Mustafa Abdülhalik Renda Kimdir?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Google üzerinde sorgulamadan bunu bilecek olan var mı?

Ama işin alicengizine kaçmak yok, Bilen bildiğini, bilmeyen bilmediğini yazsın ki durum tespiti yapalım.

Şu mevzu olana kadar ben bilmiyordum inanın.

Utandım o da ayrı konu.. Millete tarih dersi üzerinden ayar verip kendimiz kendi tarihimizi bilmiyoruz, yazık..

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
os. son yılları(siyasetçi) oyuncu yazar heykel traş profta olabilirdi google baktım os. son yıllar tarih geçmiş dönem

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
İsim olarak da ilk defa duydum , açıkcası bizlere ezbere ve kısıtlı tarih dersi eğitimi verildiğinden bir kez daha emin oldum.Kaç yüz yıllık şanlı tarihimizden öğretilenler hep basma kalıp aynı şeyler.Sadece şu bilgi bile genel kültür olarak çok önemli " 1 Mart 1935 ile 5 Ağustos 1946 tarihleri arasında Başkanlığı yaptı. En uzun süre görevde kalan başkanıdır. "

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
şimdi isim yapsa nam salmış komutan padişah zalim haın olsa sigarayı 4.murat mı yasaklamıştı diplomasız cb olsa damadı maliye bakanı yapsa tanınmış kişilik olsa illaki bilirdik

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
İsim olarak da ilk defa duydum , açıkcası bizlere ezbere ve kısıtlı tarih dersi eğitimi verildiğinden bir kez daha emin oldum.Kaç yüz yıllık şanlı tarihimizden öğretilenler hep basma kalıp aynı şeyler.Sadece şu bilgi bile genel kültür olarak çok önemli " 1 Mart 1935 ile 5 Ağustos 1946 tarihleri arasında Başkanlığı yaptı. En uzun süre görevde kalan başkanıdır. "
Sevgili Mert; Vekaleten de olsa bu Değeri Büyüğümüz, Atamız, Ülkemizin ikinci Cumhurbakanlığını yapmış ve bizim bundan haberimiz yok.
Böyle bir ismin, Cumhuriyetimizin kuruluşunda yeri varmış bilgimiz yok.

Bu güne kadar İlk Atatürk, İkinci İsmet İnönü diye bildik Cumhurbaşkanlarımızı. Vekaleten de olsa aslında ikinci Cumhurbaşkanımız ve bilmiyoruz düşünsene :(

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Sevgili Mert; Vekaleten de olsa bu Değeri Büyüğümüz, Atamız, Ülkemizin ikinci Cumhurbakanlığını yapmış ve bizim bundan haberimiz yok.
Böyle bir ismin, Cumhuriyetimizin kuruluşunda yeri varmış bilgimiz yok.

Bu güne kadar İlk Atatürk, İkinci İsmet İnönü diye bildik Cumhurbaşkanlarımızı. Vekaleten de olsa aslında ikinci Cumhurbaşkanımız ve bilmiyoruz düşünsene :(
Valla abi bende üzüldüm ve tarihe meraklı olarak kendi adıma şaşırdım da gerçekten. :(

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
google çıktı bildiklerimi unuttum google var diye boşalttım hafızayı kayıtllar siliniyor

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
wikipedia var yasak kalktı baskılardan sonra öğrenmeyelim bilmeyelim araştırmayalım sorgulamayalım eleştirmeyelim bunu isteyen zihniyet memlekette
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Konu actim yardimci olurmusunuz rica etsem
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

ALwuhusH Umut6556,
A Adem Helvacı hocam tv tavsiyesi vermiyor forumda arkadaşlar yardımcı olur

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt