığımız nasıl anlıyor ?sistemlerine kayıt ettikleri kart hesap bilgilerinden mi?

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
İP'den de olabilir ,mail adresinde de ,kart bilgilerinde de :ok
İP adresi modemi açıp kapatınca değişiyor.mail olarakda farklı mail kullanıyorum.kart da farklı kart kullanıyorum.yalnız kart bilgileri girerken aynı ismini yazıyorum :)
acaba tekrar deneme hesabı kullandığımda kartımı iptal ettirmezsem daha önce deneme hesabı kullandığımı anlayıp kartımdan ücret çekerler mi :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
İP adresi modemi açıp kapatınca değişiyor.mail olarakda farklı mail kullanıyorum.kart da farklı kart kullanıyorum.yalnız kart bilgileri girerken aynı ismini yazıyorum :)
acaba tekrar deneme hesabı kullandığımda kartımı iptal ettirmezsem daha önce deneme hesabı kullandığımı anlayıp kartımdan ücret çekerler mi :)
Oooo,siber beyzabetül :haha1
Bu konuyu inan pek bilmiyorum fazla ,ama dediğim yollarla anlaşılır,modem kapat-aç ile her ne kadar ip değişse de işe yaramıyor bazen.,ama konuya hakim olanlar bir şeyler karalayabilirler büyük ihtimalle :ok

baysui Çevrimdışı

baysui 

Aktif Üye
19 Şub 2019
293
37
Bu konuda netflix kendini çok geliştirdi. Mac adresi mı ne onu kaydediyor galiba.. asıl önemlisi artık farklı kart, farklı ip wifiyada farklı e-posta bile almış olsanız; örneğin sizin Smart TV de çokça deneme hesabı kullanılmışsa artık deneme hesabını size izletmiyor ...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
bende birşey sormak istiyorum.netflix daha önce deneme hesabı kullandığımız nasıl anlıyor ?sistemlerine kayıt ettikleri kart hesap bilgilerinden mi?

IP, MAC adreslerinden olabilir.
Onun haricinde cihazlara bir algoritma ile benzersiz bir cihaz ID'si tanımlıyor da olabilir.
Benzer sistem Spotify'da da var. Cihazı sistemden atıyor benim bildiğim. Hiç denemedim ama.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Bu konuda netflix kendini çok geliştirdi. Mac adresi mı ne onu kaydediyor galiba.. asıl önemlisi artık farklı kart, farklı ip wifiyada farklı e-posta bile almış olsanız; örneğin sizin Smart TV de çokça deneme hesabı kullanılmışsa artık deneme hesabını size izletmiyor ...

İyi yapıyor, ölücü tayfa ile mücadele etmeleri güzel.
Bir de korsana çözüm üretseler keşke.
Bir içerik Netflix'e düşüyor, anında korsanda bulabiliyorsun ses seçeneklerine kadar.
Kullanıcısına ayıp ediyor bu şekilde bence. :hihi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Kart sahibi dışında geriye aynı kalan bir şey var o da cihazların MAC adresleri. İnternete giren her cihazın bir MAC adresi var.
Onları da değiştirmeniz lazım.
Ama bu iş önceki mesajımda da dediğim gibi sadece MAC adresiyle değil bence.
O cihaz, cihazın özellikleri, cihazın internete girdiği servis sağlayıcı, ülkeye kadar öğreniyor olabilir.
Her cihazın benzersiz bir kaydı ancak böyle oluşturuluyordur herhalde. :bilmiyom

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
kayıt olurken üç gün önceden haber vereceğiz gibi birşeyler yazıyordu.mail adresime giremediğimden gelen mesajları göremiyorum
bugün iptal talebi gönderdim bakalım ücret alacaklarmı
inşallah Almazlar alsalar bile nasıl yansırki? İnternet faturasınamı yansır acaba?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri