netflix tarayıcı desteklenmiyor hatası

byhasibo Çevrimdışı

byhasibo 

Aktif Üye
18 Kas 2019
128
35
merhaba arkadaşlar netflixi windows 10 yüklü pc den chrome mozilla yada mağazadan indirdiğim uygulama ile izlemeye çalıştığımda desteklenmiyor deyip monitörden görüntüyü kesiyor monitör olarak sunny 1080p full hd tv (lg ips panel) kullanıyorum ekran kartım sapphire nitro r7 370 2 gb 256 bit GDDR5 Ram 8 Gb Ddr 3 işlemci i7 2600 sorunu çözemedim varmı yardımcı olabilecek biri yada birileri teşekkür ederim
-not yazılım ve sürücülerim güncel ...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
sorunu sadece netflix ile yaşıyorum hdmi sorunlu olsa her video plartformunda yaşamam gerekmez mi?

HDMI kablo HDCP verisini iletemiyor veya alamıyor olabilir.
Biliyorsunuz ki Netflix telif hakkı konusuna önlem alır.
HDCP dediğimiz şey korsana karşı alınan bir önlem gibi düşünebilirsiniz.
Ya HDMI kablonuzla TV'den HDCP koruması için veriyi alamıyor bilgisayar, ya da TV'nizde HDCP koruması yok.
En kötüsü TV'niz HDCP desteklemiyorsa Netflix'i o TV ile kullanamayabilirsiniz.

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
sorunu sadece netflix ile yaşıyorum hdmi sorunlu olsa her video plartformunda yaşamam gerekmez mi?
HDCP, Yüksek Bant Genişlikli Dijital İçerik Koruması anlamına gelir. HDCP'nin amacı, dijital bir içeriğin genellikle bir HDMI veya DVI bağlantısı yoluyla bir cihazdan televizyonunuza aktarılması sırasında içeriğin telif haklarını korumaktır. Televizyonunuza bağlı bir cihazdan Netflix izlemek için HDCP gerekir.

Olitos Çevrimdışı

Olitos 

Aktif Üye
16 Şub 2019
218
HDCP ve Sunny aynı cümlede görünce endişelendim nedense. Arkadaşlarında dediği gibi farklı monitörle denemekte fayda var.

byhasibo Çevrimdışı

byhasibo 

Aktif Üye
18 Kas 2019
128
35
yarın farklı bir monitör yada tv nin vga girişinden denicem inşallah tecrübelerimi buraya yazarım değerli görüşleriniz için çok teşekkür ederim

byhasibo Çevrimdışı

byhasibo 

Aktif Üye
18 Kas 2019
128
35
hdmi kablo değiştirerek denemekte fayda var.Bazı hdmi kablolar hdcp desteği veriyor.
Elimde bu var :) şuan
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Elimde bu var :) şuan

IMG_20200328_000606412586cfde1e6bea.jpg
IMG_20200328_000546a11f2db749fd0b26.jpg

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
Benzer bir sorunu bende yaşamıştım. Muhtemelen denildiği gibi HDCP sorunu var. Bu durumda tvniz desteklemiyorsa hdmı kablo değiştirmeniz de sorunu çözmüyor maalesef. Ben VGA da da aynı sorunu yaşamıştım.
En sonunda Memu yada nox emülatör indirip hangisi olduğunu hatırlamıyorum. Ama Memu diye aklımda kalmış. Onunla Netflix apksı yükleyerek izlemeyi başarmıştım. Şuan TV box kullandığımdan dolayı tam hatırlamıyorum. Önce Memu üzerinden deneme yapabilirsiniz.
Yanlış hatırlamıyorsam bluestack yüklediğimde de aynı sorunu yaşamıştım

byhasibo Çevrimdışı

byhasibo 

Aktif Üye
18 Kas 2019
128
35
Benzer bir sorunu bende yaşamıştım. Muhtemelen denildiği gibi HDCP sorunu var. Bu durumda tvniz desteklemiyorsa hdmı kablo değiştirmeniz de sorunu çözmüyor maalesef. Ben VGA da da aynı sorunu yaşamıştım.
En sonunda Memu yada nox emülatör indirip hangisi olduğunu hatırlamıyorum. Ama Memu diye aklımda kalmış. Onunla Netflix apksı yükleyerek izlemeyi başarmıştım. Şuan TV box kullandığımdan dolayı tam hatırlamıyorum. Önce Memu üzerinden deneme yapabilirsiniz.
Yanlış hatırlamıyorsam bluestack yüklediğimde de aynı sorunu yaşamıştım
haklısınız malesef kaç kablo değiştim sonuç aynı :( vga dan deneymedim dvi to vga dönüştürücüm kaybolmuş en kısa zamanda vga dan deniycem

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt