Multimedia radyo soketi

A Çevrimdışı

Arf19

Aktif Üye
20 Ara 2018
97
44
Merhabalar. Öncelikle üye olduğum forumlar arasında en faydalı olan forum olduğunu söyleyerek başlayayım söze. Bu anlamda teşekkürlerimi ileterek sorumu aktarayım. Ben elektrik elektronikten profesyonel anlamda anlamam ancak ilgim var. Geçenlerde aracıma tesla ekran multimedia cihazı aldım. Tabii ki Çin malı. Araç montajını yaptırmak için bulunduğum yerde bir kaç kişiye gittim ama soketleri alakasız yerlere takmaya çalıştıklarından kendim takmaya karar verdim. Herşeyi tastamam taktım. Geri görüş kamerası montajı yaptım. Kabloların yapabildiğim tamamını bez bant ile sardım. Bu kapsamda multimedia radyo çeviricisini de sardım. Gelgelelim bu kabloyu sarınca radyo çekmez oldu. Tekrar açtım. Multimedia soketinin içindeki parçanın plastikten ayrılmış olduğunu gördüm. Ancak sokette bir kırıklık yoktu. Kısacası soket kalitesizmiş belli. Bunu plastiğine takıp eriyen bant ile sardım. Ardından araç soketine taktım. Soket içindeki kısım biraz geriye gidip oturdu. Radyo sıkıntısız çekmeye başladı. Her iki kabloyu tekrar eriyen bant ile bantlandım. Çünkü multimediaya giden kablo içindeki kısmın geri gitmesi beni rahatsız etti. Dediğim gibi radyo sorunsuz çekiyor. Yayında Herhangi bir kesilme kopma cızırtı yok. Ama soketin kalitesizliği beni rahatsız etti. Piyasada da hep aynı soketlerden var maalesef. Multimedia üzerinde sigorta var bu arada. Şimdi sorum şu; bu kabloda kısa devre olursa nerden anlarım. Kısa devre halinde yangın olmadan sigorta atar mı? Araç antenine giden kablonun yangın çıkarma riski nedir? Uzun oldu biliyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
anten den yangın çıkarmayacak elektriksel dalgalar gelir bu yüzden sıkıntı çıkarmazsigorta olayına gelcek olursak . mmedya üzerindeki ve mmedyaya gelen 12 volt kablonun sigortası en düşük hangisi ise o atar.örneğin 12 kablonuz 3a sigorta var mmedyada 5a sigorta öncelikle 3a olan atar.

A Çevrimdışı

Arf19

Aktif Üye
20 Ara 2018
97
44
anten den yangın çıkarmayacak elektriksel dalgalar gelir bu yüzden sıkıntı çıkarmazsigorta olayına gelcek olursak . mmedya üzerindeki ve mmedyaya gelen 12 volt kablonun sigortası en düşük hangisi ise o atar.örneğin 12 kablonuz 3a sigorta var mmedyada 5a sigorta öncelikle 3a olan atar.
Yine yanıltmadınız. Aradığım cevap teşekkür ederim ?.

A Çevrimdışı

Arf19

Aktif Üye
20 Ara 2018
97
44
Araç Chevrolet cruze 2011 model. Enterasan şekilde kablonun sokete girdiği yer açıktı. O bölümü eriyen bant ile takviye ettim. Aracın orjinal soketine taktıktan sonra da tekrar eriyen bant ile bantlandım. Soketin resmi yok ama benzerini webten buldum. Ekte. İlginiz için teşekkür ederim

AA19A407-D196-4F21-8167-A03F89AD4242.jpg

A Çevrimdışı

Alonzo 

Aktif Üye
31 Tem 2019
134
diger ucuda orjinalinde metal galiba dediginiz aparat
makaron kullanın daha iyi olur .

A Çevrimdışı

Arf19

Aktif Üye
20 Ara 2018
97
44
diger ucuda orjinalinde metal galiba dediginiz aparat
makaron kullanın daha iyi olur .
Soketlerin takılmış şekli itibariyle makarona pek uygun değil. Resimdeki soketin de arka kısmı açık olunca eriyen bantla gerdirerek sarmak daha mantıklı geldi. Bant ile tüm metal kısımları kapattım. Radyo da iyi çekiyor. Beni rahatsız eden kablonun kalitesizliği. Arkadaşın dediği gibi yangın gibi bir sorun olmayacaksa bozulması beni rahatsız etmez. Bozulunca alır yenisini takarım. Aslında araca orjinal olmayan bir şey takmayı da pek istemiyordum. Ancak araca geri görüş kamerası takmam gerektiği için böyle bir yola girdik. Bakalım bir sorun olmaz umarım.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,572
Araç Chevrolet cruze 2011 model. Enterasan şekilde kablonun sokete girdiği yer açıktı. O bölümü eriyen bant ile takviye ettim. Aracın orjinal soketine taktıktan sonra da tekrar eriyen bant ile bantlandım. Soketin resmi yok ama benzerini webten buldum. Ekte. İlginiz için teşekkür ederim

AA19A407-D196-4F21-8167-A03F89AD4242.jpg

Resimdeki kabloda elektrik yok ek yaptıysanız bir birine değmesin yeter değerse anten görevini yapamaz çekim gücü olmaz fakat en önemlisi açıkta kalan kısım varsa elektrik olan bir yere değmemesine dikkat edin değerse tehlike arz eder bantlayın.

A Çevrimdışı

Arf19

Aktif Üye
20 Ara 2018
97
44
Resimdeki kabloda elektrik yok ek yaptıysanız bir birine değmesin yeter değerse anten görevini yapamaz çekim gücü olmaz fakat en önemlisi açıkta kalan kısım varsa elektrik olan bir yere değmemesine dikkat edin değerse tehlike arz eder bantlayın.
Ek yapmadım. Ama soketlerin bağlantı kısımlarını eriyen bant ile olabildiğince sardım. Biraz sağlamcı daha fazlası pinpirikliyimdir. Cevap için teşekkür ederim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt