MSI Optix AG32C Led Gaming Monitör

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
kenarlardan aydınlatılıyor monutorun alt tarafına konumlandırılmıs yukarıya doğru aydınlık verıyor. sağ ve sol olmak üzere 2 parca led döşemişler. benim sağdaki arızalı. beslemeye sol tarafınkını takıyorum calıstırıyor, sağ tarafın yanı bozuk olanı solun beslemesıne takıyorum yarım salıselık pır yapıp sonuyor cok zayıf olarak. 44,5 volt cekıyor bu ledler saglamı. avometre ıle ledlerı tek tek baktım 64 ledın tamamı saglam. giriş soketi saglam. kablo saglam . tek deneyemedıgım aradakı kahverengı parca kaldı. .avatar--xss { width: 21px; height: 21px; line-height: 21px !important; margin-right: 2px; } Adem Helvacı [IMG alt="Adem Helvacı"]https://tavsiyeforumu.com/data/avatars/s/0/363.jpg?1620197541[/IMG] @Adem Helvacı sizin elinizden gelir mi? bu ürünü bulabilmek yurt içinde.

LED'in üzerindeki kod bu sanırım "hkc-m32a5c-2t"
Üzerindeki kodu aratarak yeni LED barlara bakabilirsiniz.
Tabi kalitesiz olanları uzun ömürlü olmayacaktır ve nit değerini tutturamayacaktır.
O parçadan diğer tarafta varsa onu elinizdeki ölçüm aletinin direnç ve kapasite kısımlarıyla ölçmeye çalışın. (Devreye bağlı değilken tabi)

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
led1245339f2602a40c2.jpg

led2bfabad954d0d6002.jpg

led33718c6a972888b3f.jpg

G Çevrimdışı

GameExtreme

Yeni Üye
29 Nis 2021
8
38
seriti yerinden söktüm. üzerindeki tüm ledleri tek tek denetim hepsi yanıyor. sısteme taktıgımızda yarım saliselik bir ışık gelip kapanıyor. seritin üzerinde bulanan aralarda 2 adet smd direç benzeri birsey var oncekı postlarda da sordum. bu leddin aynısı malesef yok. 1 yerde çıkma buldum oda 1100 tl ye gelıyor o kadar para verilir ama ıspanyadan gelen bu ürün arızalı ise paramız havaya ucar gıder. bu aralarda bulunan kahverengi dirençlerin değeri nedir. onlardan bulunur mu pıyasada acaba. sisteme takılı sağlam olan sol taraf cihazı actıgımda avometre ile ölçtüğümde 46 v gösteriyor leed giden voltasın. bu ledler 46 v mu emek oluyor. yoksa bu dırencler voltajı dusurup 12 mı verıyor . umarım anlatabılmısımdır derdımı. kusura bakmayın

8f59d8bf-dd8b-4de5-85f3-6e96131155a6.jpg
41475a39-6c2e-4979-b5f9-3aa5c30ebf53.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

ekran boyutuna göre linkte var sürücüsü ile birlikte takabilirsiniz
bu arada pıyasada bu sekılde kıtler var ama oval yanı kavisli curved olarak yok. artı led şekilleri tutmuyor daha sönük yada daha yuksek ısık verır yada aralarındakı boşluklardan dolayı gölgelendırme yaparsa dıye . curved sekılde bulsam denemelık alıp bakacam ama malesef pıyasaa curved led serıd de yok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
seriti yerinden söktüm. üzerindeki tüm ledleri tek tek denetim hepsi yanıyor. sısteme taktıgımızda yarım saliselik bir ışık gelip kapanıyor. seritin üzerinde bulanan aralarda 2 adet smd direç benzeri birsey var oncekı postlarda da sordum. bu leddin aynısı malesef yok. 1 yerde çıkma buldum oda 1100 tl ye gelıyor o kadar para verilir ama ıspanyadan gelen bu ürün arızalı ise paramız havaya ucar gıder. bu aralarda bulunan kahverengi dirençlerin değeri nedir. onlardan bulunur mu pıyasada acaba. sisteme takılı sağlam olan sol taraf cihazı actıgımda avometre ile ölçtüğümde 46 v gösteriyor leed giden voltasın. bu ledler 46 v mu emek oluyor. yoksa bu dırencler voltajı dusurup 12 mı verıyor . umarım anlatabılmısımdır derdımı. kusura bakmayın

8f59d8bf-dd8b-4de5-85f3-6e96131155a6.jpg
41475a39-6c2e-4979-b5f9-3aa5c30ebf53.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

bu arada pıyasada bu sekılde kıtler var ama oval yanı kavisli curved olarak yok. artı led şekilleri tutmuyor daha sönük yada daha yuksek ısık verır yada aralarındakı boşluklardan dolayı gölgelendırme yaparsa dıye . curved sekılde bulsam denemelık alıp bakacam ama malesef pıyasaa curved led serıd de yok
Ürün kodu bu : hkc-m32a5c-2t
Bence servisi veya ithalatçı firmayı tüketici hakem heyetine verin.
Malı satmayı biliyorlar, yedek parçayı da seve seve koyacaklar depoya.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Ürün kodu bu : hkc-m32a5c-2t
Bence servisi veya ithalatçı firmayı tüketici hakem heyetine verin.
Malı satmayı biliyorlar, yedek parçayı da seve seve koyacaklar depoya.
Konunun o kahverengi şey ile ilgisi yok bence.
Yeni fark ettim, onun lehim noktaları nerede? Sünger gibi bir şey olmasın o?

LED'leri tek tek kontrol ettiniz ama led barlar kaç volt çekiyor ona baktınız mı?
Biri 30 diğeri 46 volt çekemez mesela. İkisinin de birebir aynı gerilimi ve akımı çekmesi lazım.
Anormal bir gerilim veya akım var ki sistem kapatıyor muhtemelen.

Geri
Üst Alt