nahimic sorunu.

yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398
merhaba arkadaşlar. msi anakart sahipleri bilir. nahimic denen bi programcık var.
şimdi benim bi kaç sorum var.
sistemimde x470 gaming plus r3 1200 işlemci var. 8 gb ram ve gtx960 gpu, 5+1 ses sistemi. win 10 ve 7 64 bit denedim.
1. nahimic 2 yükleyebiliyorum. 3 yüklesem de çalıkştıramıyorum uyumlu değil hatası verip duruyor. nasıl düzelir?
2. 2 yüklesem de sorun çıkıyor. şöyle ki. kullanırken sorun yok. ancak özellikle nvidia shadow playle kayıt yaparken oyun sesini alamıyorum. stereo mix alsam da bu sadece front kanalların sesini alıyor. tabii ses bozuk çıkıyor ve mikrofon sesini aldıramıyorum. üstüne sesim ses sisteminden yankılanıyor :)

bu sorunları nahimic i tamamen kaldırınca çözüyorum. ancak bu sefer de pek çok şeyden mahrum kalıyorum. en önemlisi de stero ses içindeki bazı detayları o program kendi içinde çözüyordu ve sanal 6 kanal veriyordu. hoş ses sistemim bunu kendi başına da yapabiliyor. ama ne bilim başka bi arkadaş isterse nasıl düzeltiriz diye bilmek istiyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

Anakartınızın web sitesinden buraya yönlendiriyor fakat uygulamanın açıklamasında Nahimic 3'ün sadece 8. nesil Intel işlemciler için olduğunu belirtiyor.

BIOS güncel değil ise, BIOS güncellemesi yükleyin.

Anakart sitesindeki en güncel Realtek ses sürücüsünü yükleyin.

Olmuyorsa, MSI veya Nahimic ile iletişime geçin.

Bir de Nahimic 3'ü Nahimic 2 yüklüyken yüklemeyi deneyin.

yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398

Anakartınızın web sitesinden buraya yönlendiriyor fakat uygulamanın açıklamasında Nahimic 3'ün sadece 8. nesil Intel işlemciler için olduğunu belirtiyor.

BIOS güncel değil ise, BIOS güncellemesi yükleyin.

Anakart sitesindeki en güncel Realtek ses sürücüsünü yükleyin.

Olmuyorsa, MSI veya Nahimic ile iletişime geçin.

Bir de Nahimic 3'ü Nahimic 2 yüklüyken yüklemeyi deneyin.
güncel biosuım. zaten tüm sistemmi mahvetti o bioslar. düşürecem yakında :)
nasıl 8. nesil ya. amd ryzen alanlar ne olucak :)
msi a iletişime geçip şu videoyu attım sallamadı bile adamlar. onlarla iş olmaz :)

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
511
Aynı kart bende de var msi sitesinde 2 driver var nahimic olanı indirin kurun daha sonra win 10 market ten nahimic 3 olan programı yükleyin olmassa ddu driver uninstaller program ile komple silip tekrar dediğim şekilde kurulum yapın çalışması lazım.

Nahimic cidden sıkıntı yabancı forum sitelerin de de çok şikayet var

Son düzenleme:
yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398
Aynı kart bende de var msi sitesinde 2 driver var nahimic olanı indirin kurun daha sonra win 10 market ten nahimic 3 olan programı yükleyin olmassa ddu driver uninstaller program ile komple silip tekrar dediğim şekilde kurulum yapın çalışması lazım.

Nahimic cidden sıkıntı yabancı forum sitelerin de de çok şikayet var
çok denedim. zaten 10 dan sıkıldım ryzene 7 kurdum :) benim derdim soran biri olursa çözüm bulayım. çünkü bana aşırı şart değil ama herkesde dsp li ses sistemi yok.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt