Mühendislik Harikası Akım Korumalı Priz - Sökme Parçalama İnceleme

B Çevrimdışı

bycincik

Aktif Üye
26 Haz 2018
67
38
Arkadaşlar 2011 yılında satın almış olduğum Trust Akım korumalı prizi söktüm içerisinde 1 TL değerinde bir direnç ve varistör mevcut. Koruma yapıp yapamayacağı ile ilgili değerli görüşlerinizi bekliyorum. İlk defa böyle bir video hazırladım göbeğim çıkmış ama idare edin :hihi

Arkadaşlar hem güvenlik hem de bütün cihazlarımızı koruyan bir alternatif arıyorsanız bu konuya bir bakınız. Şayet bende arayış içerisindeyim tavsiyeniz olursa değerlendirmek istiyorum.

https://tavsiyeforumu.com/konu/can-...ali-priz-almayi-dusunenlerde-bir-baksin.1985/

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Eline Koluna Saglik Hocam
Bu konuyu daha once ado hocam gundeme getirmisti.

Akim koruma prizlerinin yarari yoktur zarari vardir
Cebinizden para cikar. :ok

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ben aşırı akım, elektrik kesilmesi gibi sorunları şu iki cihazla çözdüm.

IMG_20180721_172555.jpg

Regülatör şebeken gelen elektriği regüle ediyor, aşırı akım, düşük/yüksek voltaj durumda kesiyor. Sigortası da mevcut. UPS'in de regüle fonksiyonu var fakat daha kısıtlı sınırlarda olduğu için UPS kısa zamanda performans kaybı yaşıyor. Bu voltaj regülatörünü UPS'i korumak için kullanıyorum.

B Çevrimdışı

bycincik

Aktif Üye
26 Haz 2018
67
38
Ben aşırı akım, elektrik kesilmesi gibi sorunları şu iki cihazla çözdüm.

IMG_20180721_172555.jpg

Regülatör şebeken gelen elektriği regüle ediyor, aşırı akım, düşük/yüksek voltaj durumda kesiyor. Sigortası da mevcut. UPS'in de regüle fonksiyonu var fakat daha kısıtlı sınırlarda olduğu için UPS kısa zamanda performans kaybı yaşıyor. Bu voltaj regülatörünü UPS'i korumak için kullanıyorum.
Maliyeti ne kadar üc aşağı bej yukarı. Bu tüm ev elektroniğine bağlayabiliyor muyuz?

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ben UPS'i 400 TL'ye regülatörü 120 TL'ye aldım. Tahminim en fazla 1000W'lık gücü idare edebilir. Bu da PC, TV vb. 2-3 cihazı korumaya yetecektir. Ama tüm eve imkansız. Sadece voltajı regüle etsin, aşırı akımdan korusun dersen büyük regülatörler var. 15-20KW gücünde. Bunlar 2-3bin lira civarında.

IMG_20180517_110545_1.jpg

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
740
Arkadaşlar 2011 yılında satın almış olduğum Trust Akım korumalı prizi söktüm içerisinde 1 TL değerinde bir direnç ve varistör mevcut. Koruma yapıp yapamayacağı ile ilgili değerli görüşlerinizi bekliyorum. İlk defa böyle bir video hazırladım göbeğim çıkmış ama idare edin :hihi

Arkadaşlar hem güvenlik hem de bütün cihazlarımızı koruyan bir alternatif arıyorsanız bu konuya bir bakınız. Şayet bende arayış içerisindeyim tavsiyeniz olursa değerlendirmek istiyorum.

https://tavsiyeforumu.com/konu/can-...ali-priz-almayi-dusunenlerde-bir-baksin.1985/
Cevabı burada;
https://tavsiyeforumu.com/konu/upsler-ve-akim-korumali-prizler-hakkinda.1183/post-26487

B Çevrimdışı

bycincik

Aktif Üye
26 Haz 2018
67
38
Ben UPS'i 400 TL'ye regülatörü 120 TL'ye aldım. Tahminim en fazla 1000W'lık gücü idare edebilir. Bu da PC, TV vb. 2-3 cihazı korumaya yetecektir. Ama tüm eve imkansız. Sadece voltajı regüle etsin, aşırı akımdan korusun dersen büyük regülatörler var. 15-20KW gücünde. Bunlar 2-3bin lira civarında.

IMG_20180517_110545_1.jpg

Evet haklısın ama maliyeti bana yüksek geliyor.

Bu konuya daha öncede bakmıştım sağolasın. Bana bakım gerektirmeyen maliyet olarak daha düşük bir çözüm bulmak. Ayrıca bu ups ve regülatörlerde nötr kopmasına karşı koruma sağlıyor mu bilginiz var mı?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri