MSI Optix AG32C Led Gaming Monitör

G Çevrimdışı

GameExtreme

Yeni Üye
29 Nis 2021
8
38
09/08/2018 yılında aldığım ürün 2020 10. ayında arza yaptı. garanti 2 sene olduğundan dolayı garantiye girmedi. yarısının led ı sondu. öncesinde çapraz şekilde ledler sönüyordu. sorunum için dedim ki paralı şekilde yaptırayım ama bu sefer de dediler ki monitör tamiri yapmıyoruz. bu ürünün bozulması taktirinde yedek parçayı bulundurma ve ücreti karşılında tamir etme zorunlulukları yok mu ?

Screenshot_2d5f0775794439d70.png

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Hepsiburada değil de distribütör firma ile iletişime geçin?
Segment bilgisayar bakıyordu sanırım MSI'a.

G Çevrimdışı

GameExtreme

Yeni Üye
29 Nis 2021
8
38
Hepsiburada değil de distribütör firma ile iletişime geçin?
Segment bilgisayar bakıyordu sanırım MSI'a.
segment zaten tamirini yapmıyoruz dedi. tlefondakı kadın sıkıntılı urun oldugu ıcın bakmıyoruz dedı. fazla uzatmak ıstemedım. 2 senelık cıhaz ama kenarda yatıyordu resmen kendıme studio için almıştım planlar degısınce baktım 2 sene oldu yapılamıyor vaz gectım yanı bu durum 6 aylık bır kullanmada olmaya basladı. fotolarını bulursam koyacagım. sansa bak bende kı de
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

şimdi de sağ tarafta ışık yok.
benım anlamadığım bu ledler ust ve alt bar olarak takılmıyor mu. nasıl bu sekılde yarım kesebılıyor yada capraz sekılde karartabılıyor. ıcını acıp degısecem ama led bulamadım uygun uzunlukta. ekranı kırılmıs urun arıyorum ınternet cafecı arkadaslarımızda oluyordu genelde ama hepsı ya atmıs yada saklıyor ekran fıyatları ucuzlarsa taktırırız dıye :(

20200905_185748.jpg
Screenshot_31d93af1b11e140e9.png
Screenshot_435f890e65f922f4f.png

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
segment zaten tamirini yapmıyoruz dedi. tlefondakı kadın sıkıntılı urun oldugu ıcın bakmıyoruz dedı. fazla uzatmak ıstemedım. 2 senelık cıhaz ama kenarda yatıyordu resmen kendıme studio için almıştım planlar degısınce baktım 2 sene oldu yapılamıyor vaz gectım yanı bu durum 6 aylık bır kullanmada olmaya basladı. fotolarını bulursam koyacagım. sansa bak bende kı de

şimdi de sağ tarafta ışık yok.
benım anlamadığım bu ledler ust ve alt bar olarak takılmıyor mu. nasıl bu sekılde yarım kesebılıyor yada capraz sekılde karartabılıyor. ıcını acıp degısecem ama led bulamadım uygun uzunlukta. ekranı kırılmıs urun arıyorum ınternet cafecı arkadaslarımızda oluyordu genelde ama hepsı ya atmıs yada saklıyor ekran fıyatları ucuzlarsa taktırırız dıye :(

20200905_185748.jpg
Screenshot_31d93af1b11e140e9.png
Screenshot_435f890e65f922f4f.png
Edge led olabilir. Kenardan aydınlatma yani.
Led bar değiştirmeniz gerekli.

G Çevrimdışı

GameExtreme

Yeni Üye
29 Nis 2021
8
38
son halide bu

20210222_235850.jpg

31.5" malesef yok hıc bır yerde bulamadım

Edge led olabilir. Kenardan aydınlatma yani.
Led bar değiştirmeniz gerekli.
içini açıp bakmam lazım demek ki. o zaman bulabılırım demek. meret de cok narın kırarım dıye mental olarak musaıt oldugum bır gun acmak ıstıyorum ıcını. malum evde coluk cocuk var hergun bır suru seyımı karıstırıyorlar. dukkana goturup ıcını acıp muhavaza etmek en mantıklsıı o zaman

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
içini açıp bakmam lazım demek ki. o zaman bulabılırım demek. meret de cok narın kırarım dıye mental olarak musaıt oldugum bır gun acmak ıstıyorum ıcını. malum evde coluk cocuk var hergun bır suru seyımı karıstırıyorlar. dukkana goturup ıcını acıp muhavaza etmek en mantıklsıı o zaman
Bunlar ince çerçeve yani yapıştırma panel olabilir.
A Adem Helvacı nın dediği gibi içeriden endüstriyel bantla yapıştırılmış olabilir panel, bu da sökmeye çalışırken kırmanıza neden olabilir.
Muhtemelen sökülemeyen, sökülmesi çok zor panel olduğu için firma tamire yanaşmıyor olabilir.
Ama size malı satan, destek vermeyenleri tüketici hakem heyetine verebilirsiniz bence.
Malı satarken iyi, ücretiyle bile tamir ettirmek isteyince cık, yok öyle bir dünya bence.

G Çevrimdışı

GameExtreme

Yeni Üye
29 Nis 2021
8
38
yanı bır sekılde yapılması lazım cıllop gıbı param karsımda duruyor ama kullanılmayacak durumda. A Adem Helvacı cıhazı sıze kargolasam sız yapabılır mısınız. sonucta servıssınız ama bu sekılde bır dısardan baska marka oldugu ıcın yapar mısnız? bılemedım. iletişim kurup guvenli bir yere yaptırmak ıstıyorum

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
yanı bır sekılde yapılması lazım cıllop gıbı param karsımda duruyor ama kullanılmayacak durumda. A Adem Helvacı cıhazı sıze kargolasam sız yapabılır mısınız. sonucta servıssınız ama bu sekılde bır dısardan baska marka oldugu ıcın yapar mısnız? bılemedım. iletişim kurup guvenli bir yere yaptırmak ıstıyorum
Sökülemeyen panelse zor.
Anca o panelin aydınlatma ile takım halinde değişmesi gerekebilir.
Muhtemelen öyle olduğu için servis tamire yanaşmadı.
O çünkü yeni ekran parasıdır aşağı yukarı.

G Çevrimdışı

GameExtreme

Yeni Üye
29 Nis 2021
8
38
Sökülemeyen panelse zor.
Anca o panelin aydınlatma ile takım halinde değişmesi gerekebilir.
Muhtemelen öyle olduğu için servis tamire yanaşmadı.
O çünkü yeni ekran parasıdır aşağı yukarı.
oturdum gecen akşam içini açtım parçaladım le ulaştım şimdilik led bulmam lazım. fakat resimdeki gibi kablo ile değil de direk soketli şekilde lazım bulamadım. bu tarz bir led şerit bulabilme ihtimalim var mı. elimden gelir yaparım keser biçer ama hiç uğraşmadan toplamak istiyorum hazırı varsa.

b7116d07-0d94-44c2-ac92-1939d63aad4c.jpg

su kod lu ürünen lazım. türkiyede bulamadım. bu arada sıra ledlerın hepsını kontrol ettim hepsi yanıyor saglam. acaba ledın lehımlı oldugu board yolunda mı kopma olustu sıcaktan vs.

b8dbb6bb-cea8-4a9f-b1b2-6d578b988f85.jpg

aralarda bu sekılde kahverengi bir diyot benzeri birsey var. bunun kontrolü sökülmeden yapılır mı. yada bunun tam adını bilen var mı?

9ebf2a1a-84dc-498c-9bbf-a8ff838a32bcac0b6339bb5f8587.jpg

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
oturdum gecen akşam içini açtım parçaladım le ulaştım şimdilik led bulmam lazım. fakat resimdeki gibi kablo ile değil de direk soketli şekilde lazım bulamadım. bu tarz bir led şerit bulabilme ihtimalim var mı. elimden gelir yaparım keser biçer ama hiç uğraşmadan toplamak istiyorum hazırı varsa.

b7116d07-0d94-44c2-ac92-1939d63aad4c.jpg

su kod lu ürünen lazım. türkiyede bulamadım. bu arada sıra ledlerın hepsını kontrol ettim hepsi yanıyor saglam. acaba ledın lehımlı oldugu board yolunda mı kopma olustu sıcaktan vs.

b8dbb6bb-cea8-4a9f-b1b2-6d578b988f85.jpg

aralarda bu sekılde kahverengi bir diyot benzeri birsey var. bunun kontrolü sökülmeden yapılır mı. yada bunun tam adını bilen var mı?

9ebf2a1a-84dc-498c-9bbf-a8ff838a32bcac0b6339bb5f8587.jpg

O parça kapasitör veya direnç olabilir.
A Adem Helvacı yardımcı olabilir belki LED'i bulma konusunda.
Ürün edge led sanırım, kenarlardan aydınlatılıyor galiba.

G Çevrimdışı

GameExtreme

Yeni Üye
29 Nis 2021
8
38
O parça kapasitör veya direnç olabilir.
A Adem Helvacı yardımcı olabilir belki LED'i bulma konusunda.
Ürün edge led sanırım

kenarlardan aydınlatılıyor monutorun alt tarafına konumlandırılmıs yukarıya doğru aydınlık verıyor. sağ ve sol olmak üzere 2 parca led döşemişler. benim sağdaki arızalı. beslemeye sol tarafınkını takıyorum calıstırıyor, sağ tarafın yanı bozuk olanı solun beslemesıne takıyorum yarım salıselık pır yapıp sonuyor cok zayıf olarak. 44,5 volt cekıyor bu ledler saglamı. avometre ıle ledlerı tek tek baktım 64 ledın tamamı saglam. giriş soketi saglam. kablo saglam . tek deneyemedıgım aradakı kahverengı parca kaldı. A Adem Helvacı sizin elinizden gelir mi? bu ürünü bulabilmek yurt içinde.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt