MTV Karmaşası

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Dün internetten ödeyeyim dedim,ama akbank internetten verilen cevap "kredi kartınız olmadığından yükleme yapılamıyor" ,haydaaaa,hanımla hem gezmek hem de mtv ödemek için dışarı çıktık,önce direk akbanka gittik ,vezneye gittim ve mtv ödeyeceğim dedim,veznedeki kişi "beyfendi kredi kartınız yok görünüyor,ödeme alamayız" dedi.Aa,iyice şaşırdım "burada hesabım var ,neden kredi kartı" dedim.
Uzatmayayım,olmadı yani,bana "devlet bankalarına gitmelisin" dedi,gittik ziraat,halk ve vakıf :)
3çüde bana "ATM"den ödeyebileceğimi söyledi .Bende , vakıftakiydi sanırım "iyide 1 lira alacağım olacak,verecekmi bana atm 1 lirayı" dedim haklı olarak,çocuk sadece yüzüme baktı ,hanım huyumu bildiğinden "hadi çıkalım alo,bir çaresine bakarız " dedi.
Meğer 1-1-2020 itibariyle devlet bankalarıyla alacaklarmış mtvyi ,haaa,birde çalıştığın bankadan kredi kartı alırsan oluyormuş,düşünün devlet beni kredi kartı kullanmaya mecbur ediyor bir anlamda.
Birde şunu da ekliyeyim, hangi devlet bankası olduğunu hatırlamıyorum ,girdik sıra geldi ,tabii yine vezneden yatıramadım (ATM yolluyorlar ,benim mtv 99 lira,yani kısaca o 1 lirayı da vermeyip kasaya atacaklar belli ),birde kalabalık ,"arkadaşlar içinizde mtv ödemek isteyen varsa vezne almıyormuş,atmye gideceksiniz,boşuna beklemeyin " diye bağırdım,laf söyleye söyleye 8-9 kişi dışarı çıktık :) (hanım "banka boşaldı" dedi)

Bu olay büyük ihtimalle doğru ,bize denk gelmiş olamaz ,peki bu mtvyi nasıl öderiz bilgisi olanlar cevap yazsınlar bakayım acele :hihi

Domestos Domestos bir fikrin vardır mutlaka :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Sözcü gazetesinden alıntı:
Bu ne berbat bir karar ,birşey demiyorum artık ,yani illa kredi kartı teşviki ,yazık...

Sözcüden' Alıntı:
Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan bu değişikliğe göre özel bankalara Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemesi 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren gerçekleştirilemeyecek. Devlet bankalarının fonlanması ve özel bankaların vergi ödemelerinden doğan finansmanı bir kaç gün için de olsa kullanmalarının önlenmesi amacıyla düzenleme yeni yıl ile başlıyor.
Aslında bu durum sadece Motorlu Taşıtlar Vergisi’ni değil tüm vergi ödemelerini kapsıyor.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Üstadım, konuyu Mtv karmaşası diye açmışsın ama adamlar karmaşayı sadeleştirmiş işte daha ne istiyorsun... 99 liralık mtv'mi olur fakir adam, git önce devlete ötv ıvır zıvır vergilerden ödeyerek adam gibi mtv'si olan bi araba al... :hihi

* * *

İşin gırgırı hocam, yanlış anlama sakın... Adamlar, "mal" yabancının elinde fazla dolaşmasın diye devlet bankası kanalı ile tahsilata başlamış, yüz gün düşünsem aklıma gelmezdi, helal olsun valla...

Bu arada benim aracın mtv'si de 99 liralık ve vakıfbank kredi kartı ile iki taksitte (fakirliğe bak) ödedim, sorun olmadığı için ağaların bu uygulamasından yeni haberim oldu...

Özetle, bu ülkede her şey mümkün, hiç bir absürt olaya, kanuna, uygulamaya şaşırmıyorum...

Ç Çevrimdışı

Çerkezoğlu 

Aktif Üye
12 Nis 2019
377
34
Sözcü gazetesinden alıntı:
Bu ne berbat bir karar ,birşey demiyorum artık ,yani illa kredi kartı teşviki ,yazık...
Emmi normalde ben ole yatiriyodum yeni cikmis verginin vergi dairesine yatirilamamasi gayet ilginc bi uygulama olmus ne denir bilmiyorum gercekten ...
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Emmi normalde ben ole yatiriyodum yeni cikmis verginin vergi dairesine yatirilamamasi gayet ilginc bi uygulama olmus ne denir bilmiyorum gercekten ...
Şaskinim gercekten

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Ahmet, yarın arkadaşı arayacağım ,bir sıkıntı olursa -ki olacağını sanmıyorum- sana ulaşırım mutlaka :ok, bu arada teşekkür ederim .

Domestos,bu güne kadar internetten ödedim,hatta 2sini birden öderim hep unutmayayım diye ,bence tamamen saçmalık olmuş bu durum,bugün eve gelince aklımıza (karı-koca) sigortacı arkadaş geldi,"keşke uğrasaydık yanına" dedik o kadar dolandık sinirden hiç aklımıza gelmedi :)

Sevgili Çerkezoğlu ,inan bizde şok olduk resmen ,hatta son bankada "devlete vergi yatıracağım,almamak için direniyorlar" dedim,hanım çıkarttı beni bankadan,düşün artık,benim gibi birini bile çığrından çıkarttılar bugün.
Umarım yarın güzel haber alırım arkadaştan :)

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
abi biz mtvleri değişelim seninle, sen benim mtvyi öde düz hesap bende senin mtvyi, ben para üstü istemiyorum hatta atmye 20 lirada fazladan ateşlerim :hihi

benim 590 lira olan yıllık mtv enflasyon zammı ile güncellenmiş hali 730 lira olmuş, hergün internet bankacılığına girip zam yapanlara şiir yazıp çıkıyorum, ama senin olay daha güzelmiş :danger

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
abi biz mtvleri değişelim seninle, sen benim mtvyi öde düz hesap bende senin mtvyi, ben para üstü istemiyorum hatta atmye 20 lirada fazladan ateşlerim :hihi

benim 590 lira olan yıllık mtv enflasyon zammı ile güncellenmiş hali 730 lira olmuş, hergün internet bankacılığına girip zam yapanlara şiir yazıp çıkıyorum, ama senin olay daha güzelmiş :danger
Ben mtv'mden memnunum ,bir de ödeyebilsem :haha1

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Ben mtv'mden memnunum ,bir de ödeyebilsem :haha1

vakıfbanktan fatura yatırmıştım 3 sene önce , atmnin para üstü özelliğide vardı, neyse parayı verdim ödemeyi aldı para üstü vermeden işlemi kapattı, aradım müşteri hizmetlerini kayıt açtılar sonra bir telefon şu şubeden para üstünü alabilirsiniz. 16 lira alacağımız var 3 senedir gidip şubeden alamadım, ya unutuyoruz ya araç parkı sıkıntı oluyor kaldı öylece .

insanların en az yüzde 99'u bankalarda kalan ufak para üstlerini gidip almıyor yada alamıyor öylece kalıyor bankaya , manyak bir gelir kapısı bankalar için, devletinde bildiğim kadarıyla bir yaptırımı yok, alınmayan para belirli bir süre sonra bankanın zimmetine geçiyor.

en azından devlet bankaları para üstü vermeyen atmlerde, ufak meblağalardaki para üstünü lösev mehmetçik vakfı tema gibi yerlere bağışlama seçeneği koysa güzel olur aslında, hem para bankada kalmaz, hemde güzel bir şeye vesile olurlar, damlaya damlaya göl olur.

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
40
Atm den rahatça yatırabilirsiniz sorun olmaz. Para üstü 9₺ bile olsa tek tek bozuk para gözünden iade edılıyor kalan para üstü ?
Ama şu bankaların illa kartınız olması lazım. İlla otomatik ödeme talimatı vermeniz lazım tarzındaki bizi bağlayacak duruma sokmaları ne biliim yani çok ilginç yaa.
mart ayı gelsede yapıkredi world kartımı kapattırsam ??

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri